שתף קטע נבחר

העסקה סוכמה: ציפי רפאלי תיכנס לכלא ל-16 חודשים

ציפי רפאלי ובתה בר סיכמו באחרונה על הסדר עם הפרקליטות שיוגש בקרוב לבית המשפט. כך נודע ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet. בר רפאלי תרצה תשעה חודשי עבודות שירות. הן ישלמו קנס של כמה מיליונים

ציפי רפאלי ובתה הדוגמנית והמגישה בר רפאלי סיכמו באחרונה על הסדר עם הפרקליטות שבמסגרתו תיכנס ציפי לשנה וארבעה חודשי מאסר. בר רפאלי תרצה תשעה חודשי עבודות שירות. כך נודע הלילה (יום ו') ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet. העסקה שתסיים את ההליכים הפליליים נגדן בפרשת העלמת המסים תוגש בקרוב לבית משפט השלום בתל אביב ובמסגרתה ישלמו גם קנס של כמה מיליונים נוסף לשמונה מיליון שומת מס.

בר וציפי רפאלי (צילום: GettyImages)
בר וציפי רפאלי(צילום: GettyImages)
 

המשא ומתן שהיה מוקפא לאורך כל תקופת משבר הקורונה התחדש באחרונה. עיקר הוויכוח נגע לגובה הסכום שעל רפאלי לשלם כמס וכקנס ולא לתקופות המאסר. הפרקליטות דרשה קנס של לפחות חמישה מיליון שקלים בנוסף לשומה אזרחית שנקבע לרפאלי במסגרת פסק דין של בית המשפט המחוזי בלוד בגובה שמונה מיליון שקלים.

 

במסגרת ההסדר ימשכו השתיים את הערעור שהגישו על פסק הדין לבית המשפט העליון. כתב האישום יוגש לבית משפט השלום בתל אביב יחד עם ההסדר. בר רפאלי ואמה ציפי יגיעו לדיון למסור את התייחסותן להסדר.

 

לפני ארבעה חודשים דווח על התקדמות במו"מ להסדר שיכלול את סיום ההליכים הפליליים והאזרחיים שנפתחו נגדן ברשות המסים. בית המשפט קבע בשעתו כי מרכז חייה של רפאלי הבת בשנים 2010-2009 היה בישראל, כך שהיא תחויב במס על הכנסות בהיקף של 16 מיליון שקל שצברה מעבודתה בחו"ל באותן שנים. ביולי האחרון הגישה רפאלי ערעור לבית המשפט העליון על ההחלטה, שבמסגרתה נדרשה לשלם 8 מיליון שקלים מס. סכום זה ישולם למדינה.

יום הולדת ציפי רפאלי (צילום: אמיר מאירי)
בר וציפי רפאלי (צילום: אמיר מאירי)
 

התיק הפלילי נגד רפאלי ואמה הוא אחד מתיקי החקירה הגדולים של מס הכנסה בשנים האחרונות. הוא הבשיל לפני כשנה לטיוטת כתב אישום נגד רפאלי על התחמקות במזיד ובמרמה, בסיוע אמה ציפי ואביה רפי, מתשלום מס על הכנסות בהיקף של לפחות 32 מיליון שקל בשנים 2014-2007.

 

בחודש אפריל שעבר דחה בית המשפט המחוזי מרכז את ערעורה של רפאלי נגד מס הכנסה וקבע כי הייתה תושבת ישראל ולכן עליה לשלם מס בגין הכנסותיה (לעיון בפסק הדין המלא - לחצו כאן). בית המשפט קבע כי מערכת היחסים של רפאלי עם השחקן לאונרדו דיקפריו בשנים הרלוונטיות לסכסוך המס 2010-2009 לא מהווה תא משפחתי שבמסגרתו רפאלי יכולה הייתה לטעון כי ניתקה את תושבותה הישראלית וכי תושבותה היא תושבותו של בן זוגה, לאונרדו דיקפריו.

 

עוד נקבע בפסק הדין כי רפאלי שהתה בישראל 185 ימים בשנת המס 2009 ו-131 ימים בשנת המס 2010. על כן התקיימה "חזקת הימים" בשנת המס 2009 המהווה חזקה כי היא תושבת ישראל. כן, נקבע כי בשנים 2012-2006 (לגבי יתר השנים אין מחלוקת כי היא תושבת ישראל) שהתה פרק זמן ממוצע נכבד של 146 ימים בישראל בכל שנה.

  

בית המשפט קבע כי "כי בראשית התקופה שימש בית הוריה בהוד השרון כבית קבע ולאחר מכן הדירה השכורה במגדלי yoo. בחודשים האחרונים לתקופה השומה עברה לדירה שכורה אחרת במגדל W אשר אף היא שימשה רק אותה". בנוסף קבע כי לרפאלי "הייתה שליטה על הנעשה בבתים אלה ושימושה בהם נשא אופי 'ביתי' תוך ניהול שגרת חיים. בתים אלו שימשו עוגן לנסיעותיה לחו"ל". בית המשפט דחה את הטענה כי ביתו של ליאונרדו דיקפריו בארה"ב שימש בית קבע לרפאלי.

 

בערעור שהגישה רפאלי שלושה חודשים אחר כך לבית המשפט העליון, טענו באי כוחה בעניין יחסיה עם דיקפריו כי "לא ניתן להשוות ולכפות את עולמנו ואת אורחות חיינו - עולם ואורחות חיים של אנשים מן השורה - על עולמה ולאורחות חייה של המערערת ובן זוגה. גישתו של בית המשפט קמא מעידה על 'שמרנות יתר' שפחות רלוונטית ואקטואלית לימינו, שבהם הגדרת 'תא משפחתי' היא הגדרה גמישה המאפשרת מגוון רחב של מערכות יחסים".


פורסם לראשונה 05/06/2020 00:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת מוסברג
ציפי ובר רפאלי
צילום: ענת מוסברג
מומלצים