שתף קטע נבחר

"הספורטאית שסחרה בנשים": התיק הקודם נגנז לאחר שחוקר קיים קשרים עם קורבנות

אלופת ישראל לשעבר שעומדת במוקד חקירה מסועפת של סחר בנשים והעסקתן כזונות הואשמה לפני שלוש שנים בניהול בית בושת, אך כתב האישום נגדה בוטל. התיק הקודם קרס בין היתר לאחר שניקיטה קורילוב, חוקר ימ"ר ואחד מעדי התביעה, הורשע בקיום יחסים עם נשים שעסקו בזנות

 

 

ייתכן שאפשר היה לגדוע את רשת הסחר בנשים כבר לפני כמה שנים. עם הארכת מעצרה של אלופת ישראל לשעבר (50) מתברר שהתיק שהוגש נגדה לפני שלוש שנים על ניהול בית בושת בתל אביב קרס לאחר שניקיטה קורילוב, חוקר ימ"ר ואחד מעדי התביעה באותו תיק, קיים יחסים עם נשים שעסקו בזנות. הוא הורשע ונידון לעשרה חודשי מאסר.

 

חבריה לנבחרת של האתלטית שהסתבכה מתקשים להאמין

החשודה בפרשת הסחר בנשים (צילום: שאול גולן)
החוקר ניקיטה קורילוב והחשודה שנחלצה בעבר מכתב אישום (צילום: שאול גולן)

השוטר ממחלק המוסר ניהל קשרים אסורים כאמור עם נשים שהועסקו בזנות ונשלחו למקלטים. על רקע הפרשה, הגיעה לפתע בינואר השנה הודעה מהפרקליטות שלפיה היא חוזרת בה מכתב האישום. בפרק הזמן הזה, לפי החשד, המשיכה החשודה לנהל את רשת הסחר בנשים. מעצרה הוארך הבוקר (שני) עד יום שישי. שמה נאסר לפרסום לפחות עד לדיון הבא בהארכת מעצרה.

 

התיק הקודם נפל בהחלטה מהרגע להרגע. בפרקליטות סירבו לנמק מדוע חזרו בהם, אבל בין היתר, העובדה שקורילוב היה עד מרכזי הייתה גם חלק ממכלול השיקולים.

 

לפי כתב האישום שנגנז, הפעילה החשודה בית בושת בתל אביב מינואר 2015 למשך כשנה וחצי. במקום ניתנו שירותי מין בתמורה ל-500-300 שקלים מכל לקוח. החשודה קיבלה מחצית מסכום זה מכל זונה: "במעשיה המתוארים לעיל, החזיקה וניהלה הנאשמת מקום לשם עיסוק בזנות וכן קיבלה ביודעין אתנן שניתן בעד מעשה הזנות".

 

בפרקליטות התגלו גם נתונים נוספים שיצרו קושי ראייתי, ועל כן סברו שם כי אין מקום להמשיך אז את ההליך ההפלילי. במהלך החקירה, ניהל כאמור אחד מחוקרי היחידה המרכזית קשרים אסורים עם נשים. לפני קרוב לחצי שנה גזר עליו בית משפט השלום עשרה חודשי מאסר תוך שמתח עליו ביקורת קשה.

 

אותן נשים, שהוכרו כקורבנות לסחר בבני אדם ואשר חלקן עסקו בזנות, אותרו על ידי המשטרה והועברו לשהות במקלט. הן לא דיברו עברית. המשטרה סייעה להן בביגוד, הנעלה וטיפולים רפואיים - באמצעות תקציב שהעבירה להן בהתאם לפניותיהן. קורילוב, כך נטען, יצר יחסי תלות וקרבה בינו לבין הנשים מתוקף תפקידו.

 

לפי האישום שבו הודה, קורילוב ניצל את הקשר וקיים עמן קשרים מיניים בהסכמה. לצורך כך השתמש בטלפון נייד נוסף לזה המשטרתי, והיה מוחק התכתבויות איתן ומנחה אותן למחוק התכתבויות גם כן - כדי להסתיר את הקשר. בין היתר כתב "את רוצה סקס?" ו"זה הסוד שלנו". חלק מהנשים אף הביא לדירתו.

 

הדריכה את הנשים כיצד "להעניק מסאז'"

הבוקר הותר לפרסום כי היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב חשפה את רשת הסחר בנשים למטרות זנות, שפעלה זה מספר שנים בדירות דיסקרטיות בערים גבעתיים, רמת גן, פתח תקווה ורעננה - במסווה של מתן שירותי עיסוי.

 

בראש הרשת עמדה על פי החשד ספורטאית עבר מוכרת, שכיום מתגוררת ברמת גן. בעברה הייתה החשודה שיאנית ישראל בכמה מקצועות באתלטיקה - וייצגה את ישראל באליפויות עולם ואליפויות אירופה. עד לפני כמה שנים היא עוד עבדה כמאמנת.

   ()
החשודה שעמדה בראש הרשת
 

היא נעצרה אתמול יחד עם בן זוגה לשעבר. בין היתר התברר בחקירה כי היא הובילה את מסע פרסום גיוס הקורבנות, ניהלה את עובדי הרשת ואף הדריכה את הנשים כיצד עליהן "להעניק מסאז'".

 

מהחקירה הסמויה, שנוהלה גם עם רשות המיסים והביטוח הלאומי, עולה כי החשודים הפעילו רשת מתוחכמת שעסקה בהבאת נשים לישראל לצורך עיסוק בזנות וסרסרות. לצידה של ראש הרשת פעלו חשודים נוספים, כשלכל אחד מהם תפקיד ותחום אחריות מוגדר.

 

יחד עימה ועם בן זוגה לשעבר, נעצרו עוד שישה חשודים בניהול הרשת הבינלאומית - חמש נשים וגבר. כל הקורבנות הועברו למקום בטוח שבו תוענק להן הגנה.

מעצרים של משטרת ישראל בפרשת הסחר בנשים (צילום: דוברות המשטרה)
מבצע המעצרים, אתמול(צילום: דוברות המשטרה)

מעצרים של משטרת ישראל בפרשת הסחר בנשים (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

על פי החקירה, החשודים פעלו באופן שיטתי ומתוחכם, תוך ניצול ופגיעה בקורבנות. את הקורבנות נהגה הרשת לגייס באמצעות פרסום מודעות באתרים בשפה הרוסית בארץ ובחו"ל, תחת הכותרות "דרושות מעסות - שכר גבוה".

 

עוד עלה מהחקירה כי שירותי המין בדירות הדיסקרטיות פורסמו במסווה של שירותי עיסוי בפורטלי הסקס והעיסוי באתרי אינטרנט שונים. במסגרת החקירה וכחלק ממנה, ייחקרו המעורבים גם בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון בהיקפים המוערכים במיליוני שקלים ועבירות נוספות על פי פקודת המיסים.

 

משום שהרשת המשיכה לפעול גם בתקופת הקורונה - העצורים חשודים גם בעבירות של הפרת צו בריאות העם.

אורית חיון (צילום: מוטי קמחי )
עו"ד אורית חיון. מייצגת את החשודה(צילום: מוטי קמחי )

השופטת עינת יהב אמרה בדיון הארכת המעצר כי "יש ראיות רבות מסוגים שונים, כולל עדויות ואמצעים פורנזיים אובייקטיביים, וכבר בשלב הזה ניתן לומר שכולן מצביעות על החשודה שבפניי כמי שעומדת בראש ההיררכה, מנהלת ביד רמה מספר בתי בושת ומקשרת בין מספר גופים וארגונים אשר נמצאים תחתיה".

 

סנגוריתה של החשודה, עו"ד אורית חיון, מסרה: "בפעם הקודמת הוגש כתב אישום נגד מרשתי וביום אחד החליטו לבטלו. אני מניחה שזה בגלל הסיפור עם החוקר, שהוא עד תביעה מרכזי וקיים קשרים עם מספר עדות תביעה.

 

"עכשיו קיבלנו פרשייה חדשה ולא קיבלנו עליה תשובות. היא לכאורה התנהלה בפרקי זמן מקבילים לפרשייה קודמת שבוטלה. נציג המשטרה סירב להשיב על שאלות מהותיות כנגד הטענות הקשות שהעלו נגד אישה בעלת שם ובעלת מעמד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משי בן עמי
החוקר ניקיטה קורילוב והחשודה שנחלצה בעבר מכתב אישום
צילום: משי בן עמי
מומלצים