שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

לאחר הפרסום ב-ynet: דיון בכנסת על התחלואה בתחבורה הציבורית

בעקבות העלייה בחשיפות לחולי קורונה מאומתים באוטובוסים, יו"ר ועדת הכלכלה יעקב מרגי הודיע כי הישיבות מחר ייפתחו בדיון מיוחד על הפעלת התחבורה הציבורית בשגרת הקורונה. ארגון הנהגים: "אוטובוסים הפכו לפצצה מתקתקת, לא נסכים לסכן חיים"

 

נסיעה בתחבורה ציבורית (צילום: אסף זגריזק)
עשרות חשיפות בשבועיים: "המספר האמיתי גבוה יותר"(צילום: אסף זגריזק)

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ יעקב מרגי, הודיע היום (ב') על החלטתו לפתוח מחר את ישיבות הוועדה בדיון מיוחד שיעסוק בהפעלת התחבורה הציבורית בשגרת הקורונה. זאת, לדבריו, על רקע הפרסום ב-ynet אתמול אודות עלייה בחשיפה לנגיף בקווים השונים שהונח על שולחנו, שלפיו בשבועיים האחרונים בלבד אירעו כ-200 מקרים.

 

יותר חשיפות לקורונה באוטובוסים: מי נדרש לבידוד?

זעם על הדחייה בפתיחת הרכבת: "צוחקים לנו בפנים"

 

"בכוונת הוועדה לבחון לעומק את סוגיית הפעלת התחבורה הציבורית במסגרת הגבלות הקורונה", הודיע ח"כ מרגי, "וכן את ההיבטים של פעילות חברות התחבורה הפרטיות על מנת למצוא פתרונות שיאפשרו למזער את הפגיעה בציבור הנוסעים, הנהגים והחברות. הוועדה תדון בהפעלת חברות התחבורה הציבורית הפרטיות ובהפעלת הרכבת והרכבת הקלה".

 

יעקב מרגי בסקירה של נציג משרד העבודה אמיר מדינה דיון של ועדת החינוך בנושא יישום חוק פיקוח על מעונות יום לגיל הרך (צילום: אוהד צויגנברג)
יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ יעקב מרגי(צילום: אוהד צויגנברג)

 יש לציין כי ועדת הכלכלה לא התכנסה באופן סדיר במשך תקופה ארוכה לנוכח המשבר הפוליטי ומשבר הקורונה. התכנסותה הראשונה של הוועדה בכנסת הזו תתקיים באמצעות אפליקציית "זום".

 

כפי שפורסם אתמול ב-ynet, בתחבורה הציבורית חלה עלייה במספר החשיפות לחולי קורונה מאומתים - מגמה שממשיכה גם היום. לפי אתר משרד הבריאות, בשבועיים האחרונים נרשמו 216 אירועי חשיפה בתחבורה הציבורית. זאת בין היתר על רקע הסרת מרבית המגבלות על מספר הנוסעים באוטובוסים, והיות שהשירותים בשגרה לא תוגברו בשל משבר ארוך שנים בתחום, במסגרתו חסרים אלפי אוטובוסים וכ-3,000 נהגים.

  

מארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית נמסר ביחס לפרסום אתמול: "תרחיש האימים שמפניו הזהרנו לאורך כל תקופת משבר הקורונה מתממש לנגד עינינו עם פרסום הנתונים המדאיגים של חולים מאומתים בתחבורה הציבורית. אנו דורשים ממשרד הבריאות להגביל באופן מיידי את מספר הנוסעים באוטובוסים, להגביר את מספר תקני הסדרנים והמאבטחים, ולסגור את הדלתות הקדמיות באוטובוסים עד להתקנת המחיצות בפועל.

 

"כל נהג שנדבק עלול להדביק אלפי נוסעים ביום עד כניסתו לבידוד", ציינו בארגון, "לא נסכים בשום מחיר לסכן את חיי הנהגים והנוסעים. אוטובוסים הפכו להיות פצצה מתקתקת של ממש. הגיע הזמן שיפסיקו להפקיר את הנהגים והנוסעים".  

 

לפי נתונים עדכניים מאתמול, המקרה האחרון של חשיפה לקורונה בתחבורה הציבורית היה בערב חג השבועות בקו 283 מאשדוד לאלעד. מוקדם יותר באותו היום היו עוד שתי חשיפות לנגיף: באוטובוס בינעירוני בין תל אביב לנתניה, ובאוטובוס שנסע בכיוון ההפוך. יום קודם לכן, ברביעי, נרשמו שבע חשיפות, בין היתר בקו 363, קו 12 וקו 74 בירושלים, וכן באוטובוס בינעירוני בין נתניה לתל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ יעקב מרגי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים