שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

בעקבות הפרסום ב-ynet: יו"ר ארגון המורים מסרב להאריך את שנת הלימודים

רן ארז התייחס להסכם בין הסתדרות המורים למדינה על תשעת ימי הלימודים בקיץ וכינה את ההסכם "הזוי". על המזכ"לית יפה בן דויד: "יכול להיות שלא רצתה לצאת פראיירית"

 

 

רן ארז יפה בן דוד (צילום: מוטי קמחי, עידן ארבל)
רן ארז ויפה בן דויד(צילום: מוטי קמחי, עידן ארבל)

 

יושב ראש ארגון המורים, רן ארז, הודיע הערב (רביעי) באגרת למורים כי שנת הלימודים בכיתות י' תסתיים ב-20 ביוני. זאת בעקבות הפרסום ב-ynet על תביעת מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד מהמדינה, ליישם במלואו את ההסכם להוספת תשעה ימי הוראה בקיץ, מגני הילדים ועד כיתות י'.

 

הקרב על כיתות י': "אם יוחרגו - אף אחד לא ילמד עוד תשעה ימים"

משרד החינוך לבתי הספר: לא לערוך מבחנים, לא לחלק ציונים

 

"הריני להודיעכם בצורה שלא משתמעת לשני פנים שאין כל הסכם חתום עם ארגון המורים העל יסודיים, הארגון היציג בחטיבות העליונות ובבתי הספר המוכרים והלא רשמיים - המאריך את שנת הלימודים מעבר ל-20 ביוני בכיתות י'", כתב ארז באיגרת.

 

 

 

ארז תקף את בן דויד, ואמר: "אנו לא נחזיר ימים ובכך ייתכן שגם בחטיבות הביניים לא יחזירו. לא הייתה כל סמכות לבן דויד לחתום על כך שהעבודה המקוונת של המורים לא מספקת ולכן עליהם לתת עוד תשעה ימי עבודה בחינם בפגרת הקיץ. אין לה גם כל סמכות להתחייב בשם כיתות י'. אולי היא חשבה שמאבקנו שלא להאריך את שנת הלימודים לכיתות י' יציל גם אותה מהחתימה ההזויה והלא מתקבלת על הדעת על ההסכם שעשתה בגין חטיבות הביניים".

 

ארז הוסיף: "ייתכן שחתימתה הלא חוקית של בן דויד לגבי מורי כיתות י' השייכים לחינוך המוכר והלא רשמי, נבעה מסיבה אחרת, הרבה יותר פרוזאית – לא לצאת פראיירית ולשם כך לחייב גם את התיכונים.

 

"אנחנו עבדנו ואף אחד לא יחליט עבורנו אם עבודתנו נעשתה במלואה או לא", אמר ארז. "גם מנכ"ל משרד החינוך לא טען אפילו לרגע שעבודתנו שנעשתה באופן מקוון לא הייתה במאת האחוזים - זאת בניגוד למה שאמר מנכ"ל האוצר. להסתדרות המורים אני רוצה להזכיר שמי שנותן אצבע - לוקחים לו את כל היד".

 

כיתה ריקה בבית ספר יסודי בתל אביב (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

בן דויד תבעה היום ליישם במלואו את ההסכם עם המדינה בנוגע להארכת שנת הלימודים בתעשה ימים. יום לאחר שאושר מתווה "בית הספר של החופש הגדול", שלפיו שנת הלימודים תסתיים ב-13 ביולי ולמחרת תפעל המסגרת עד 6 באוגוסט עבור גני הילדים עד כיתות ד', הבהירה בן דויד: אם המדינה תיענה לתביעת ארגון המורים להחרגת מורי כיתות י' - גם הגננות והמורים המלמדים בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים לא ילמדו תשעה ימים נוספים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, עידן ארבל
רן ארז ויפה בן דויד
צילום: מוטי קמחי, עידן ארבל
מומלצים