שתף קטע נבחר

חשד: רוצח מאיה ווישניאק צילם את הגופה ושלח לחברו תיעוד

פרסום ראשון: על פי החשד, עמית אלמוג צילם את גופת חברתו שאותה רצח בדירתו - ושלח לחברו תמונות וסרטון של הגופה. מעצרו הוארך בשמונה ימים נוספים

חצי חצי עמית אלמוג מאיה ווישניאק רוצח  נרצחת רצח זוגתו מאיה ווישניאק דירה רמת גן ()

עמית אלמוג, החשוד ברצח בת זוגו מאיה ווישניאק, חשוד שלאחר הרצח שלח לחברו תמונות וסרטון של הגופה. מעצרו הוארך היום (ראשון) בשמונה ימים נוספים.

 

בפתח הדיון בבית משפט השלום בתל אביב, אימו של אלמוג שראתה אותו במצלמה מתא המעצר סימנה עם ידיה לב - ושלחה לו נשיקה באוויר. "תהיה חזק, אני אוהבת אותך. אני איתך", אמרה האם. אלמוג השיב עם נשיקה באוויר

 

נציג המשטרה, רפ"ק אסף צוויג, ביקש מהשופט להאריך את מעצרו כדי לסיים את החקירה, וציין כי המשטרה מייחסת לאלמוג סעיף נוסף של פגיעה בפרטיות ופרסום צילום משפיל. "החשוד פירט מתי עלה לו הרעיון ומתי רצה לבצע זאת, הוא סיפר על המחשבות שלו", הקריא השופט עלאא מסראווה לסנגורית של אלמוג, עורכת הדין אורית חיון, מתוך הדו"ח המשטרתי. "הוא תכנן את זה, ולמרות ההזדמנות לחזור בו - המשיך במעשה", אמר השוטר והוסיף שמדובר ב"רצח בזוי".

 

 

הסנגורית עו"ד אורית חיון אמרה בדיון כי "הבדיקה הפסיכיאטרית הראשונית של הפסיכיאטר המחוזי קבעה שיש צורך לעשות הסתכלות ממושכת, כי הם לא יכלו לקבוע את מצבו הנפשי בעת ביצוע העבירה מבדיקה זריזה. הטענה שלנו היא שהתנהלות החשוד וכל מה שהיה אחרי האירוע מעידים שהוא לא היה במצב שפוי בעת ביצוע המעשה ובסמוך אחריו".

 

בשבוע שעבר דן בית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשת צוות ההגנה של החשוד לקבל את ממצאי הבדיקה הפסיכיאטרית שנערכה לו בבית החולים אברבנאל. לטענת עורכת דינו, "החשוד שר ורקד במהלך החקירה".

 

השופטת מעיין בן ארי הורתה למשטרה להעביר לידי צוות ההגנה, עו"ד אורית חיון ועו"ד דין כוכבי, את דו"ח הבדיקה הפסיכיאטרית הראשונית שנערכה לחשוד עם מעצרו, מלבד מספר שורות בהן מסר את גרסתו לאירוע. בהחלטתה ציינה השופטת כי "גרסת המשיב אינה אחידה וקוהרנטית, אלא משתנה מעת לעת ומחקירה לחקירה, על כל המשתמע מכך, הן בנוגע לכשירותו הנפשית והן בנוגע להבנת טיב האירוע והאשמה".

צו המעצר ()
בקשת המעצר

 

 

השופטת ציינה כי קיים חשד לכך שאלמוג ישבש את חקירתו בין היתר מאחר ובדו"ח קיימת אינדיקציה ש"המשיב ביקש בשלב כלשהו לדבר רק עם הרופא שעורכת הדין שלו תבחר ושיתף פעולה באופן חלקי".

 

לפי החשד, אלמוג בן ה-21 חנק למוות את בת זוגו מאיה בדירתו ברמת גן, ולאחר מכן ניסה לרצוח גם את אמו. אלמוג הודה בחקירתו במעשים, וטען כי שמע קולות שאמרו לו לעשות זאת. חברותיה של ווישניאק סיפרו לאחר הרצח כי לא חשדו בדבר, ואמרו כי "היא הייתה בחורה חכמה שלא הייתה מכניסה את עצמה למצבים כאלה". "היא בחורה מאוד חזקה וחכמה, מדברת על הכול בפתיחות לב", סיפרו חברותיה.

  

במקרה שאישה בסביבתכם נמצאת במערכת יחסים אלימה, הפנו אותה או התקשרו בעצמכם לקו החירום של משרד הרווחה בטלפון 118 או 077-9208560. המוקד מאויש במשך 24 שעות ביממה ומעניק שירות בעברית, ערבית, רוסית ואמהרית.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיה ווישניאק ועמית אלמוג
מומלצים