שתף קטע נבחר

נקבע מותה של הילדה שנפגעה בראשה מכדור תועה בעיסאוויה

רפיף אל-קראעין (4) נפצעה באורח אנוש לפני שבוע וחצי בזמן שישבה עם משפחתה בסעודת שבירת צום הרמדאן. היורים עדיין לא נתפסו. משפחתה: "התפללנו שתתעורר, לא רוצים עוד קורבנות"

 

רפיף קראעין ()
"ישבנו יחד, ופתאום הכדור פגע בה - מול כולם". רפיף אל-קראעין, בת ארבע במותה

רפיף אל-קראעין, בת 4 שנפגעה לפני כשבוע וחצי מכדור תועה בעיסאוויה שבמזרח ירושלים, מתה בצהריים (שני) מפצעיה האנושים. בבית החולים הדסה עין כרם מסרו כי הילדה הגיעה למחלקה לטיפול נמרץ כשהיא מונשמת ומורדמת, ונותחה על-ידי צוות מומחי נוירוכירורגיה ילדים, אך הפגיעה המוחית שממנה סבלה הייתה קשה מאוד.

 

המשטרה פתחה בחקירה של המקרה, אך טרם הצליחה לאתר את מקור הירי. המשפחה סיפרה כי רפיף נפגעה בראשה אחרי סעודת האִפטאר (לשבירת צום הרמדאן). ודיע אל-קראעין, קרוב משפחתה של רפיף, שחזר לאחר שנפצעה: "ישבנו יחד, ופתאום הכדור פגע בה מול כולם. ישר העברנו אותה לבית החולים. לא הייתה בשכונה שום קטטה, עד עכשיו אנחנו לא יודעים מה מקור הירי".

Rafif al-Qarain ()

בעקבות מותה היום אמר ודיע בכאב: "התפללנו שהילדה תחלים אבל לצערי קיבלנו את הבשורה המרה שהיא מתה. מאז המקרה הקשה הוריה של הילדה יחד עם קרובי משפחה לא עזבו אותה ונשארו בבית החולים. הם חיכו לחדשות טובות אבל התוצאה הייתה כואבת". הוא הוסיף כי אנו "מקווים שהמשטרה תגיע למקור הירי. עד היום אנחנו לא יודעים בוודאות מאיפה הגיע הכדור".

 

קרוב משפחה אחר אמר כי "בחיים לא היה לנו מקרה כזה. רפיף חיכתה לעיד אל-פיטר ודיברה על החג דקות לפני שנפגעה. אווירת החג הפכה לכאב ואסון". הוא ציין ש"המשטרה צריכה להגיע לחקר האמת. אם לא ידעו מאיפה הגיע הקליע אז המקרה יחזור על עצמו שוב. אנחנו לא רוצים לאבד עוד קורבנות".

 

 

אדם אל-קראעין, קרוב משפחה נוסף, סיפר ל-ynet בשבוע שעבר כי "המשפחה סעדה את ארוחת סוף הצום ולפתע שמעה רעש חלש יחסית. האבא שם את היד על הראש של רפיף וראה שהיא מדממת. הוא חשב שאולי משהו נפל מהתקרה". 

 

וואליד אל-קראעין, דודה של רפיף, אמר היום ש"רפיף הייתה הנשמה שלנו. זה כואב מאוד. עד עכשיו המשטרה לא אמרה שום דבר. הם רק זרקו מילה וזהו. הם לא חוקרים את זה. הם אומרים שהירי היה מהשטחים, אבל זה בכלל לא קרוב לבית של המשפחה. יש בסיס קרוב יותר לבית של המשפחה". הדוד הוסיף שהמשפחה מתנגדת לבקשת המשטרה לנתח את גופתה של רפיף באבו כביר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים