שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

הח"כ שנדבק בקורונה תועד בלי מסכה: "הורדתי בשביל לדבר"

בהפגנה בנמל יפו, במחאה בכיכר השעון ובניחום אבלים במזרח ירושלים. ח"כ סאמי אבו שחאדה (הרשימה המשותפת), שנושא את הנגיף ונמצא בבידוד, הודף את הטענות נגדו: "נשמעתי להנחיות, הורדתי את המסכה לפני שידור", אמר לאולפן ynet. ומה מקור ההדבקה? "לא יודע אם זה מחבר כנסת או לא"

 

ח"כ סאמי אבו שחאדה (הרשימה המשותפת), שהודיע על הידבקותו בנגיף קורונה, התייחס הבוקר (יום ה') לתיעודים מהשבוע האחרון שבהם הוא נראה ללא מסכה במרחב הציבורי - בניגוד להנחיות משרד הבריאות. "הייתי עם מסכה, אבל לפני הקלטה לשידור הורדתי אותה כדי שיהיה אפשר לדבר", אמר אבו שחאדה בריאיון לאולפן ynet.

 

סמי אבו שחאדה חולה קורונה הקורונה ללא מסכה ()
ח"כ אבו שחאדה. תועד ללא מסכה באירועים שונים

אבו שחאדה, תושב יפו ונציג בל"ד במפלגתו, תועד ממושכות בשלושה אירועים לפחות ללא מסכה על פניו. בשבת האחרונה הוא השתתף בהפגנה בנמל יפו "לזכר משט המרמרה ולהסרת המצור על עזה". הוא הגיע לאירוע לבוש חולצה שעליה הודפסה מדינת ישראל ולצדה הכיתוב "פלסטין" ו-"יפו-עזה, עם אחד סוגיה אחת".

 

ביום ראשון השתתף אבו שחאדה בהפגנה שנערכה בעיר במחאה על מותו של איאד אלחלאק, בעל צרכים מיוחדים, מירי שוטרים במזרח ירושלים. יום למחרת ערך אבו שחאדה ביקור תנחומים בבית משפחת המנוח בשכונת ואדי ג'וז בבירה.

 

"אני הייתי מהאנשים שהכי הרבה שמרו כי אני סובל מאלרגיה כל השנה", סיפר הבוקר אבו שחאדה. "בהחלט לא רציתי להסתכן ולא לסכן אף אחד אחר. נזהרתי ונשמעתי להוראות משרד הבריאות ולקחתי את זה בשיא הרצינות.

 

"זאת הזדמנות לקרוא לכל האנשים להפנים שהקורונה לא מאחורינו והווירוס נמצא. אני מבין את הצורך שלנו כאנשים לחזור לחיים הרגילים, לחיי החברה, לקיים את האירועים החברתיים שרצינו לעשות, אבל הווירוס עדיין כאן".

 

- ומה לגבי התמונות שלך ללא מסכה?

"בכל המקומות הייתי עם מסכה, הורדתי את המסכה לפני שידור כדי שיהיה אפשר לדבר. גם בניחום אבלים של השהיד בירושלים נכנסתי עם המסכה וכשיצאתי גם שמתי את המסכה".

ח
אבו שחאדה (מימין) בהפגנה בכיכר השעון ביפו(צילום: מוטי קמחי)

אבו שחאדה נכנס לבידוד כבר לפני יומיים - מיד לאחר שנהגו הודיע כי נדבק בנגיף. כל חברי הכנסת של בל"ד שהשתתפו אף הם בביקור הניחומים אצל משפחת אלחלאק במזרח ירושלים נכנסו לבידוד. במקביל, כל דיוני הכנסת שתוכננו להיום בוטלו.

 

קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, הודיע כי יקיים בשעות הבוקר הערכת מצב של הגורמים המקצועיים בכנסת ובמשרד הבריאות על מנת לבחון את הפעולות הנדרשות. עובדי הכנסת הונחו הבוקר שלא להגיע למשכן אם עבודתם אינה חיונית, ובנוסף עד לבדיקת כל ההשלכות נדחו כל ישיבות הוועדות שתוכננו להיום.

סמי אבו שחאדה שאובחן היום כחולה קורונה מנחם אבלים בביתו של איאד אלחלאק במזרח ירושלים ()
שני מימין: בביקור תנחומים אצל משפחת אלחלאק

בנוגע למצבו עדכן ח"כ אבו שחאדה כי "אני ברוך השם בסדר גמור, מרגיש טוב. לא היו לי תסמינים של המחלה, אבל זה רק אומר כמה חשוב להיזהר וכמה חשוב להישמע להוראות".

 

- אתה יודע איפה ומתי נדבקת?

"האמת שאין לנו בדיקות רציניות שיכולות להגיד מתי ואיפה, אבל לדעתי נראה לי שהמקום שהיה בו הכי הרבה קורונה זה הכנסת, ביחס למספר העובדים ולאנשים שנמצאים במשכן".

 

- צריך להזכיר שהמסכה לא מגינה עליך אלא מפניך. אתה חושב שהדבקת הלאה?

"אלה דברים שאי אפשר לדעת. אנחנו לא יודעים מי הדביק את מי. אני לא יודע אם חבר כנסת הדביק אותי או מישהו אחר. אני חבר כנסת ועשיתי את העבודה שלי. הייתי בוועדות, בהפגנות, אני מסתובב בין האנשים ואי אפשר לדעת מאיפה זה הגיע.

 

"יש קורונה, זה קיים בכל המקומות בעולם, ואני כאיש ציבור מסתובב ופוגש אנשים, אני מנסה להיזהר בכל מה שאני יכול אני עושה. אבל חשוב לי להגיד שהייתה תחושה כאילו נתניהו עשה סוף לקורונה בשבועיים האחרונים. אני רואה איך זה מתנהל בכבישים, בקניונים. אני מבין שאנשים התעייפו בצדק, אבל הווירוס נמצא בינינו".

Arab MK attends rally in memory of nine activists killed on Mavi Marmara  ()
משמאל. בהפגנה בנמל יפו

אבו שאחדה הוסיף: "אנשים צריכים להיזהר כדי לא להידבק. מאוד חשוב לדעת שבן אדם אחד לא יכול להיות נגד כל העולם. בדרך כלל הוא יכול להדביק בין שניים לחמישה אנשים, אז זה שבן אדם יש לו את הווירוס לא אומר שהוא מדבק ברמה בינלאומית".

 

- אתה ממליץ לחברי הכנסת שבאת איתם במגע גם להיבדק?

"אני ממליץ לכל האנשים שהייתי איתם במגע להיבדק, זה מה שכתבתי בחשבון הטוויטר שלי. אני פונה לאנשים להפנים שזה לא מאחורינו, שצריך להישמע להוראות משרד הבריאות ולנסות לוותר על אירועים חברתיים בתקופה הקרובה. הקורונה עדיין איתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים