שתף קטע נבחר

התחמק ממסים: אישום נוסף נגד ברלנד בכפוף לשימוע

לראש קהילת "שובו בנים", שכבר הואשם בעושק ובקבלת דבר מרמה, הודיעה הפרקליטות כי בכוונתה להגיש נגדו כתב אישום נוסף בכפוף לשימוע בגין עבירות מרמה. הוא חשוד שהעסיק עובדים בהיקף של מיליונים, מבלי להוציא תלושי משכורת

 

 

לקראת כתב אישום שני נגד אליעזר ברלנד : פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (ב') לאליעזר ברלנד על החלטתה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע בגין עבירות מרמה מתוך כוונה להתחמק ממס, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירות נוספות. זאת, במקביל להליך הפלילי שכבר מתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים, במסגרתו הואשם בעושק וקבלת דבר במרמה לאחר שהבטיח החלמה ממחלות קשות וחשוכות מרפא - במטרה להרוויח מיליונים.

 

לפי הודעת הפרקליטות, ברלנד עסק במתן שירותים שונים (פדיונות נפש, ייעוץ, גיוס תרומות וחוגי בית) תמורת תשלום, בעת שעמד בראש קהילת "שובו בנים". על פי החשד הוא נמנע מלדווח על הכנסות אלה לרשויות המס, ואף פעל להסתיר את הרכוש האסור. בנוסף, חשוד ברלנד שהעסיק עובדים בהיקף של מיליוני שקלים מבלי להוציא תלושי משכורת וללא ניכוי מס כנדרש.

3082 ()
הרב ברלנד

בית המשפט הורה באפריל על מעצרו של ברלנד עד תום ההליכים המשפטיים נגדו וקבע כי "תיאור האישומים אינו יכול אלא ללמד על מערך שלם, שלא לומר על תעשייה של הונאה ומצגי שווא, כדי להביא את מי שמצוי במצוקה לשלם אלפי שקלים ולעיתים עשרות אלפי שקלים כדי לרכוש תקוות שווא למזור מחולי, לתחיית מתים, לשחרור מבתי סוהר ועוד".

 

בנוסף הזהיר בית המשפט מהמסוכנות של ברלנד, שנלמדת אף מההתנהגות האלימה שבאה לידי ביטוי בנכונותו להפעיל אלימות פיזית על ידי מי ממאמיניו כלפי מי שהוא סבור שראוי לכך, תוך שהוא אומר בקולו כי אינו מורתע מעונשי מאסר. בית המשפט קבע כי לא ניתן לתת בו את האמון המינימלי הנדרש לשחרור לכל חלופה, גם אם זו כוללת מעצר בפיקוח אלקטרוני, מפקחים, מעטפת של חברת אבטחה ובטוחות.

 

במסגרת פרשת "עושק שחור" נעצרו ונחקרו מספר מקורבים לברלנד, ביניהם הרב עמרם נתן בזאנסון, ובשבועות הקרובים הפרקליטות תקבל החלטה אם להעמיד אותם לדין. התיק, שנחקר על ידי חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום ברשות המיסים ומרחב ציון במשטרה, מנוהל על ידי עו"ד ארז פדן, עינת ברוכי-יריב וצור חוטה מפרקליטות מחוז ירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלו שלום
אליעזר ברלנד
צילום: שלו שלום
מומלצים