שתף קטע נבחר
צילום: אוהד צויגנברג

האם שופטי נתניהו הם הבאים בתור?

לאורך תקופה השתלחו מקורביו, קרוביו, שליחיו, שריו וח"כיו במערכות האכיפה, בתקווה שאלה יירתעו מהמשך ההליך. הכול מוכן לשלב הבא

 

בנימין נתניהו עם חברי הליכוד לפני הדיון הראשון במשפטו (צילום יונתן זינדל/פלאש90)
בנימין נתניהו וחברי הליכוד, אתמול(צילום יונתן זינדל/פלאש90)

אתמול (יום א') היה יום קשה לבנימין נתניהו ויום עצוב למדינת ישראל. יום שבו ראש ממשלה מכהן יושב על ספסל הנאשמים בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושה תיקים, הוא יום שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה לראות. נתניהו עשה הכל כדי להימנע מלהגיע לרגע הזה, ונלחם כארי בכל דרך, לגיטימית יותר או פחות. משהבין שייתכן כי לא יעלה בידו למנוע כתבי אישום עשה הכל, כולל הסכם רוטציה, כדי להגיע לבית המשפט כראש ממשלה מכהן. ואם היה מי שתהה מה החשיבות שראה בכך, באה אתמול התשובה בדמות הנאום שנשא לפני כניסתו לבית המשפט.

 

 

בנאום זה הוסרו כל המסכות. התמונה שבה עמדו מאחוריו ומצדדיו השרים וחברי הכנסת, חסומי פה במסכותיהם, משתדלים להידחף לתמונה כדי שאחרון פעילי הליכוד יוכל לראות שהם לצד המנהיג בשעתו הקשה, ורק נתניהו ללא מסכה מדבר, הייתה סוריאליסטית.

 

אלה שעד היום הוטל עליהם מדפי מסרים או מתדרוכים מבלפור להשתלח ביועמ"ש ובפרקליטות ואף לרמוז שהם "מודאגים" מבית המשפט, בניסוחים כאלה ואחרים, עמדו כסטטיסטים. והפעם, נתניהו דיבר. אין יותר מקום לספקולציות או להערכות. הדברים יצאו ישר מפי הגבורה.

 

אין תופסים אדם בשעת צערו, ואין תופסים אדם ברגע הקשה ביותר בחייו, רגע לפני שהוא נכנס כנאשם לאולם בית המשפט. אבל לא הייתה זו יד המקרה, וגם לא התפרצות בלתי נשלטת.

 

15 דקות נאום מוכן של נתניהו על כך שיש התארגנות להדיח אותו כי הוא חזק ומצליח, שמדובר בהפיכה שלטונית בניגוד לרצון העם, ניסיון להפיל אותו ואת מחנה הימין ושלל התקפות על היועמ"ש אביחי מנדלבליט, על רוני אלשיך ועוד.

 

יש לומר בקול רם וצלול: אין זה כתב אישום נגד הימין. אין אלה כתבי אישום נגד הליכוד. אלה דברים הנאמרים כדי להפוך את נתניהו לקדוש מעונה או לדרייפוס, כפי שצייץ בנו יאיר והדהדה עדת המעריצים שהגיעה לחזקו בשלטים. כתבי האישום 1000, 2000 ו-4000 הם נגד בנימין נתניהו ונגדו בלבד.

 

הוא זה שנאשם בקבלת מתנות, סיגרים ושמפניות במאות אלפי שקלים בתיק 1000. הוא זה שנאשם גם בתיקים האחרים. שאף אחד לא ידביק את זה לליכוד או לימין. מובן שעומדת לו חזקת החפות, אך לא עומדת לו חזקת ההשתלחות. אני מאחלת לו שייצא זכאי בדין, אך רק בית המשפט יקבע זאת - לא השתלחויות במנדלבליט ובגורמי אכיפה אחרים ולא הרחוב.

 

לאורך תקופה ארוכה השתלחו מקורביו, קרוביו, שליחיו, שריו וח"כיו במערכות האכיפה, בתקווה שאלה יירתעו מהמשך החקירות בתחילה, ואחר כך מהגשת כתבי האישום.

 

זה התחיל במפכ"ל, רוני אלשיך, שנתניהו עצמו מינה לתפקיד והביאו מחוץ לשורות המשטרה, באמירה הזכורה לרע: לחקור את החוקרים. זה המשיך בהתקפות על הפרקליטות, ובמיוחד על התובעת ליאת בן-ארי, עבר ליועמ"ש, מי שהיה מזכיר הממשלה של נתניהו ואיש אמונו, ואף דאג למנותו לתפקיד היועץ, עד שסר חינו. ועכשיו, ההשתלחות מלחכת כבר את שולי גלימתם של שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים. זהירות! סכנה!

 

  • לימור לבנת כיהנה כשרה מטעם הליכוד

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ערוץ הכנסת
לימור לבנת
באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים