שתף קטע נבחר

איראן מעבה את הכוח הימי ליד הנמל שהושבת במתקפת הסייבר

112 סירות בט"ש מהירות נוספו לכוחות באזור נמל בנדר עבאס. לפי כלי תקשורת באיראן, הסירות המהירות יוכלו גם לשגר טילים

איראן הודיעה היום (ה') על עיבוי הכוחות מסביב לנמל בנדר עבאס, שבאחרונה דווח כי הושבת במתקפת סייבר ישראלית לכאורה. 112 סירות בט"ש מהירות נוספו לכוח הימי.

 

 

סירות קרב איראניות ()
סירות הקרב האיראניות

סירות קרב איראניות ()
עיבוי לכוח השומר על נמל בנדר עבאס

סירות קרב איראניות ()
האיראנים מציגים את הכוח הימי

סירות קרב איראניות ()
סירות קרב איראניות
 

בטקס שנערך היום בנמל הוצגו הסירות בנוכחות שר ההגנה האיראני אמיר חאתמי, מפקד משמרות המהפכה חוסיין סלאמי ומפקד חיל הים האיראני. מפקד משמרות המהפכה אמר בטקס: "ההגנה שלנו היא אסטרטגית אבל הטקטיקה התקפית. לא ניכנע מול אף אויב. חלק חשוב מהיכולות שלנו סמוי מהעין, והאויבים שלנו יגלו זאת יום אחד אם יחליטו לממש את רצונותיהם כלפי המדינה שלנו. אנחנו נראה להם את הכוח האמיתי שלנו באש ובשמיים, שדה הקרב יהפוך לגיהנום עבור אויבי איראן והאיסלאם".

 

בכלי התקשורת באיראן ציינו כי הסירות שנוספו בעלות יכולות התקפיות והן מסוגלות לשגר טילים, "יש להן יכולות התקפיות גבוהות, ותהיה להן השפעה גדולה על יכולות הלחימה באזור המפרץ הפרסי ומצרי הורמוז". ברקע לטקס הזה, הגיעו ארבע מכליות נפט איראניות לוונצואלה תוך אזהרות ואיומים מצד איראן לארה"ב שלא ינסו לפגוע או ליירט את המכליות.

 

סירות וספינות איראניות במפרץ הפרסי היו מעורבות בשנה האחרונה בכמה תקריות בטיחות עם כוחות אמריקניים שפועלים באזור. האחרונה הייתה בחודש שעבר כאשר 11 סירות איראניות התקרבו באופן מסוכן לספינות אמריקניות שפעלו באזור עד למרחק של תשעה מטרים בלבד. הן התרחקו רק לאחר כשעה של אזהרות שהועברו באמצעים שונים. "הפעולות המסוכנות והפרובוקטיביות של משמרות המהפכה העלו את הסיכון לחישוב שגוי ולהתנגשות", מסר אז צבא ארה"ב. "הפעולות הללו לא בוצעו בהתאם לאמנה הבינלאומית והתקנות הבינלאומיות למניעת התנגשויות בים". נשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים בעקבות התקרית: "הוריתי לצי לפתוח באש ולהשמיד כל ספינת תותחים איראנית שתטריד את ספינותינו בים".

 

בטקס בנמל בנדר עבאס אמר מפקד חיל הים האיראני כי "אנחנו נהיה בכל מקום שבו האמריקנים יהיו, בעתיד הם ירגישו שהנוכחות שלנו באזור תגבר. אנחנו לוקחים את האיומים האמריקנים ברצינות, ואיננו חוששים מעימות, אנחנו נסטור לאויב בכל עימות". עוד ציין בדבריו כי באיראן עובדים על תכנון שתי ספינות מלחמה שיקרא "קאסם סולימאני" (על-שם מפקד כוח קודס שאותו חיסלה ארה"ב) ו"אבו מהדי אל מוהנדס" וכי הן יכילו מנחת מסוקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סירות מהירות נוספו לכוח הימי מסביב לנמל
מומלצים