שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: מוטי קמחי

  בניגוד לאזהרות קודמות ה-CDC קובע: נגיף הקורונה אינו מדביק בקלות דרך משטחים

  לאחר אזהרות והנחיות חיטוי קפדניות, משנה המרכז לבקרת מחלות את האזהרות לגבי הדבקה אפשרית מהסביבה, וקובע כי נגיף הקורונה אינו עובר בקלות דרך משטחים וחפצים

  מאז פרוץ מגפת הקורונה פורסמו לא מעט מחקרים שהראו כי נגיף הקורונה שורד על משטחים ימים ארוכים, ומכאן פוטנציאל ההדבקה הסביבתית והנחיות החיטוי הקפדניות. אולם עתה מפרסם המרכז לבקרת מחלות האמריקני, כי הסיכוי להידבק במשטחים אינו גדול.

    

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  המרכז לבקרת מחלות האמריקני, ה-CDC, הוא הגוף הממשלתי האחראי על פרסום הנחיות רפואיות בארה"ב. במידע החדש שהועבר לציבור השבוע, מדגיש ה-CDC כי אף שקיימת האפשרות להדבקה בנגיף ה-COVID-19 לאחר מגע במשטח מזוהם ולאחריו נגיעה בפנים, הסיכוי לכך אינו גבוה.

   

  "אין זו הדרך העיקרית בה נגיף הקורונה מתפשט", כתב ה-CDC, "עם זאת, אנחנו עדיין בתהליך למידה על הווירוס". ב-CDC מוסיפים עוד, כי הנגיף אינו עובר בקלות גם מבעלי חיים לבני אדם, זאת על רקע הדיווחים על מספר הדבקות של בעלי חיים בנגיף הקורונה, ובמיוחד טיגריסים וחתולים.

   

  מחטאים חיטוי את ה רכבת תחתית מטרו ב ניו יורק ארה
  כמה זמן הווירוס נשאר על המשטחים?(צילום: רויטרס)

   

  המרכז לבקרת מחלות לא הסביר מדוע שינה את גישתו בנוגע לפוטנציאל ההדבקה ממשטחים, אולם דוברת המרכז ציינה כי השינויים נעשו בעקבות קריאה בספרות הרפואית.

   

  עם זאת, מסקירות בספרות הרפואית נמצאו ממצאים סותרים. באחד הדיווחים, נמצא כי ניתן לאתר את נגיף הקורונה עד שלוש שעות מאוחר יותר באוויר, עד ארבע שעות על נחושת, עד 24 שעות על קרטון ועד שלושה ימים על פלסטיק ופלדת אל חלד. תוצאות דומות התקבלו מבדיקות שנעשו על נגיף הקורונה שגרם להתפרצות ה-SARS בשנת 2003.

    

  גם ה-CDC עצמו נוהג לפרסם מעת לעת אזהרות באשר לפוטנציאל ההדבקה ממשטחים. רק השבוע, פרסם המרכז לבקרת מחלות באתר האינטרנט שלו, דרכים לחיטוי משטחים ציבוריים, ובהם אף משאבות דלק.

   

  משרד הבריאות הורה על משנה זהירות במגע עם משטחים ציבוריים, כבר בשלבים מוקדמים של מגפת הקורונה. בין היתר הורה המשרד על חיטוי ידיות, כפתורים, מעקים ומשטחים נוספים הבאים במגע ציבור, בקניונים חנויות ומכוני כושר.

   

  צפו: האם ניתן להידבק ממשטחים

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לא עובר בקלות באמצעות משטחים. נגיף הקורונה
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים