שתף קטע נבחר
צילום: מוטי קמחי

בשל משבר הקורונה - מחסור עולמי בכפפות

השימוש האינטנסיבי בכפפות הביא למחסור עצום בחומרי הבסיס ובכפפות עצמן. המחסור צפוי גם בישראל, ומשרד הבריאות נערך לרכישת מאות מיליוני יחידות. הנחיות הופצו לצוותי הבריאות לצמצום משמעותי בשימוש בכפפות

מחסור עולמי בכפפות: משרד הבריאות נערך למחסור בחומרי הגלם ובכפפות עצמן, ובדרך לרכישת מאות מיליוני כפפות לישראל ומורה על צמצום השימוש בהן.

 

משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

  (צילום: shutterstock)
הוראות לצמצם השימוןש בכפפות(צילום: shutterstock)

 

המחסור בכפפות הצבעוניות (רובן בצבע כחול) שאינן סטריליות, נצפה כבר לפני מספר חודשים, בשל השימוש הנרחב שנעשה בכפפות על ידי צוותי בריאות, וגם על ידי הקהל הרחב. היצרניות החלו לייצר כמויות נרחבות של כפפות, מה שהוביל למחסור בחומרי הגלם הבסיסיים.

 

כעת, נוצר מחסור כלל עולמי, והחשש במערכת הבריאות הוא ממצב שבו צוותי הבריאות לא יוכלו לבצע פעולות בסיסיות, בהיעדר כפפות.

 

זו הדרך הנכונה להסיר את הכפפות. צפו:

 

 

הוראה לצמצום השימוש בכפפות

בתי החולים כבר החלו להורות לצוותים לצמצום השימוש בכפפות. המרכז הרפואי איכילוב היה הראשון, והורה כבר בסוף השבוע האחרון לצוותים לצמצם משמעותית את השימוש, שמיועד לצוותי קורונה, לפרוצדורות הכוללות חשיפה לנוזלי גוף, או להעברות חולים בעלי פוטנציאל לזיהום.

 

בשאר המקרים, התבקשו הצוותים להימנע משימוש בכפפות. כאמור, מדובר בכפפות הצבעוניות שאינן סטריליות, ולא בכפפות הכירורגיות הסטריליות (בצבע קרם) המשמשות בחדרי ניתוח. גם קופות החולים נערכות לצמצום השימוש בכפפות, אם כי כעת יש מלאי מספיק.

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המשרד ער לנעשה בשוק הכפפות העולמי ולחוסר הצפוי ונערך לרכש של עד 300 מיליון כפפות מבעוד מועד. המשרד מתכנן את צמצום השימוש בהתאם ובעת הצורך יוציא הנחיות מקצועיות בנדון. כרגע אין חוסר בבתי החולים ובקופות ובמחסני משרד הבריאות מעל ל-30 מיליון כפפות בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מחסור בכפפות
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים