שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

אחים נדבקו בקורונה; שתי שכבות בביה"ס בודדו וייבדקו

שני אחים שלומדים בביה"ס "צופית" שבמועצה האזורית דרום השרון אובחנו כחיוביים לנגיף לאחר שככל הנראה נדבקו מבן משפחה. שכבות ב' ו-ד' נכנסו לבידוד ומשרד הבריאות אישר לערוך לכולם בדיקות

 

כיתה ריקה בבית ספר יסודי בתל אביב (צילום: AP)
ארכיון(צילום: AP)

57 תלמידים מכיתות ב'-ד ושישה צוותי חינוך מבית הספר "צופית" שבמועצה האזורית דרום השרון הוכנסו לבידוד לאחר ששני אחים אובחנו כחולי קורונה. ככל הנראה הם נדבקו מבן משפחה.

 

מהמועצה נמסר להורים: "נבקש לעדכנכם כי נודע ששני תלמידים בבית הספר היסודי צופית נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה. שני התלמידים הם אחים. מצבם טוב והם שוהים בביתם החל מ-22 במאי.

 

חיטוי בתי ספר במודיעין (צילום: דוברות עיריית מודיעין)
ארכיון(צילום: דוברות עיריית מודיעין)

"ראש המועצה אושרת גני גונן קיימה שיחות עם הרופאה המחוזית ד"ר חבקין, הרופאה האפידמיולגית ד"ר שולמן והאחות האפידמיולוגית רבקה שגבץ בהתאם לתחקיר האפידמיולוגי ולהנחיות משרד הבריאות, ייכנס לשהייה בבידוד עד 4 ביוני כל מי שהיה במרחק של פחות משני מטר ויותר מרבע שעה עם שני התלמידים מ-21 במאי.

 

"התלמידים וצוות ביה"ס שישהו בבידוד ילוו על -די קופת החולים אליה הם משוייכים".

 

עוד נמסר כי אמש "התקיימה הערכת מצב עם ראש המועצה, מפקחת משרד החינוך, מנהלת ביה"ס ומנהלת אגף החינוך בנוגע למצב. הורי התלמידים שנמצא כי צריכים לשהות בבידוד עודכנו על כך מצוות ביה"ס.  כמו כן, ראש המועצה דרשה ממשרד הבריאות לקיים בדיקות עבור כל התלמידים והצוות אשר באו במגע עם התלמידים שנדבקו".

 

שעות ספורות לאחר מכן אישרו במועצה כי משרד הבריאות "נעתר לבקשה לערוך בדיקות קורונה לכלל התלמידים שנדרשו לשהות בבידוד".

 

אורן אוסד, שבתו בת התשע נכנסה לבידוד, סיפר ל-ynet: "קיבלנו הודעה מרופא ששני הילדים שלו לומדים בבית הספר נדבק ממטופלת בשבוע שעבר. מיום חמישי הילדים שלו שהיו עמו לא הגיעו לבית הספר, נכנסו לבידוד וכעת אובחנו. אתמול כבר הודיעו לנו שעל כל התלמידים שהיו בקרבת האחים צריכים להיות בבידוד. היו ילדים שהיו עם האחים במערך ההסעות ואמרו לנו שהם לא צריכים להיות בבידוד כי הנסיעה קצרה".

 

אוסד מספר עוד כי היום נאלץ להשאר בבית עם בתו ולא ללכת לעבודה: "הילדה לא חוששת ודווקא מבסוטית. הקצנו לה בבית אזור שבו תוכל להיות בבידוד. היא לא בלחץ וגם אני לא. אשתי כן. במדינה מתוקנת היו עושים מיד בדיקות לילדים, אבל רק שהפעלנו לחץ היום אישרו לנו בדיקות".

 

לגבי ההידבקות בבית הספר נבון ברחובות: כל הבדיקות של 539 התלמידים והצוות שנלקחו ביום ראשון נמצאו שליליות, מלבד המורה הרביעית שנמצאה חיובית ועליה דווח אתמול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות עיריית מודיעין
ארכיון
צילום: דוברות עיריית מודיעין
מומלצים