שתף קטע נבחר

פחות מ-2,000 חולי קורונה פעילים בארץ, חשש להתפרצות בבית ספר בירושלים

יום שני ברציפות לעלייה של יותר מ-20 חולים חדשים שאובחנו בקורונה. עלייה במספר החולים במצב קשה ובמספר המונשמים. מספר הנפטרים עדיין עומד על 281 בני אדם. הערב: תיכון בירושלים הוכנס לבידוד עקב שלושה תלמידים שנדבקו

 

טיפול בחולי קורונה במרכז הרפואי סורוקה (צילום: דוברות מרכז רפואי סורוקה)
מחלקת הקורונה בסורוקה. ארכיון(צילום: דוברות מרכז רפואי סורוקה)

מספר חולי הקורונה הפעילים עומד הערב (יום ד') על 1,942 בני אדם. כך עולה מנתוני משרד הבריאות. על פי הנתונים, אובחנו היום 24 חולים חדשים. מדובר ביום השני ברציפות שבו מספר המאובחנים הוא מעל 20 – אך לא ניתן לקבוע מגמה מסוימת.

 

לפי הנתונים, חלה עלייה במספר החולים במצב קשה, שעומד הערב על 41 בני אדם, ובמאושפזים המונשמים - 38 בכל בתי החולים. לפי נתוני משרד הבריאות קצב ההכפלה כיום עומד על 53 ימים. אחד ההסברים לעלייה במספר המונשים נובע מהעובדה שארבעה חולים קשה שנגמלו מהנשמה חזרו אליה.

 

 

ביממה האחרונה לא היו נפטרים מסיבוכי הנגיף, ומספרם עדיין עומד על 281 בני אדם. עד כה החלימו 14,570 מתוך 16,793 הישראלים שחלו בקורונה.

 

ייתכן שמספר החולים שהחלימו גדול יותר. חלק גדול מהחולים הפעילים, שנדבקו עוד בחודש אפריל, מחכים לתשובה שלילית שנייה כדי לוודא שהם אינם חולים בקורונה. על פי הנהלים, בין הבדיקה השלישית הראשונה לשנייה יש להמתין כמה ימים.

 

בתוך כך, עיריית ירושלים הודיעה הערב כי שלושה תלמידים מתיכון הגימנסיה בירושלים התגלו חיוביים לנגיף הקורונה. בהתאם לכך, הוחלט בעיריית ירושלים ובמשרד החינוך כי מהשבוע הבא בית הספר יחזור למתכונת של למידה מרחוק. ממחר בבוקר ייערכו בדיקות קורונה לכל אנשי הצוות החינוכי במוסד. בית הספר והעירייה נמצאים במעקב צמוד ובפיקוח מלא על מצב ושומרים על קשר ישיר עם ועד ההורים של בית הספר.

 

לפי נתוני המטה לביטחון לאומי, בירושלים נמצאים 349 חולי קורונה פעילים, בבני ברק 264, בתל אביב 106, בבית שמש 73, בחורה 71, בבת ים 50, בבאר שבע 43, בפתח תקווה 40, ברמת גן 40, במודיעין עילית 39, בראשון לציון 39, באשקלון 36, באשדוד 34, ברעננה 32, בביתר עילית 31 ובחיפה 30.

 

 

בתוך כך, שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע הערב על זהות מנכ"ל המשרד הבא. פרופסור חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי באשקלון, הוא זה שייכנס לתפקיד ויחליף את משה בר סימן טוב, שהיה מנכ"ל משרד הבריאות בחמש השנים האחרונות.

 

ממשרד הבריאות נמסר כי מינויו של לוי הוחלט בעקבות החלטתו של אדלשטיין למנות מנכ"ל מקצועי לתפקיד. אדלשטיין פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו כדי להביא את המינוי לאישור הממשלה בהקדם.

 

יעל פרידסון השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים