שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

מאז הצהריים: 16 חולים נוספים במוסדות החינוך, עוד 15 נסגרו

301 תלמידים ועובדי הוראה נדבקו עד כה בנגיף הקורונה ברחבי הארץ, 13,696 נשלחו לבידוד. מסיבות הסיום המסורתיות יתקיימו במתכונת כיתתית של עד 50 איש. בתל אביב נסגרו כבר 10 בתי ספר. מסתמן: מועדי ב' בבגרויות לתלמידים שישהו בבידוד

 

 

ההדבקה במוסדות החינוך נמשכת: משרד החינוך הודיע הערב (יום ה') כי 87 מוסדות חינוך נסגרו עד כה בעקבות הדבקה של תלמידים ועובדי הוראה בנגיף הקורונה. מספר התלמידים ועובדי ההוראה שנדבקו בנגיף עומד על 301. לצד זאת, 13,696 תלמידים ועובדי הוראה נשלחו עד כה לבידוד. מספר הנדבקים בנגיף מחצות בכל רחבי הארץ עומד על 63 מתוך כ-9,500 בדיקות שנערכו.

 

בית הספר ביאליק רוגוזין בתל אביב (צילום: שחר גולדשטיין)
(צילום: שחר גולדשטיין)

מאז שעות הצהריים, אז עמד מספר המוסדות הסגורים על 72, נסגרו 15 מוסדות חינוך ואובחנו עוד 16 תלמידים ועובדי הוראה כחולים בנגיף. כמו כן, עוד 4,617 תלמידים ועובדי הוראה נשלחו לבידוד.

 

בתל אביב, קמפוס ביאליק רוגוזין, שבו לומדים יותר מ-1,200 תלמידים מכיתה א' ועד י"ב, נסגר אחרי שתלמידה בבית הספר נדבקה בקורונה. גם בית הספר רמת החייל בעיר נסגר לאחר שמורה אובחנה כחולת קורונה. גם תיכון עירוני י"ב ביפו נסגר לאחר שאובחנו בו שתי מורות כחולות קורונה. בסך הכול נסגרו עד כה בתל אביב-יפו עשרה בתי ספר, שבעה מהם אתמול: הירדן, הגליל, קשת, גוונים, ביאליק רוגוזין, רמת החייל, עירוני י"ב, יסודי טביתא, תיכון טרה סנטה ויסודי פרר.

בחינת בגרות (צילום: אלעד גרשגורן)
מועדי ב' בבגרויות לכל התלמידים שישהו בבידוד? ארכיון(צילום: אלעד גרשגורן)

גורם במערכת החינוך העירונית בתל אביב אמר ל-ynet כי אסור שהטיפול בקמפוס ביאליק רוגוזין יסתיים עם סגירת בית הספר בלבד. "רוב הילדים חיים עם ההורים שלהם ואחיהם בתנאי צפיפות ולכן הטיפול צריך להיות רחב יותר ולא נקודתי", אמר הגורם. "בעירייה מנהלים דו-שיח עם משרד הבריאות במטרה למצוא את הטיפול המתאים ביותר".

 

מעיריית תל אביב נמסר כי "בנוסף לבתי ספר הירדן, הגליל קשת, וגוונים, גם בית ספר ביאליק רוגוזין עבר ללמידה מרחוק. זאת בעקבות גילוי של תלמיד אחד מאומת כחולה קורונה בכל אחד מבתי הספר הללו".

הכנות לנשף. התלמידים ייאלצו להסתפק במסיבות כיתתיות (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
הכנות לנשף. התלמידים ייאלצו להסתפק במסיבות כיתתיות(צילום: ליאור פז)

כאמור, כרגע מסתמן שלאור ההדבקה במוסדות החינוך ושליחת תלמידים לבידוד, תלמידי תיכון שאמורים לגשת לבחינות הבגרות וישהו בבידוד באותו מועד, יוכלו לגשת לבחינות במועדים אחרים שייקבעו עבורם. "משרד החינוך נערך לתת מענים לתלמידים שיהיו בבידוד", אמר שר החינוך יואב גלנט. "הכונה לאפשר להם להיבחן במועדים נוספים. לצד זאת, נבחנות אפשרויות נוספות".

 

משרד החינוך מאפשר בשגרה מועדי ב' לכלל התלמידים במתמטיקה ובאנגלית, וכעת בשל משבר הקורונה, הכוונה היא לקבוע מועדי ב' בכל מקצועות ההיבחנות לתלמידים שייאלצו לשהות בבידוד.

 

במקביל, הודיע משרד החינוך למנהלי בתי ספר כי תלמידי כיתות י"ב ייאלצו להסתפק השנה במסיבות סיום כיתתיות ולוותר על מסיבות הסיום הגדולות ועל נשפי הסיום המסורתיים. במשרד הבהירו למנהלים כי לעת עתה אין אישור לקיים אירועים במוסדות חינוך ובמתקנים אחרים, למעט מסיבות כיתתיות בהשתתפות 50 תלמידים ואנשי צוות בלבד, ללא הורים. המשתתפים יצטרכו להקפיד על הנחיות הריחוק החברתי ועל היגיינה.

ח
ח"כ סאמי אבו שחאדה מפגין ביפו ללא מסכה(צילום: מוטי קמחי)

גם ביפו נסגרו היום שלושה בתי ספר לאחר שבכל אחד מהם נמצא לפחות תלמיד אחד שנדבק בקורונה, בנוסף למורה אחד. בבתי הספר לומדים ילדיו של נהגו של ח"כ סאמי אבו שחאדה (הרשימה המשותפת). גם הנהג וגם הח"כ, תושבי יפו, אובחנו כחולים בנגיף. לאור החשש מהתפרצות ביפו, הקים מד"א בשיתוף עם העירייה מתחמי בדיקה לתושבים, שיפעלו בנמל יפו, ברחבת החניון שמול המרכז הערבי-יהודי.

 

הבוקר הודיעה עיריית צפת כי תושב העיר שעובד כנהג הסעות אובחן חיובי לנגיף. בעקבות כך עדכנו בעירייה כי כ-50 תלמידים שהסיע הנהג נמצאים בבידוד. גם מזכיר תלמוד תורה בת עין - מוסד פרטי בעיר, נדבק בנגיף. המוסד נסגר ו-250 התלמידים ואנשי הצוות החינוכי הוכנסו לבידוד.

בדיקות בצפת (צילום: דוברות קופת חולים כללית)
בדיקות קורונה בצפת. 300 נבדקו ביממה האחרונה(צילום: דוברות קופת חולים כללית)

קופת חולים כללית הודיעה כי צוותי מתחמי דגימות הקורונה בצפת דגמו כ-400 איש בעיר השבוע, כ-300 מהם ביממה האחרונה. כמו כן, מתחם בדיקות נפתח היום בשוק העירוני. ד"ר מרדכי דיין, מנהל כללית מחוז צפון, אמר כי "בכל המתחמים של הכללית קיימת תנועה ערה של מטופלים".

 

מערכת החינוך בעיר ברעננה תעבור מיום ראשון באופן הדרגתי למודל המשלב למידה מקוונת מהבית עם למידה פיזית בחטיבות הביניים והתיכונים בעיר. העירייה מסרה כי התהליך נעשה בשיתוף ובדיאלוג עם הנהגת ההורים והצוות החינוכי של כל בית ספר, ובתכנון ואישור משרד החינוך, "מתוך רצון לשמור על בריאותם של התלמידים ומאידך להמשיך בשגרת החיים והלימודים עד כמה שניתן. כל בית ספר יעביר ישירות לכל תלמיד את מערכת השיעורים השבועית שלו. התלמידים יקבלו מערכת מסודרת ישירות מצוות המורים בבית הספר.כל המורים וצוותי החינוך יגיעו לביתי הספר על-פי מערכת העבודה הקבועה שלהם".

 

בבת ים הוחלט כי הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים יצומצמו עד לסוף שנת הלימודים, מאחר שבעירייה הסיקו כי התלמידים מתקשים לשמור על הנחיות משרד הבריאות. ראש העיר צביקה ברוט הורה לאפשר לכל מנהלי ומנהלות החטיבות והתיכונים להחליט על מתווה הלימודים הנכון. בין היתר מדובר באפשרות של למידה מרחוק, צמצום כיתות או לימודים רגילים תוך הקפדה יתרה על הכללים. בעיריית בת ים מעריכים כי ניתן יהיה לצמצם כך הדבקות עד סוף השנה ולהיערך כראוי במהלך החופש הגדול לקראת פתיחת שנת הלימודים בחודש ספטמבר.

 

גם בישיבה התיכונית במושב שעלבים שבמועצה האזורית גזר ייכנסו מאות תלמידים ואנשי צוות לבידוד בן עשרה ימים, לאחר שעובדת במוסד החינוכי התגלתה כחולת קורונה. מחר ייפתח בישיבה מתחם לבדיקות.

 

ראש הישיבה, הרב גרשון שחור, אמר: "אנחנו פועלים על פי הנחיות משרד הבריאות. לפני חזרת התלמידים, התכוננו גם לתרחיש הזה. מרגע קבלת המידע, יצרנו קשר עם הגורמים הרלוונטיים שהנחו אותנו כיצד לנהוג. נאחל רפואה שלמה לאם הבית ונקווה שתלמידינו יחזרו בריאים ושלמים במהרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הספר ביאליק רוגוזין שנסגר בתל אביב
מומלצים