שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

ח"כ מהמשותפת נדבק בקורונה, דיוני הכנסת בוטלו

חבר הכנסת סמי אבו שחאדה ששהה בבידוד מאז שנהגו אובחן כחולה, הודיע שבדיקת הקורונה שלו חזרה חיובית: "הנגיף מתפשט בגלל אי-קיום ההוראות באופן מלא". הוא בעצמו תועד ללא מסכה בשני אירועים שונים, וכל חברי הכנסת של בל"ד נכנסו לבידוד

ח"כ סאמי אבו שחאדה (הרשימה המשותפת) הודיע הלילה (בין רביעי לחמישי) שנדבק בקורונה. הוא נכנס לבידוד לפני יומיים לאחר שנהגו נדבק בנגיף. ביום שני נכח אבו שחאדה בבית משפחתו של איאד אלחלאק במזרח ירושלים. כל חברי הכנסת של בל"ד, שהשתתפו בביקור גם הם, נכנסו לבידוד. כל דיוני הכנסת שתוכננו להיום בוטלו.

סאמי אבו שחאדה  ()
סאמי אבו שחאדה
 

אבו שחאדה כתב בחשבון הטוויטר שלו: "קיבלתי לפני דקות ספורות את תוצאת בדיקת הקורונה שעשיתי היום - התוצאה חיובית. אני פונה לכל מי שהיה בסביבה הקרובה שלי בבקשה להיכנס לבידוד ולערוך בדיקה. אני מבקש מכולם להקפיד על הוראות משרד הבריאות, על כולנו להפנים שהמערכה עדיין לא הסתיימה. הוירוס קיים עדיין בינינו והחזרה כביכול לשגרה עוזרת לוירוס להתפשט בצורה גדולה ומהירה. מאחל המון בריאות לכולנו".

 

קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, הודיע כי יקיים בשעות הבוקר הערכת מצב של הגורמים המקצועיים בכנסת ובמשרד הבריאות על מנת לבחון את הפעולות הנדרשות. עובדי הכנסת הונחו הבוקר שלא להגיע למשכן אם עבודתם אינה חיונית, ובנוסף עד לבדיקת כל ההשלכות נדחו כל ישיבות הוועדות שתוכננו להיום.

  

בהודעה בשפה הערבית הוסיף אבו שחאדה כי "הקורונה עדיין מתפשטת בגלל אי-קיום ההוראות באופן מלא", אך בעצמו נצפה ללא מסכה בשני אירועים שונים. לפי הצילומים מבית משפחת אלחלאק, אבו שחאדה לא עטה מסכה בזמן הביקור. גם חברת הכנסת היבא יזבק וחבר הכנסת מטאנס שחאדה לא עטו מסכה, בניגוד להנחיות משרד הבריאות שעליהן ביקש אבו שחאדה להקפיד.

 

אבו שחאדה וחברי בל"ד בביקור בבית משפחת אלחלאק:

 
Депутат кнессета Сами Абу-Шхаде на митинге в Яффо 31.05.2020 ()
ח"כ אבו שחאדה באירוע "לזכר משט המרמרה", שבת
 

אבו שחאדה השתתף בסוף השבוע האחרון גם באירוע "לזכר משט המרמרה ולהסרת המצור על רצועת עזה" בנמל יפו. גם חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) השתתפה באירוע. אבו שחאדה הגיע לאירוע לבוש חולצה שעליה הודפסה מפת מדינת ישראל ולצידה הכיתוב "פלסטין", ו-"יפו-עזה, עם אחד סוגיה אחת". 

 

אבו שחאדה, ששהה בזמן האירוע בנמל בקרבת אנשים רבים, תועד גם אז ללא מסכה בניגוד לנדרש בהנחיות משרד הבריאות. בתגובה להשתתפותו באירוע הוא מסר אז כי "השתתפותי נועדה לחזק את הקריאה לסיים את המצור מעל עזה. היא נמצאת תחת מצור כבר מעל ל-13 שנה וזה חייב להיגמר. האירוע התקיים במספר מקומות במקביל ביפו, עכו, הגבול הדרומי עם עזה, מדינות שונות בעולם ובעזה. אני השתתפתי בנמל יפו ונאמתי בקריאה להסרת המצור מעל תושבי עזה והפסקת הדיכוי והסבל של האוכלוסייה, שמונה כיום כשני מליון אנשים".

 

אבו שחאדה הודיע על כניסתו לבידוד לפני יומיים לקצין הכנסת. כל אנשי לשכתו נכנסו גם הם לבידוד. גריף פנה שלשום במייל לכל חברי הכנסת ועובדיה, ועדכן אותם כי על פי התחקור שנערך, עולה כי נהגו של אבו שחאדה שהה בכנסת ביום שלישי שעבר. בהמשך מכתבו, קצין הכנסת הדגיש כי כל מי ששהה בסביבתו של הנהג בתאריך זה צריך לפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות המגפה.


פורסם לראשונה 04/06/2020 00:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים