שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

לקראת שבועות: זהות המתפללים בכותל המערבי תיקבע בהגרלה

בוקר חג מתן תורה הוא מהזמנים העמוסים ביותר בכותל המערבי בכל השנה, והשנה - נוכח מגבלות ההתכנסות בכותל המערבי - מכריזים בקרן למורשת הכותל על הגרלה מיוחדת לקראת חג שבועות, בפיקוח רואה חשבון ועורך דין. כמה מאות אנשים יזכו בהיתר המיוחל, והם יחולקו לקבוצות קטנות במנייני קפסולה בכותל

לראשונה מאז שחרור הכותל המערבי, זהות המתפללים באתר הקדוש תיקבע על פי הגרלה: לקראת חג שבועות שיחול בסוף השבוע הבא, החליטה הקרן למורשת הכותל המערבי, המנהלת את האתר הקדוש, לחלק מראש כמות מוגבלת של היתרי כניסה לתפילת שחרית הראשונה במקום, עם הזריחה, וזאת בשל הנחיות הממשלה המתירות קיום תפילות בקבוצות קטנות בלבד ב"קפסולות" של הכותל.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

בוקר חג מתן תורה הוא מהזמנים העמוסים ביותר בכותל המערבי בכל השנה, כאשר רבבות נוהרים אליו מכל קצוות העיר ירושלים בסיומו של "לילה לבן" שמוקדש ללימוד התורה, ועל כן הוחלט להזמין את הציבור הרחב להגיש מועמדות להשתתפות בתפילה ולקיים הגרלה בפיקוח עורך הדין ורואה החשבון של הקרן.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות:

 

כמה מאות אנשים יזכו בהיתר המיוחל והם יחולקו לקבוצות קטנות וישתתפו במניינים של פחות מ-20 מתפללים כל אחד, בשיטת ה"קפסולות". גם אם יאושר מתווה בתי הכנסת בממשלה - תהיה ההגרלה עדיין רלוונטית, מאחר וההנחיות לא יאפשרו בכל מקרה התכנסויות המוניות בכותל ומספר המתפללים יהיה מוגבל.

 

סיסים מעל רחבת הכותל המערבי (צילום: עמיר בלבן, החברה להגנת הטבע)
(צילום: עמיר בלבן, החברה להגנת הטבע)

 

מועדי התפילות (שבהם התפילה באמצעות אישורי כניסה בלבד) הם בליל חג השבועות (יום ה' הבא), בין חצות הלילה לתפילת הבוקר, בשעה 7:00. בערב שבת (יום ו'), בין השעות 17:30 – 20:30 (קבלת שבת).

לפני ואחרי זמנים אלה הכניסה הינה על בסיס מקום פנוי.

 

בקרן למורשת הכותל מזמינים את הציבור הרחב להירשם להגרלה באתר, עד מוצאי השבת הקרובה (23.5.2020), בשעה 24:00. בקרן מדגישים כי ניתן להירשם לתפילה אחת בלבד – לתפילת הנץ או קבלת שבת. הרישום מגיל 11 ומעלה (מתחת לגיל זה אין צורך ברישום).

 

ההגרלה תתקיים בפיקוח עו"ד ורו"ח של הקרן ביום ראשון בשעות הבוקר, ורשימת מקבלי האישורים תפורסם באתר הקרן באותו יום בשעה 19:00. הכניסה לרחבת הכותל תותנה בהצגת אישורי הכניסה ותעודות הזהות (או צילום שלה) של כל מתפלל/ת. עוד הם מוסיפים, כי בכניסות לרחבת הכותל המערבי יהיו דיילים עם רשימת הזוכים, שיוודאו כי הנכנס לכותל הוא האדם בתעודת הזהות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיר בלבן, החברה להגנת הטבע
תפילה בקפסולות
צילום: עמיר בלבן, החברה להגנת הטבע
מומלצים