שתף קטע נבחר

השכר המנופח של מקורבי גנץ

הם נכנסו יחד איתו לפוליטיקה - ותוגמלו היטב בשנה הסוערת שעברה עליו. בין 80 אלף ליותר מ-100 אלף שקל: זו הייתה עלות שכרם החודשית של כל אחד משלושת אנשי הכוורת של גנץ, בתקופת הקמפיינים של כחול לבן. מהמפלגה נמסר: הנתונים לא מדויקים

 

בני גנץ כנסת מליאה  (צילום: EPA)
"לא חשבנו שזה השכר ששולם". גנץ(צילום: EPA)

דרך ארוכה ומטלטלת עברה על ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון בני גנץ עד להקמת ממשלת האחדות המנופחת. כעת נחשפים המספרים מאחורי שלושה מהאנשים הכי צמודים אליו, שליוו אותו לאורך השנה האחרונה.

 

השלושה הם הוד בצר, ראש לשכתו של גנץ והמיועד לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה בעתיד; מעיין ישראלי, ראש המטה האישי של גנץ; ואגאי יחזקאל, מנכ"ל מפלגת חוסן לישראל. במהלך חודשי הקמפיין של שלוש מערכות הבחירות האחרונות הגיעה עלות שכרם החודשית לסכום שנע בין 80 ליותר מ-100 אלף שקלים.

 

 
הוד בצר ()
הוד בצר
מעיין ישראלי  ()
מעיין ישראלי
אגאי יחזקאל (צילום: אלכס קולומויסקי)
אגאי יחזקאל(צילום: אלכס קולומויסקי)
בצר, ישראלי ויחזקאל נחשבים לאנשים שטיפחו מערכת יחסים מיוחדת עם גנץ. שלושתם הגיעו איתו למערכת הפוליטית לאחר הכרות ארוכת שנים מתקופת שירותם הצבאי. הוא הקפיד לדאוג להם לשכר מפליג במהלך השנה האחרונה, שהגיע מקופת מפלגת חוסן לישראל.

 

מהנתונים עולה כי עלות שכרו של הוד בצר הייתה הגבוהה מכולם, וחצתה בתקופות הקמפיינים לבחירות את ה-100 אלף שקל בחודש. גורמים פוליטיים שנחשפו למספרים טענו כי בתקופת מערכת הבחירות הנושא גרם לחיכוך, מאחר שיועצים ובכירים אחרים בכחול לבן הרוויחו שכר נמוך משמעותית משכרם של השלושה.

 

לדברי גורם שעבד בקמפיין הבחירות של כחול לבן, בעקבות הביקורת על הנושא הוחלט כי משכורות השלושה ישולמו מקופת מפלגת כחול לבן ולא מקופת קמפיין הבחירות המשותף, וכי הדבר לא יצר חובות כלשהם. "כאשר נחשפו הנתונים על שכר מקורביו של גנץ היינו בהלם", סיפר גורם שעבד בקמפיין הבחירות. "ידענו שעלות שכרם של עובדים בכירים במפלגות או במטה הבחירות נעה בין 40 ל-50 אלף שקל בחודשי הקמפיין, אבל לא חשבנו שזה השכר ששולם לאנשים במפלגתו של גנץ".

 

בתקופות מערכות הבחירות נוהגים ראשי המפלגות לצ'פר את היועצים הקרובים שלהם. באוקטובר נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי יועציו של נתניהו הרוויחו שכר עתק בתקופת קמפיין הבחירות.

 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "הנתונים אינם מדויקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת
בני גנץ
צילום: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת
מומלצים