שתף קטע נבחר

נכנסה לסופר עם מטפחת - והושפלה: "אתם עוד תהרגו את כולנו"

הזמרת הדתייה אילנה עדני לא האמינה שזה קרה לה: היא בסך הכול יצאה לרכוש מגבונים בסופר הקרוב לביתה שבחולון, אך חזרה נסערת ומושפלת לאחר שספגה, לדבריה, צרחות אימים רק כי זוהתה כדתייה: "בחודש האחרון, כשאני עוברת ברחוב, אנשים עוברים לצד השני"

 

 

השפלה בסופר: ברחבי העולם פורחות תיאוריות קונספירציה המאשימות את היהודים בהפצת מחלות, ונדמה כי טענות אנטישמיות מצאו בית גם בישראל, בתחפושת של גזענות ושנאה. במגזר החרדי עולים דיווחים רבים על התנכלויות בתקופת הקורונה, החל מיריקות של אישה חילונית על נערה חרדית שהלכה לתומה ברמת גן - וכלה בתיעוד של נערים שהעיפו כובע מעל ראשו של בחור חרדי שהמתין לאוטובוס (ראו תיעוד). 

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

 

אבל הזמרת הדתייה אילנה עדני לא האמינה שזה יקרה לה. בראיון לאולפן ynet היא מספרת על חוויית השפלה קשה שחוותה כשיצאה לרכוש מגבונים לחיטוי בסופר שליד ביתה, בחולון. "צעקו לי: 'מאה שערים, אתם עוד תהרגו את כולנו'".

 

קיראו עוד בערוץ היהדות:

 

עדני מגדירה את עצמה "היסטרית לענייני קורונה": "יש לי מגבונים, אלכוג'ל, מסכות ספייר בתיק. הכול מסודר. נכנסתי לסופר עם חבילת המגבונים כדי לחטא כל דבר, ולאחר מכן נעמדתי ליד הקופה. לפניי בתור עמדה מישהי שלא דוברת עברית, והקופאית דרשה ממנה לקנות את המסכות".

 

  ()
אילנה עדני ובתה
 

 

עדני שנקלעה לסיטואציה, מספרת כי לא אמרה נואש. "חשבתי לעצמי שאנסה להסביר לה - ותוך כדי חיפשתי בתיק מסכה מיותרת לתת לה. ואז אמרתי לקופאית, 'תשמעי, יותר חשוב לשמור על מרחק'. ניסיתי להרגיע אותה אבל היא הייתה בלחץ היסטרי. ואז פתאום אני שומעת שצועקים: מאה שערים, אתם עוד תהרגו את כולנו. מההלם הסתכלתי אחורה לראות אם יש כאן מישהו ממאה שערים - ואז קלטתי שמדברים עליי".

 

"אני גדלתי בחולון ואני מגדלת כאן את ילדיי", מספרת עדני. "זו לא עיר דתית, בלשון המעטה - אבל כאלה דברים לא נשמעו מעולם. אתם רואים את הלוק שלי. אני לא בדיוק נראית 'מאה שערים'".

 

"אני לא אמורה לפחד בישראל"

בפוסט שפרסמה בפייסבוק, כתבה: "אני עדיין מנסה לקלוט מה שקרה לי לפני כמה רגעים, בסופר בחולון שבה גדלתי והקמתי את משפחתי... חטפתי צרחות איימים! אני, אילנה עדני - זמרת לנשים ואשת תקשורת, בעלת חברת 'מעל הקול הפקות', נינה של אסיר ציון שנתן את כל-כולו לזאת הארץ, בוגרת אולפנה, 'בני עקיבא', שרות לאומי, אקדמאית", פירטה, וציינה כי בעלה אף הוא בוגר ישיבה תיכונית, אקדמאי, לוחם גולני שנפצע בלבנון ובחברון.

 

"בסך הכול יצאתי עם כיסוי ראש לקנות מגבונים. ברגעים אלה אני בוכה, רועדת, מעולם לא חוויתי זאת בצורה כל כך בוטה, ולא מאמינה: אלה האנשים בארצי, מולדתי, שלה נתתי את נשמתי?... מישהו חייב להתעורר. הסוף באמת כבר כאן".

 

  ()
 

עדני מספרת כי ברגע הראשון חלפה בה מחשבה מצמררת: "אמרתי לעצמי שאולי שאני צריכה ללכת הביתה ולהוריד את הכיסוי ראש... אני לא אשקר לך שכאשר אני הולכת לתומי ברחוב, בחודש האחרון, אז אנשים עוברים צד. לי זה מצוין כי אני מאוד בקטע של שמירה על שני מטר. יש דברים שאתה רואה ומרגיש וחש, אבל שאתה חווה את זה בצורה כזו, זה אחרת".

 

היא מציינת עוד, "נעזוב את העניין האם אני ממאה שערים או לא - זה דבר נורא ואיום להגיד גם על אחינו במאה שערים. מי שמכיר את הפעילות שלי, אני הכי מאחדת את עם ישראל. אני זמרת לנשים, מגיעות להופעות שלי נשים מכל הגוונים - חילוניות, אתאיסטיות וחרדיות. האמת היא שמעולם לא האמנתי שאשמע דברים כאלה בחולון".

 

לדבריה, "גם כשאני מגיעה להופעות בצרפת אני תמיד עם כובע (מטפחת). אבל אני בחולון, בישראל, אני לא אמורה לפחד מהלוק הזה. אני לא אמורה לחשוש שהילדים שלי הולכים לרחוב עם זהות יהודית מובהקת. נעשתה כאן הסתה, או לחץ. הלחיצו אנשים בצורה כזו שהם מפרשים את העניין באופן לא נורמלי. אנחנו יודעים מה עלולות להיות התוצאות של ההסתות האלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים