שתף קטע נבחר

חשד: רוצח חברתו מרמת גן שיבש את הבדיקה הפסיכיאטרית

בדיון שנערך בבית המשפט העליון בבקשתו של עמית אלמוג להיבדק על-ידי פסיכיאטר מטעמו, הודיעה נציגת המדינה כי הוא חשוד בשיבוש הבדיקה הפסיכיאטרית שעבר: "לא ידוע מתי ישנה את התנהגותו ותתאפשר הבדיקה". הוריו הגיעו לדיון כדי לתמוך בו

 

 

עמית אלמוג, שרצח את בת זוגו מאיה ווישניאק ברמת גן ביום שבת האחרון, חשוד בשיבוש הבדיקה הפסיכיאטרית שעבר. כך הודיעה הבוקר (יום ג') נציגת המדינה בדיון שהתקיים בעניינו בבית המשפט העליון. הנציגה, עו"ד תמר פרוש, הודיעה לשופט עופר גרוסקופף כי הבדיקה הפסיכיאטרית הראשונית לאלמוג כבר החלה, אולם לא מוצתה בשל התנהגותו.

עמית אלמוג (צילום: שחר גולדשטיין )
חשוד בשיבוש הבדיקה. אלמוג בדיון בהארכת מעצרו(צילום: שחר גולדשטיין )

חצי חצי עמית אלמוג מאיה ווישניאק רוצח  נרצחת רצח זוגתו מאיה ווישניאק דירה רמת גן ()

בדיון הותר להוריו ולאחותו של אלמוג לשבת באולם הדיונים כדי לתמוך בו. צוות ההגנה, הסנגורים עו"ד אורית חיון ועו"ד דין כוכבי דרשו מבית המשפט לאפשר לפסיכיאטר מטעם ההגנה לבדוק את אלמוג בנוסף לבדיקת הפסיכיאטר המחוזי, אולם המדינה מתנגדת לכך בטענה שבדיקה כזו עלולה להפריע לעבודת הפסיכיאטר המחוזי.

 

במקביל נשקלה האפשרות שפסיכיאטר מטעם ההגנה יהיה נוכח באופן פסיבי בבדיקת הפסיכיאטר המחוזי – אולם הפרקליטות מתנגדת לכך, מאחר שמדובר לטענת הנציגה בצעד חסר תקדים.

 

עו"ד פרוש אמרה במהלך הדיון כי אלמוג התנהג בצורה שלא אפשרה למצות את הבדיקה הפסיכיאטרית הראשונית שנערכה לו. "אדוני רואה משלא מוצתה, הבדיקה תלויה בחשוד עצמו", אמרה לשופט. "אינני יודעת מתי הוא ישנה את התנהגותו ותתאפשר הבדיקה על ידי הפסיכיאטר המחוזי". בהמשך הוסיפה כי "הא שיבש את הבדיקה הפסיכיאטרית שלו".

 

השופט צפוי לקבל את החלטתו בנושא הפסיכיאטר מטעם ההגנה עד מחר בצהריים. אתמול, נזכיר, דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את בקשתו של אלמוג להיבדק על-ידי פסיכיאטר מטעמו. השופטת מעין בן ארי הורתה לשלוח את החשוד לבדיקה פסיכיאטרית ראשונית על ידי שב"ס כדי לבדוק את כשירותו הנפשית, שאותה, כאמור על-פי החשד, שיבש.

 

"זה יכול לקרות לכל אחת"

מוקדם יותר היום התייצבו בני משפחתה של מאיה בת ה-22 מאורנית בפני עיתונאים בפתח ביתם וסיפרו בקול שבור על האובדן הגדול. "בקשה אישית לי אליכם. תשאלו, תתעניינו, תדברו, תשתפו. אל תתביישו, אל תשפטו, תחבקו חזק את הילדים שלכם ותשמרו עליהם", אמרה האם הילה.

משפחת ווישניאק מאיה ווישניאק רצח נרצחה ב רמת גן  (צילום: יריב כץ)
הוריה של מאיה יחד עם אחיה ושתי אחיותיה(צילום: יריב כץ)
 
משפחת ווישניאק מאיה ווישניאק רצח נרצחה ב רמת גן  (צילום: יריב כץ)
האחות שירה והאב אריאל בוכים ומתחבקים מחוץ לביתם באורנית (צילום: יריב כץ)

Майя Вишняк. Убита в Рамат-Гане 16 мая ()
מאיה ווישניאק ז"ל
 

האם הוסיפה כי "מאיה הציבה לעצמה יעדים שלא היו תמיד שגרתיים. היא ידעה לחשוב באופן יצירתי. הייתה ילדה של אושר, שיחות ארוכות ועומק. ידעתי לזהות כל נימת קול שלך, כל הבעת פנים, ליטפתי אותך כשכאבה לך הבטן וחיבקתי כשבאת להתחפר במיטה שלנו כי עכשיו, דווקא באמצע הלילה, רצית לשתף. זכיתי ללמד אותך, להכין אותך לצאת אל העולם, לבטוח באנשים וליהנות מכל מה שאת יכולה. ראיתי איך את עולה ופורחת, ומתלהבת מכל מה שתכננת וחלמת".

 

אביה של מאיה, אריאל, סיפר: "לפני יומיים נפרדנו ממנה באבו כביר, והיא קיבלה מאיתנו מיליון נשיקות. נזכרתי שכשהיא נולדה נישקתי אותה מיליון נשיקות. גם הפעם עשיתי זאת". הוא סיפר על הבת האהובה שלא תחזור: "מאיולי הייתה מהאנשים שיש להם יכולות ייחודיות בתחומים רבים: אמנות, פילוסופיה, מדעים. היא ניגנה בהרבה כלי נגינה והייתה בעלת יכולת ציור מדהימה.  היא תמיד אמרה לי, 'אבא, יש לי תוכניות לעשר שנים קדימה'. שאלתי אותה: 'איך את עושה את כל הדברים האלה?'. היא תמיד חזרה על אותו משפט: 'אני מאיה ואתם לא'".

לווית מאיה ווישניאק (צילום: אסף ספקטור)
הלווייתה של מאיה ווישניאק(צילום: אסף ספקטור)

לווית מאיה ווישניאק (צילום: אסף ספקטור)
(צילום: אסף ספקטור)

שירה, אחותה של מאיה, אמרה: "מאיולי שלי, מי שמכיר אותנו יודע שאנחנו בעצם תאומות, מחוברות בלב ובנפש. הקשר שלי ושלך הוא קשר מיוחד, אנחנו לא צריכות מילים, רק מבטים. פרצוף אחד שלך וידעתי כל מה שאת רוצה להגיד לי. אנחנו כל כך דומות, ויחד עם זאת כל כך שונות האחת מהשנייה. את משלימה אותי; החצי הספונטני, היצירתי, המוכשר והעוצמתי שלי. את אף פעם לא תהיי חלק מהסטטיסטיקה".

 

עומרי יופה, חברהּ של מאיה מתקופת הצבא, אמר: "זה תפס אותנו בהפתעה. תמיד אומרים שנשים שנמצאות במערכות יחסים אלימות צריכות להתלונן - אבל הן לא תמיד יכולות. תסתכלו על מי שנמצא סביבכם. זה באמת יכול לקרות לכל אחד. תחשבו איך אתם יכולים למנוע את המקרה הבא".

חשד לרצח ברמת גן: נקבע מותה של בת 21, בת 50 במצב קל (צילום: טל שחר)
זירת הרצח ברמת גן(צילום: טל שחר)

ביום שבת הגיעה ווישניאק לדירתו של בן זוגה ברחוב אבטליון. בשעות הערב, כך על-פי החשד, פרץ ויכוח שהסלים בינה לבינו - והוא חנק אותה למוות. כששבה אמו לבית הוא סיפר לה כי ביצע את המעשה המזוויע, דקר אותה ונמלט מהמקום. צו איסור פרסום הוטל על פרטיו של אלמוג, אולם הוא הוסר אחר הצהריים. בדיון בהארכת המעצר שלו ציין נציג המשטרה כי הוא ניסה לרצוח גם את אמו - ואמר בבית המשפט כי מלבד הרצח הוא תכנן "עבירות נוספות" שלשמחתנו לא יצאו לפועל. אלמוג הודה במיוחס לו בחקירת המשטרה.

 

מאיה, שהותירה זוג הורים ושלושה אחים, חזרה לפני כמה חודשים מטיול אחרי צבא עם חברותיה במזרח. היא שירתה בצה"ל כלוחמת בתחום הלוחמה האלקטרונית. מילדותה התבלטה מאיה כילדה מוכשרת. כתלמידה בבית הספר היסודי היא השתתפה בתוכנית למצטיינים באוניברסיטת בר אילן. היא ניגנה על כלים רבים ואהבה לצייר. איוריה התפרסמו בילדותה במגזין "עיניים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שחר גולדשטיין
עמית אלמוג החשוד ברצח
צילום: שחר גולדשטיין
מומלצים