שתף קטע נבחר

אחרי הודעת משרד הבריאות על עלייה מדאיגה במספר הנדבקים: עוד 15 נוספו מאמש

לפי העדכון הבוקר ב-8:00: 79 חולים אובחנו מאז חצות בין רביעי לחמישי. מקרי הדבקה נוספים בדרום תל אביב ובאור יהודה. מספר החולים הפעילים בארץ עומד על 1,876. הבוקר תתכנס צמרת משרד הבריאות לדיון הערכת מצב

 

 

מספר חולי הקורונה בישראל ממשיך לעלות. 15 חולים חדשים אובחנו מאז העדכון אמש (חמישי) של משרד הבריאות, ובסך הכול אובחנו מאז חצות בין יום רביעי לחמישי 79 חולים חדשים. מספר הנדבקים מאז הגיע הנגיף לישראל עומד הבוקר על 16,887.

בדיקת קורונה בדיקה קופת חולים מכבי רחובות (צילום: AFP)
בדיקת קורונה במעבדת מכבי ברחובות(צילום: AFP)

מנתוני משרד הבריאות, הנכונים לשעה 8:00 בבוקר, עולה עוד כי מספר המונשמים עומד על 36 ומצבם של 37 חולים מוגדר קשה. בסך הכול מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ 106 חולי קורונה. 284 ישראלים, שחלו בקורונה, נפטרו. אחוז התמותה בישראל עומד על 1.68% והוא בין הנמוכים במדינות שבהן יותר מ-10,000 חולים.

 

בנוסף, חלה עלייה במספר המחלימים ומאז העדכון אתמול קיבלו עוד 48 ישראלים הודעה כי הם החלימו מקורונה. למעשה כדי להיחשב כמי שהחלים מהמחלה יש צורך בשתי בדיקות שליליות, שאותן עורכים במרחק של כשלושה ימים זו מזו. בסך הכול מספר חולי הקורונה הפעילים בארץ עומד על 1,876.

 

בתוך כך, הבוקר נודע כי ילד בגן עירוני מאשכול גנים לוינסקי לגילאי 6-3 מהקהילה הזרה בדרום תל אביב נדבק בקורונה, ככל הנראה מסבתו. בעקבות זאת 30 ילדים ושלושה אנשי צוות נשלחו לבידוד. עיריית אור יהודה עדכנה כי שלושה תושבים בני אותה משפחה נמצאו חיוביים. מדובר באם ושניים מילדיה, האחד לומד בבית ספר אהוד מנור והשני לומד בגן עירוני. בהתאם להנחיות, עשרות תלמידים בבית הספר ומהגן יחד עם הצוותים החינוכיים, נשלחו לבידוד.

 

בנוסף, 41 אנשי צוות מהמרכז הרפואי הלל יפה הוצאו לבידוד עקב חשיפה לאחות שנמצאה חיובית לקורונה ככל הנראה ממקור חיצוני לבית החולים. האחות, שלא עבדה בשבוע החולף, החלה לפתח תסמינים, נבדקה ונמצאה חיובית. בבדיקה שנעשתה בקרב העובדים שהוצאו לבידוד, נמצאה אחות נוספת חיובית לקורונה.

 

לנוכח הנתונים החריגים תתכנס הבוקר צמרת משרד הבריאות לדיון הערכת מצב. בכיר במשרד הבריאות אמר ל-ynet לקראת הדיון: "ברור לנו שלא מקפידים על הכללים בכלל ובבתי הספר בפרט". בין הצעדים שנשקלים: בדיקות נרחבות בקרב הזרים בתל אביב כפי שנעשה בירושלים. בחלק מקופות החולים דיווחו בימים האחרונים על מספר אבחונים חריג בקרב אוכלוסיית הזרים בדרום תל אביב. לכך יש להוסיף התפרצויות בתיכון בירושלים ותלמידות חולות שאובחנו בבת ים.

תורי ענק של תלמידים מחוץ לדרייב אין בדיקות הקורונה בירושלים בעקבות התפרצות הנגיף בגימנסיה (צילום: שלו שלום)
מתחם "היבדק וסע" הוקם מחדש בירושלים (צילום: שלו שלום)

אתמול לווה פרסום נתוני משרד הבריאות על העלייה במקרי ההדבקה בהודעה חריגה. "יש עלייה חריגה יחסית במקרי ההדבקה ב-48 השעות האחרונות. המשרד שב וקורא לציבור לא להיכנס לשאננות ולהקפיד הקפדה יתרה על ההנחיות. הלך הרוח שהקורונה מאחורינו - אינו נכון", אמרו במשרד.

 

בהודעה החריגה בחריפותה ציינו במשרד הבריאות כי הם "עוקבים אחר המספרים ומוקדי התחלואה השונים ומקיימים הערכות מצב כדי לשקול את הצעדים הנדרשים לצורך התמודדות עם העליה בתחלואה. במשרד קוראים לציבור לשמור על שלושת הכללים: היגיינה, עטיית מסכות וריחוק חברתי - שני מטרים מאדם לאדם".

 

עוד אמרו במשרד הבריאות כי "אי שמירה על הכללים הוא אחד הגורמים העיקריים לעלייה בתחלואה". לפי המשרד, ההקלות בפעילות לא באות על חשבון כללי הריחוק החברתי ועטיית מסכות אלא להיפך.

 


פורסם לראשונה 29/05/2020 08:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלו שלום
בדיקות קורונה בטדי
צילום: שלו שלום
מומלצים