שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

ממחר: תבוטל הגבלת הנוסעים בתחבורה הציבורית בשעות השיא

שרת התחבורה מירי רגב סיכמה עם שר הבריאות אדלשטיין על הסרת מגבלות האוטובוסים כדי לאפשר לתלמידים להגיע לבתי הספר ובחזרה. "ההחלטה תסייע להשיב את מערכת החינוך לשגרה", מסרה

 

 

שרת התחבורה מירי רגב הודיעה בצהריים (שלישי) כי החלטתה הראשונה בתפקיד היא לבטל את הגבלת הנוסעים בתחבורה הציבורית העירונית והבינעירונית בשעות השיא. ממשרד התחבורה נמסר כי ההחלטה התקבלה לטובת תלמידי מערכת החינוך, ובסיכום עם שר הבריאות יולי אדלשטיין. "אנו מאפשרים את החזרת הפעילות החינוכית לשגרה ומביאים הקלה משמעותית לציבור ההורים והתלמידים", מסרה רגב.

 

הרשימה המתעדכנת של הקלות הקורונה

יש סיכום: המסעדות ייפתחו ב-27 במאי

עונת הרחצה נפתחת באיחור: "זה היה אבסורד" 

 

במסגרת המגבלות שעדיין נותרו בשל נגיף הקורונה, אסור לשבת במושבים הקדמיים של האוטובוס ומותר להסיע 20 נוסעים בלבד. על פי הסיכום כעת, ההנחיות לא יהיו בתוקף בשעות השיא, כלומר התחבורה הציבורית תפעל כרגיל בשעות הבוקר בין השעות 08:30-07:00 ובין 15:00-13:00 כדי לאפשר לתלמידים להגיע אל בתי הספר ובחזרה.

 

עם זאת, גורם בכיר בענף התחבורה הציבורית אמר ל-ynet: "עד כה לא התקבלו שום הנחיות בשטח ליישום הנחיית השרה. התעדכנו על כך מהתקשורת. מצפים שבשעה 15:00 נהגים יעצרו בחריקת בלמים ונוריד את הנוסעים? ההערכה היא שאם פותחים כבר לא יהיו הגבלות כלל". הוא הוסיף: "לצערי, ההתנהלות הזאת אופיינית למשרד בחודשיים האחרונים - או שאין ניהול של הדבר הזה או שהמשרד לא מעורב כלל בקבלת ההחלטות".

עומס בתחנה המרכזית בירושלים (צילום: מתניה דגן)
עומס בתחנה המרכזית בירושלים(צילום: מתניה דגן)

"ההחלטה מסייעת לרשויות המקומיות להשיב את פעילות מערכת החינוך לשגרה בצל הקורונה", אמרה רגב והוסיפה כי היא "מודה לשר הבריאות יולי אדלשטיין שהבין את החשיבות הגדולה של חזרת תלמידי בתי הספר לפעילות".

 

בפועל יהיה קשה לאכוף את המגבלות בזמן שלאחר שעות השיא, וספק אם נהגים יעצרו את האוטובוס בשעה 15:00 ויורידו נוסעים כדי לעמוד במגבלת 20 הנוסעים.

 

בנוסף, רגב סיכמה עם אדלשטיין כי בהמשך השבוע ייערך דיון מקצועי על-מנת לבחון את הרחבת היקפי הפעילות של התחבורה הציבורית כדי לתת מענה להחזרת המשק לשגרה. במשרד התחבורה ציינו כי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית החלה לפעול כדי לממש את ההחלטה מול כלל מפעילות התחבורה הציבורית בישראל.

 

מאיגוד ועדי התחבורה הציבורית בכוח לעובדים נמסר בתגובה כי "אנו מברכים את שרת התחבורה החדשה מירי רגב על שאיפתה להחזיר את התחבורה הציבורית לתפקוד מלא. ואולם, הצהרות אלו חייבות להלום את המציאות בשטח. חזרה אמיתית לשגרה משמעה הוספת קווי אוטובוסים והחזרת נהגים מתקופת החל"ת - נהגים המשוועים לעבודה. ללא החזרה משמעותית של קווים, תיאלץ מצבת הנהגים הנוכחית והמוגבלת, להתמודד עם עומסי עבודה ותעמיד את הנוסעים בפני עומסים קשים מנשוא בימים של חום כבד. אנו מאמינים כי השרה החדשה מבינה את ההשלכות הבריאותיות של התכנסות נוסעים בקווים מוגבלים בימים אלה, ונמשיך ונפעל לחיזוק היקף הקווים וחזרת העובדים לשגרת עבודה".

 

ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית הזהיר בפני סכנה של ממש בכל נושא הסעות וקווי תלמידים: "אנו בטוחים כי הנהלת משרד התחבורה שמה בראש סדר העדיפויות את בטיחותם של נהגי האוטובוסים והילדים ועושה ככל הניתן כדי שהחזרה לשגרה תהיה בטוחה ובריאה. ארגון נהגי האוטובוסים בישראל יחד עם ההסתדרות הלאומית קורא לשרה רגב לאמץ את דו"חות הארגון המבקשים לשים דגש מירבי על רווחת וביטוחותם של הנהגים והתלמידים. תלמידי ישראל זכאים לנהגי האוטובוסים המקצועיים ביותר. זהו צו השעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים