שתף קטע נבחר

שלוש שנים אחרי: מצילים נאשמים בגרימת מותו של ילד שטבע

יעקב בן סימון היה רק בן תשע כשטבע למוות בבריכה הציבורית בית יציב בבאר שבע. הפרקליטות הגישה היום כתבי אישום נגד המצילים, בני 50 ו-62, "עקב רשלנותם שהתבטאה בכך שלא קיימו תצפית נאותה". קרוב משפחתו של הילד: "ציפינו שזה יהיה יותר מהר"

שני מצילים מבאר שבע נאשמים בגרימת מוות ברשלנות של יעקב בן סימון (9), שטבע לפני שלוש שנים בבריכה הציבורית "בית יציב" בבאר שבע. פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה את כתבי האישום לבית משפט השלום בבאר שבע.

יעקב בן סימון שטבע למוות  ()
יעקב בן סימון שטבע למוות
 

 

 

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ואדים סיגל, המצילים אלכסיי חזנוביץ' (50) ומשה ברינה (62), התרשלו, לא קיימו תצפית נאותה לעבר הבריכה, ובשום שלב לא הבחינו בכניסתו למים העמוקים אף על פי שלא ידע לשחות.

 

ב-15 ביולי 2017 הגיע לבריכה הילד עם משפחתו, נכנס למים עם חבר ובמהלך משחק עם משקפת שהעבירו מאחד לשני, התרחק כמה מטרים משפת הבריכה לכיוון המרכז וטבע. הילד לא ידע לשחות.

הבריכה בבאר שבע. ארכיון (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
הבריכה בבאר שבע. ארכיון(צילום: בראל אפרים)

 (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

לפי כתב האישום, בהיותם מצילים בבריכה, היו מחויבים הנאשמים בכל העת להימצא במקום שיאפשר להם גישה מיידית למים ולעמדת ההצלה, וכן היו מחויבים לקיים תצפית נאותה לעבר שטח הבריכה, למנוע טביעות ותאונות בבריכה, להגיש במים עזרה לזקוקים לה ולמנוע מהמתרחצים שאינם יודעים לשחות להימצא במים העמוקים.

 

בשום שלב, כך נכתב בכתב האישום, הם לא הבחינו בכך שהילד נכנס לתוך הבריכה באזור המים העמוקים, ולא הבחינו בטביעתו. הם הבחינו במתרחש וניגשו לטפל בילד רק לאחר שכבר הוצא מן המים ולאחר שהוזעקו על-ידי האנשים ששהו בבריכה. לפי כתב האישום, בן סימון חולץ מהמים רק שלוש דקות לאחר שגופו שקע בהם, כאמור על-ידי אחד המתרחצים שהבחין בו.

 

חורחה בן סימון, דוד אביו של יעקב בן סימון, אמר בעקבות הגשת כתב האישום היום, שלוש שנים לאחר הטביעה: "זה לא קל לעבור את כל התקופה הזאת, ובינתיים בלי תשובה לאן זה מתקדם. ציפינו שזה יהיה יותר מהיר".

 

עורך הדין של משפחת בן סימון, אריק ריביצקי, אמר בתגובה לכתב האישום כי "סברנו שלקח יותר זמן מהנדרש לחקירה. בסופו של דבר הוגש כתב אישום. לנו מפריע שהוגש כתב אישום כנגד המצילים ולא נגד הש"ג, הנהלת בית יציב שצריכים לקחת אחריות על האירוע המצער.

 

"יש תביעה אזרחית שתוגש בימים הקרובים נגד בית יציב ונגד המצילים במקביל להליך הפלילי. אנו דורשים פיצוי על הנזקים שנגרמו למשפחה בעקבות הטביעה, גם להורים וגם לאחים הקטנים. כולם היו נוכחים באותו היום, מדובר היה במסיבת יום הולדת של האם. כולם ראו את האירוע ואת מה שהגיע אחריו, ובשל כך נגרמו נזקים ישירים לבני המשפחה. מדובר במשפחה של עולים חדשים מפרו שמתגוררים בבאר שבע. הם חזרו הביתה עם ילד אחד במקום עם שניים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילד יעקב בן סימון שטבע למוות
מומלצים