שתף קטע נבחר

משרד הבריאות שוקל: המלצה על הקפאת הלימודים בכיתות ז'-י"ב וסגירת בתי כנסת

פרסום ראשון: על רקע העלייה במספר הנדבקים בקורונה, במשרד הבריאות שוקלים להמליץ לממשלה על הקפאת הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים, ואף על סגירת בתי הכנסת. הערב יקיימו בכירי המשרד תדרוך מיוחד

פרסום ראשון: בעקבות נתוני ההדבקה החריגים יחסית מהימים האחרונים במשרד הבריאות שוקלים להמליץ לממשלה על הקפאת הלימודים בכיתות ז'-י"ב ועל סגירת בתי הכנסת. משרד הבריאות יקיים אחר צהריים (שישי) תדרוך לעיתונאים על רקע העלייה במספר הנדבקים בקורונה. בתדרוך שצפוי להתחיל בשעה 18:00 ישתתפו מנכ"ל המשרד היוצא משה בר סימן טוב, ראש שירותי בריאות הציבור פרופסור סיגל סדצקי והמשנה למנכ"ל פרופסור איתמר גרוטו. הדברים יועברו בשידור חי ב-ynet.

 

בכיר במשרד הבריאות אמר על בתי הכנסת: "ניתן עוד הזדמנות לכללים הנוכחיים. אם לא יהיה שיפור - לא יהיה מנוס מסגירה".

 

נוחזרה ללימודים בחולון (צילום: עיריית חולון)
(צילום: עיריית חולון)
 

באיגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית ציינו כי "העלייה במספר מקרי התחלואה בקורונה עם חזרה לפעילות היא צפויה. נדרשים אורך נשימה, קור רוח והתנהגות אחראית ושקולה הן של ראשי משרד הבריאות והן של הציבור. זיהוי מוקדם של מוקדי תחלואה על ידי מערך בריאות הציבור- הן ברמת הפרט (איתור מקרים ומגעים) והן ברמת האיזור (ניטור) הוא כלי חיוני לקבלת החלטות דיפרנציאלית, בהתאם לסיכון הספציפי.

 

"בצד הדריכות והזהירות המתחייבת, ההחלטות, כדוגמת סגירת בית ספר, חייבות להיות נקודתיות ולא גורפות, על בסיס אפידמיולוגי ולא על בסיס גחמות ופחדים".

 

אתמול לווה פרסום נתוני משרד הבריאות על העלייה במקרי ההדבקה בהודעה חריגה. "יש עלייה חריגה יחסית במקרי ההדבקה ב-48 השעות האחרונות. המשרד שב וקורא לציבור לא להיכנס לשאננות ולהקפיד הקפדה יתרה על ההנחיות. הלך הרוח שהקורונה מאחורינו - אינו נכון", אמרו במשרד.

  

מנתוני משרד הבריאות, הנכונים לשעה 8:00 בבוקר, 15 חולים חדשים אובחנו מאז העדכון אמש, ובסך הכול אובחנו מאז חצות בין יום רביעי לחמישי 79 חולים חדשים. מספר הנדבקים מאז הגיע הנגיף לישראל עומד הבוקר על 16,887. עוד עולה כי מספר המונשמים עומד על 36 ומצבם של 37 חולים מוגדר קשה. בסך הכול מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ 106 חולי קורונה. 284 ישראלים, שחלו בקורונה, נפטרו. אחוז התמותה בישראל עומד על 1.68% והוא בין הנמוכים במדינות שבהן יותר מ-10,000 חולים. 

 

חלה עלייה במספר המחלימים ומאז העדכון אתמול קיבלו עוד 48 ישראלים הודעה כי הם החלימו מקורונה. למעשה כדי להיחשב כמי שהחלים מהמחלה יש צורך בשתי בדיקות שליליות, שאותן עורכים במרחק של כשלושה ימים זו מזו. בסך הכול מספר חולי הקורונה הפעילים בארץ עומד על 1,876. 

 

 

בתוך כך, הבוקר נודע כי ילד בגן עירוני מאשכול גנים לוינסקי לגילאי 6-3 מהקהילה הזרה בדרום תל אביב נדבק בקורונה, ככל הנראה מסבתו. בעקבות זאת 30 ילדים ושלושה אנשי צוות נשלחו לבידוד. לפי דו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, גוף הכפוף לצה"ל, בתחילת השבוע נבדקו כ-40 עובדים זרים ומתוכם נמצאו 9 חיוביים. לאחר מכן אובחנו 10 נוספים.

 

בנוסף, עיריית אור יהודה עדכנה כי שלושה תושבים בני אותה משפחה נמצאו חיוביים. מדובר באם ושניים מילדיה, האחד לומד בבית ספר אהוד מנור והשני לומד בגן עירוני. בהתאם להנחיות, עשרות תלמידים בבית הספר ומהגן יחד עם הצוותים החינוכיים, נשלחו לבידוד.

 

כמו כן, 41 אנשי צוות מהמרכז הרפואי הלל יפה הוצאו לבידוד עקב חשיפה לאחות שנמצאה חיובית לקורונה ככל הנראה ממקור חיצוני לבית החולים. האחות, שלא עבדה בשבוע החולף, החלה לפתח תסמינים, נבדקה ונמצאה חיובית. בבדיקה שנעשתה בקרב העובדים שהוצאו לבידוד, נמצאה אחות נוספת חיובית לקורונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית חולון
כיתה ריקה
צילום: עיריית חולון
מומלצים