שתף קטע נבחר

תיעוד מאימון יחידת חיזבאללה שנועדה "לכבוש את הגליל"

בסרטון שפרסם ארגון הטרור נראים לוחמי יחידת העילית "כוח רדואן" מתאמנים בירי למטרות, שעל חלקן מצויר מגן דוד כחול, ובקרב מגע. זהו הכוח שאמון על המשימות הרגישות של הארגון, ומיועדת לו חדירה לשטח ישראל בעת מלחמה

  

 

חיזבאללה פרסם היום (שני) תיעוד מאימון של לוחמיו הנמנים עם כוח "רדואן" - יחידת העילית של ארגון הטרור. הלוחמים נראים בו עורכים אימוני ירי וקרב מגע, כאשר על חלק מהמטרות מצויר מגן דוד כחול.

 

20 שנה לנסיגה מלבנון: פרויקט מיוחד

 

כוח רדואן מורכב מהלוחמים המובחרים ביותר של חיזבאללה, והוא מבצע את המשימות החשאיות והרגישות ביותר של ארגון הטרור. כלי תקשורת ערביים כבר דיווחו בעבר על האימונים המפרכים שעוברים אנשיו. לפי הדיווחים מי שהקים את הכוח הוא רמטכ"ל חיזבאללה לשעבר עימאד מורנייה, שחוסל ב-2008 בפעולה המיוחסת לישראל.

תיעוד יחידה של חיזבאללה ()
מתוך תיעוד האימון שפורסם

תיעוד יחידה של חיזבאללה ()
ירי על מגן דוד

תיעוד יחידה של חיזבאללה ()
לוחמי חיזבאללה מתאמנים בקרב מגע
 

לפי התוכניות של חיזבאללה לשעת מלחמה, כוח רדואן הוא זה שאמור לחדור לשטח ישראל, בין היתר דרך מנהרות בגבול, כדי לכבוש את הגליל. תיעוד האימונים של הכוח פורסם במקביל בכמה חשבונות ברשתות החברתיות המזוהים עם "ציר ההתנגדות" - כלומר איראן וגרורותיה. 

 

עיתוי הפרסום אינו מקרי. בשבוע החולף צוינו "יום ירושלים" האיראני וכן 20 שנה לנסיגת ישראל מדרום לבנון. אך בגלל נגיף הקורונה לא צוינו האירועים הללו בתהלוכות ענק או עצרות בטהרן, והם נחגגו בעיקר בזירה הדיגיטלית.

 

ברשתות החברתיות ובערוצי הטלוויזיה הוקדשו זמן מסך ופוסטים רבים לאירועים הללו. מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה גם נשא נאום מוקלט ביום שישי שבו אמר: "ישראל חוששת מלבנון, היא מורתעת. אחת המטרות של ישראל בשנה הקודמת הייתה מניעת התעצמות חיזבאללה בלבנון, וזה לא עבד לה. יכולות ההתנגדות בלבנון התעצמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים