שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

משפט נתניהו: עד המדינה פילבר נחקר בחודש מרץ

סנגורו של נתניהו אמר היום בדיון בבית המשפט כי בין חומרי החקירה שהועברו להגנה היה מסמך שחשף כי אחד מעדי המדינה נחקר לפני חודשיים וחצי. כעת נודע שמדובר במנכ"ל משרד התקשורת לשעבר. נתניהו, הערב: "לא אסכים לעסקת טיעון"

במהלך הדיון הראשון במשפט נתניהו שהתקיים היום (ראשון)  בבית המשפט במחוזי בירושלים, טען סנגורו של רה"מ עו"ד מיכה פטמן כי בין חומרי החקירה שהועברו להגנה היה מסמך שחשף כי אחד מעדי המדינה נחקר ב-4 במרץ. "אם לתביעה מרגע זה יש בכוונתה לנהל עוד הליכי חקירה כדאי שזה יעבור את המסננת של בית המשפט" ביקש פטמן. כעת נודע כי עד המדינה שנחקר הוא שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר. בתוך כך, נתניהו אמר הערב בריאיון לערוץ 20 כי לא יסכים לעסקת טיעון: "אנחנו לא פה בשביל לעשות עסקים, אנחנו פה כדי להוציא את האמת לאור". 

 

נתניהו ופילבר (צילום: רויטרס, אוראל כהן) (צילום: רויטרס, אוראל כהן)
נתניהו ופילבר(צילום: רויטרס, אוראל כהן)

 

בחדשות רשת דווח הערב כי במסגרת חקירת הרשות לניירות ערך בנוגע לקשרים בין חברת בזק למשרד התקשורת, התגלה מסמך ובו הערות בכתב ידו של פילבר על פגישתו עם נתניהו שכונתה "פגישת הכורסאות" שבה נתניהו ביקש מפילבר לסייע לאלוביץ' ובזק. החוקרים הבינו כי מסמך זה מחזק את טענות התביעה גם בתיק 4000, ופילבר נקרא להשלמת החקירה. המסמכים אודות החקירה הועברו כאמור לידי ההגנה במסגרת שאר החומרים.

 

 

  

פילבר סיפר בעבר לחוקריו כיצד באחד הימים הראשונים בשבוע הראשון בתפקידו כמנכ"ל משרד התקשורת נקבעה לו פגישה בשעת הערב אצל שר התקשורת וראש הממשלה. "אני נכנס, היה איזה סוג של מינגלינג בהתחלה, אווירת אופוריה וחוגגים על הקמפיין, על ההצלחה. ראש הממשלה ישב בכיסאו, ניגשנו לשולחן, התיישבנו התחלנו לפטפט ואז יש לפעמים את הקטע שהוא קצת יותר נינוח, קצת פותח את החליפה ואומר: 'בוא נעבור לכורסאות'. לוקח סיגר מתחיל לעשן. סך הכול הדיבור שלי הוא די קצר, תכליתי ובכותרות. אנחנו מבינים האחד את השני. היו על הפרק שני נושאים - אחד מהם היה השוק הסיטונאי. אנסה להביא את זה הכי מדויק שאני זוכר. הוא אמר לי: בכל הנושא של השוק הסיטונאי והאינטרנט - הוא לא הכיר את המושגים המדויקים. הוא אמר 'אלוביץ' דיבר איתי על הרפורמה במשרד, אמר לי משהו על חברת ייעוץ שקבעה מחירים ועשתה עבודה לא נכונה'".

 

נתניהו באולם בית המשפט (צילום: קונטקט)
נתניהו באולם בית המשפט(צילום: קונטקט)

 

החוקרים עימתו את נתניהו עם עדותו של פילבר על ההנחיות שקיבל ממנו לכאורה לקדם את האינטרסים של בזק. ב"כלכליסט" פורסם לפני כחצי שנה תמליל חקירתו של נתניהו מה-2 במרץ 2018 שבה החוקרים הקריאו את העדות של פילבר ואז שאלו את נתניהו: "מתי לראשונה אתה מדבר עם פילבר על עסקת בזק־yes?". נתניהו השיב: "לא זוכר שדיברתי איתו על זה". יכול להיות שהוא העלה את זה במסגרת השיחה איתי, אבל אני לא זוכר שאני יזמתי שיחה על בזק־yes". החוקר שאל: "האם נתת הנחיות לפילבר בכל נושא אישור העברת אמצעי השליטה בחברת yes מיורוקום לבזק?". נתניהו: "לא נתתי שום הנחיות בעניין הזה. אני חושב שהוא, אם בכלל, אם זה עלה, זה הלך הפוך. הוא בא ואמר לי, כן. אני לא ביקשתי את קידום עסקת yes־בזק. זה פשוט לא נכון. זה פשוט שקר, שקר. מה פתאום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, אוראל כהן
נתניהו ופילבר
צילום: רויטרס, אוראל כהן
מומלצים