שתף קטע נבחר

ממצאי מעבדת המשטרה: השגריר הסיני מת מדום לב

לפי הממצאים שעלו מבדיקת המעבדה הניידת של משטרת ישראל, השגריר הסיני, דו ווי, מת מדום לב. הבוקר הוא אותר ללא רוח חיים במיטתו. דו הגיע לישראל בעיצומו של משבר הקורונה ובסוף השבוע אירח אירוע מצומצם

ממצאי המעבדה הניידת של משטרת ישראל העלו כי השגריר הסיני דו ווי, שאותר הבוקר (א') ללא רוח חיים, מת מדום לב.

 דו ווי (צילום: רויטרס)
השגריר הסיני דו. מת מדום לב(צילום: רויטרס)

דו נמצא מת במיטתו. לאחר שלא ירד לארוחת הבוקר דפקו עובדי הבית על דלת חדרו ללא מענה. הם נכנסו פנימה ומצאו אותו ללא רוח חיים. ההערכה הראשונית הייתה שהוא מת מדום לב, וכך אכן עלה ממצאי המעבדה הניידת של המשטרה.

 

מתנדבים של זק"א הגיעו למקום כדי לטפל בגופה, וגם חוקרי מז"פ של המשטרה באו אל הבית כדי לבדוק את נסיבות המוות וערכו בדיקות במקום הצורך להעביר את הגופה לניתוח שלאחר המוות באבו כביר.

 

סין החליטה לשגר לישראל צוות בדיקה מיוחד שאליו יתלוו גם בני משפחתו של השגריר. הצוות אמור לבצע בדיקה של נסיבות המוות ולבחון את תוצאות הבדיקה הטוקסולוגית הישראלית. הצוות גם אמור לטפל בסידורי הטסת הגופה לסין. הרשויות בסין ביקשו מישראל היתר מיוחד לפטור את המשלחת מסין מחובת בידוד כדי שיוכלו להיכנס מיידית לארץ.

 

 

השגריר דו התחיל את כהונתו בארץ רק לאחרונה, בעיצומו של משבר הקורונה. הוא הגיע ארצה בפברואר ועם הגעתו נדרש לשהות שבועיים בבידוד ביתי. הוא הותיר אחריו אישה ובן, שלא נמצאים כעת בארץ. ביום שישי הוא עוד הספיק לארח אירוע ברביקיו מצומצם. אנשים שהכירו אותו באופן אישי ושוחחו איתו אמרו כי בימים האחרונים היה מצב רוחו טוב מאוד, והוא דיבר על תוכניותיו ליום שאחרי משבר הקורונה.

 

מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, שוחח עם סגן השגריר הסיני דאי יומינג והביע את תנחומיו על מותו של השגריר דו. רותם הוסיף כי משרד החוץ יסייע לשגרירות בכל דרך שתידרש. במשרד החוץ יש נוהל מסודר למקרה של פטירת שגריר זר: ברגע שנודע על מותו של השגריר, מנהל הטקס של משרד החוץ וראש האגף שמופקד על מדינת השגריר יוצרים קשר עם השגרירות כדי להציע סיוע בהיבטים הקשורים בהתנהלות מול הרשויות בישראל והחזרת הגופה לארץ המוצא. כרגע יש קושי להחזיר את הגופה בגלל שאין טיסות.

 

על פי הנוהל צפוי להיערך בנתב"ג טקס קצר שבו ייפרדו מהארון שני נציגי משרד החוץ, והמשרד יפרסם מודעת אבל. גם שגריר ישראל בבייג'ינג יפרסם מודעת אבל ויגיע לשדה התעופה יחד עם נציגי משרד החוץ של סין כדי לקבל את פני הארון. הוא גם ישתתף בהלוויה ויניח זר על הקבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
השגריר הסיני בישראל
צילום: רויטרס
מומלצים