שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

נהג הסעות נדבק בקורונה, 50 תלמידים בבידוד

בעיריית צפת הבהירו כי הנהג עבד בפעם האחרונה בהסעה לפני 13 ימים, אולם עשרות ילדים משני בתי ספר חרדיים בעיר נשלחו לבידוד ויאובחנו. מחצות ועד לשעה 13:30 אובחנו 23 בני אדם כחיוביים לנגיף קורונה

בזמן שמספרי ההדבקה בנגיף קורונה במערכת החינוך ממשיכים לעלות ועוד מוסדות נסגרים, מתברר כי נדרשת תשומת לב גם לדרך שעושים התלמידים לבתי הספר. תושב צפת שעובד כנהג הסעות אובחן חיובי לנגיף. בעקבות כך עדכנו היום (ה') בעירייה כי כ-50 תלמידים שהסיע הנהג נמצאים בבידוד. מספר הנדבקים מחצות בכל רחבי הארץ עומד על 23.

 

אילוסטרציה (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
אילוסטרציה(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

עוד נמסר כי כל התלמידים שהוסעו על ידי הנהג נשלחו לבדיקות, אך יחד עם זאת הבהירו בעירייה כי הפעם האחרונה שבה עבד האיש בתפקידו כנהג הסעות הייתה לפני 13 ימים. בשל כך תקופת הבידוד של התלמידים מסתיימת בימים אלה. חלק מהילדים נבדקים בבתיהם.

 

התלמידים שאותם הסיע הנהג הם משני בתי ספר שונים במגזר החרדי בעיר. בתו של הנהג, שלומדת בבית ספר יסודי בצפת, נבדקה ונמצאה שלילית לקורונה.

 

 

לבקשת העירייה, הוקם מתחם בדיקות לגילוי הנגיף ברחבת השוק העירוני. העירייה פרסמה את המסלול שעשה הנהג בתקופה האחרונה, ובין היתר מדובר על השתתפות קבועה בין 20 במאי ל-29 במאי במניין לתפילת מנחה וערבית בבית כנסת ברחוב יהלום, ובחלק מהימים במניין לתפילת שחרית. הנהג גם התפלל ב-28  במאי בבית כנסת "אש קודש" בעיר ב"תיקון ליל שבועות".

 

בנוסף ביקר הנהג ב-22 במאי וב-27 במאי ב"מחסני השוק", ב-1 ביוני בחנות חומרי הבניין "יוסי סבן" וסופר "הכי זול" (רסקו) וב-2 במאי בדואר המרכזי ברחוב הפלמ"ח.

 

מחצות ועד לשעה 13:30 אובחנו כאמור 23 בני אדם חיוביים לקורונה בעוד מספר הבדיקות בשעות אלה עומד על כ-3,600. אתמול בוצעו 12,300 בדיקות לאבחון הנגיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
אילוסטרציה
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים