שתף קטע נבחר

"החשוד ברצח מאיה ווישניאק שר ורקד בחקירה"

עורכת דינו של עמית אלמוג, שרצח את בת זוגו ברמת גן, דרשה לקבל את ממצאי הבדיקה הפסיכיאטרית שניסה לפי החשד לשבש - וטענה להתנהגות חריגה מצידו. נציגת המדינה: "לא יעלה על הדעת שצוות ההגנה יקבל את הממצאים"

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן בצהריים (יום שני) בבקשת צוות ההגנה של עמית אלמוג, שרצח בת זוגו מאיה ווישניאק בשבוע שעבר ברמת גן, לקבל את ממצאי הבדיקה הפסיכיאטרית שנערכה לחשוד בבית החולים אברבנאל. לטענת עורכת דינו, "החשוד שר ורקד במהלך החקירה". בית המשפט יקבל החלטה בנושא בימים הקרובים.

עמית אלמוג בהארכת מעצרו (צילום: מוטי קמחי)
"לא חריג שמסר כמה גרסאות". עמית אלמוג בדיון הארכת מעצר(צילום: מוטי קמחי)

מאיה ווישניאק ()
מאיה ווישניאק

לפי החשד, אלמוג בן ה-21 חנק למוות את בת זוגו מאיה בדירתו ברמת גן, ולאחר מכן ניסה לרצוח גם את אמו. לפי החלטת בית משפט השלום, סנגוריו של החשוד, עורכי הדין אורית חיון ודין כוכבי, היו אמורים לקבל לידיהם את ממצאי הבדיקה הפסיכיאטרית שנערכה לו אך המדינה ערערה על ההחלטה. במקביל לבדיקה הפסיכיאטרית של הפסיכיאטר המחוזי, שאותה לפי החשד ניסה אלמוג לשבש, נערכה לו בדיקה פסיכיאטרית גם מטעם ההגנה.

 

נציגת המדינה, עורכת הדין שירי פרל, אמרה בדיון כי הדו"ח הפסיכיאטרי משמש כחומר חקירה ולכן לא ייתכן שיועבר לידי ההגנה. לדבריה, "גרסאותיו של החשוד, חוות הדעת וכל חומר חקירה אחר לא עוברים לידי צוות ההגנה. לא יעלה על הדעת שבית המשפט היה מאשר בקשה לקבלת חומרי חקירה".

 

"יש חשש ברור ומהותי לשיבוש מהלכי משפט, כל שכן בתיק רצח", הוסיפה. "בחוות הדעת הזאת אין הבחנה טיפולית, המלצה רפואית או קביעה לגבי הבדיקה, מאחר שהחשוד לא שיתף פעולה בצורה מלאה. אני לא מכירה פסיקת בית משפט שמאפשרת לחשוד לראות את הגרסאות שלו בעיצומה של חקירה".

 

 

נציגת המדינה ציינה כי החשוד ברצח אמר לפסיכיאטר המחוזי כי לא ידבר עם אף פסיכיאטר מלבד אחד מטעמו. "היו סימנים של אי שיתוף פעולה מצד החשוד", הדגישה נציגת המדינה.

 

עורכת הדין חיון שמייצגת את החשוד טענה בדיון כי "החשוד שר ורקד במהלך החקירה". לדבריה, "אי אפשר להסתיר מהחשוד את הגרסאות שלו. אם המשטרה והפרקליטות רוצים את חוות הדעת כחלק מחומר החקירה, היה עליהם לפנות לבית המשפט ולבקש את חוות הדעת. גרסת חשוד, ועצם העובדה שהוא מסר עשר גרסאות, לא מהוות שיבוש כי בכל חוות דעת יש גרסת חשוד, ובהרבה מקרים חשודים מוסרים הרבה גרסאות".

 

השופטת מעיין בן ארי קבעה כי תשלח את החלטתה לצדדים בימים הקרובים. "אפשר לעשות קו כחול מאוד ברור בין העניין הרפואי לחלק שעוסק בגרסאות", אמרה. "יש הבחנה מאוד ברורה, ולא מדובר בגרסה אחת של החשוד".

 

במקרה שאישה בסביבתכם נמצאת במערכת יחסים אלימה, הפנו אותה או התקשרו בעצמכם לקו החירום של משרד הרווחה בטלפון 118 או 077-9208560. המוקד מאויש במשך 24 שעות ביממה ומעניק שירות בעברית, ערבית, רוסית ואמהרית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שחר גולדשטיין
עמית אלמוג
צילום: שחר גולדשטיין
מומלצים