שתף קטע נבחר

אלקין על מינוי שני מנכ"לים: "מחיר המים עלול לעלות"

בעקבות הפרסום ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet על אודות דרישתו של השר להשכלה גבוהה ולמשאבי המים למנות מנכ"ל לכל אחד מהמשרדים, אמר אלקין כי "אדע להביא איש מקצוע לנושא המים, לא תהיה תוספת לתקנים"

 

 

השר להשכלה גבוהה ולמשאבי המים זאב אלקין התייחס הבוקר (יום ג') לחשיפת ynet ו"ידיעות אחרונות" לבקשתו למנות שני מנכ"לים נפרדים לכל אחד מהמשרדים שבראשותו. "כשתראה בסוף היום את מי מיניתי למנכ"ל משרד משאבי המים - תראה שאין שם תוספת תקנים לשירות המדינה", אמר אלקין.

 

המשמעות של מינוי שני מנכ"לים למשרדים שעליהם אמון אלקין ברורה: כל מנכ"ל יקבל לשכה, עוזר, מזכירה, מנהל לשכה, דובר ונהג. אלקין הסביר את בקשתו בכך שמדובר בשני משרדים שונים ומקצועיים. "אתם תראו שלא תהיה תוספת לתקנים לשירות המדינה, ותראו שאני יודע להביא איש מקצוע דווקא בלי להזיז תקנים", אמר הבוקר השר בריאיון ל"כאן" רשת ב'.

 זאב אלקין בלאומיאדה של הליכוד (צילום: מאיר אוחיון)
השר אלקין(צילום: מאיר אוחיון)

על השאלה מה הוא אומר לאלה שאיבדו את עבודתם במהלך משבר הקורונה ונאלצים לראות את ההתפתחויות שנוגעות לממשלה המנופחת, השיב אלקין: "התשובה היא שקודם כל זה לא משרד שמחבר השכלה גבוהה ואת משק המים. משק המים במדינת ישראל זה משק של עשרות מיליארדי שקלים. תחום האחריות הוא הרבה יותר גדול ממה שהרבה משרדי ממשלה, חלקם חדשים, חלקם ותיקים וקיימים".

 

"זה משרד שהוא אחראי על מספר פרויקטים שמשפיעים על הכיס של כל אזרח ואזרח, כי אם יתייקרו המים במדינת ישראל - אותו אזרח ישלם הרבה יותר כסף".

 

"בדיוק כמו אצל דרעי"

אלקין הסביר את בקשתו בדבר מינוי שני מנכ"לים בכך שמדובר בשני משרדים שונים ומקצועיים. לדבריו, הוא מעוניין למנות שני מינויים מקצועיים חדשים לשני המשרדים. "יש סטנדרט. אלה שני משרדים שונים ולא יכול להיות מנכ"ל אחד. אני רוצה להביא מישהו מקצועי למים ומישהו מקצועי לחינוך. זה משהו שנלקח בחשבון מראש. בדיוק כמו שאצל אריה דרעי יש מנכ"ל אחד למשרד הפנים ומנכ"ל אחד למשרד הנגב והגליל. כשהייתי השר להגנת הסביבה ושר ירושלים – אף אחד לא העלה על הדעת שיהיה מנכ"ל אחד", אמר אלקין.

 

השר למשאבי מים הוסיף: "אפשר להתווכח אם צריך את המשרדים ולי יש טענות למה צריך אותם, אבל ברגע שיש שני משרדים אין שאלה לגבי זה שצריך שני מנכ"לים. עד היום הנושאים נוהלו על ידי שני מנכ"לים שונים: מנכ"ל משרד החינוך ומנכ"ל משרד האנרגיה".

 

נכון לעכשיו, לאלקין אין לשכה משלו והוא ממתין עד שמינהל הדיור הממשלתי יכשיר את השטח שנמצא עבורו ברשות המים בבניין ג'נרי 2 בירושלים. כמו לכל השרים החדשים אין לו מקום לשבת והוא נודד ממקום למקום ומקיים ישיבות במקומות שונים ומגוונים כגון משרדי המל"ג, רשות המים, ואפילו קיים דיונים ופגישות מהרכב שלו. הוא קיים כבר שתי ישיבות במשרדי המל"ג. אתמול פגש את ראשי האוניברסיטאות באוניברסיטה העברית בירושלים, וקיים במשרדי המל"ל בירושלים דיון בנושא ההיערכות לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. "אני שר פעיל. אני לא מחכה עד שימצאו לי לשכה קבועה, צריך לעבוד", אמר אלקין.

 

יו"ר יש עתיד-תל"ם ח"כ יאיר לפיד הגיב הבוקר בטוויטר לפרסום על אודות דרישתו של אלקין לשני מנכ"לים: "אחד למים קרים ואחד למים חמים. מנותקים נמאסתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השר אלקין
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים