שתף קטע נבחר

פרקליטי המורה שדרשה מילדה להסיר שמלה: "יש עדות שלבשה מכנסיים לפני שצולמה"

לפי עורכי הדין של המורה שהואשמה בהשארת הילדה בתחתונים בכיתה, מורה אחרת בבית הספר פנתה אליהם בטענה שראתה את הילדה לובשת מכנסיים חומים באותו היום. האם שצילמה את הילדה ועורכי דינה סירבו להגיב לטענות

לפני ואחרי ()
מימין: הילדה ביום התקרית, משמאל: השמלה שנאלצה להחליף

אחת המורות בבית הספר בפתח תקווה, שבו למדה הילדה שלפי אמה אולצה להישאר בתחתונים, אומרת שראתה את בת ה-7 לובשת מכנס, ולא את התחתוניות שנראות בתמונה שהאם צילמה. כך לפי פרקליטי המורה שהואשמה בתקרית. לדבריהם, עדת הראייה טוענת שהאם פשטה את הילדה מחולצתה, וראתה אותה לובשת מכנסיים. לטענת הפרקליטים, היא נמצאת דוברת אמת בבדיקת פוליגרף שעברה מטעמם.

Учительница из Петах-Тиквы. Фото: Амир Хубер  ()
המורה שהואשמה בתקרית. המורה הנוספת תומכת בגרסתה

בדיקת הפוליגרף שעברה המורה שביקשה מתלמידה להישאר בתחתונים בפתח תקווה ()
תוצאות בדיקת הפוליגרף

 

נזכיר, כי המורה שהואשמה בכך שהורתה לילדה לפשוט את שמלתה וללבוש חולצה ללא מכנסיים, טענה כי האם בעצמה אמרה לה שלילדה יש מכנסיים בתיק. היא הוסיפה גם כי כשהילדה חזרה לכיתה לאחר שהחליפה את בגדיה היא לא התלוננה על דבר חריג ושאר התלמידים לא צחקו עליה.

 

 

הורים הפגינו מול בית הספר בו הושפלה ילדה בכיתה ב' (צילום: עמותת
הפגנת הורים מחוץ לבית הספר בפתח תקווה(צילום: עמותת "האמת הגסה")

"תוצאות בדיקת הפוליגרף מראים שעדת הראייה דיברה אמת כשסיפרה שראתה את האם מפשיטה את הילדה מחולצת בית הספר", אמר עורך הדין אורון שוורץ. "היא סיפרה שראתה את הילדה לובשת מכנס אחר בצבע חום בז', ולא את התחתוניות שבהן היא נראתה בצילום. לכן התמונה שצולמה בפייסבוק אינה אותנטית ולא מייצגת את האמת".

 

שוורץ, שביחד עם עורך הדין יוגב נרקיס מייצג את המורה שהואשמה בתקרית, טען כי יש חשד שהאם לא דיברה אמת, ובכוונתו לבקש לחקור זאת. "עדות המורה גורמת לכך שהתזה שעליה כולם נשענו תקרוס", טען.

 

בשבוע שעבר אמרה המורה בראיון לאולפן ynet כי "לא הייתה שום כוונה לפגוע בה". היא הוסיפה: "אני מורה מאוד ותיקה, שנים רבות במערכת, מעולם דבר כזה לא קרה לי. אני מאוד אוהבת את התלמידים שלי, התלמידים שלי והילדים שלי הם כמו הגוזלים שלי, אין יום ולילה שאני לא דואגת לשלומם ובטח לא הייתה שום כוונת זדון לפגוע בילדה".

 

היא טענה: "בוודאי שלא ידעתי שהיא עם תחתונים, אם האם הייתה אומרת שהילדה עם תחתונים בוודאי שלא הייתי מבקשת ממנה להוריד את השמלה. כל בר דעת היה מבין שזה לא ייתכן".

 

לנוכח הסערה הציבורית ובקשת ההורים, הודיעה ביום חמישי עיריית פתח תקווה כי העבירה את הילדה לבית ספר אחר.  "גורמי החינוך בעירייה, לרבות עובדי השירות הפסיכולוגי בחינוך היסודי, מלווים את המשפחה וידאגו למלא את כל הצרכים הפדגוגיים והאישיים כדי שהמעבר יהיה מוצלח ופורה. המעבר נעשה בתיאום הגורמים במשרד החינוך ובתיאום עם הורי התלמידה", נכתב בהודעת העירייה.

  

האם ועורכת דינה סירבו להגיב לטענות בכתבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילדה שבמוקד הפרשה, לפני ואחרי
מומלצים