שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ניסוי התאומים הזהים: מה קרה כשאחד אוכל בשר והשני טבעוני?

  צמד האחים חובבי המסעות הוגו ורוס טרנר מבריטניה, בדקו על עצמם מה יקרה כשאחד יישאר עם תפריט בשרי והשני טבעוני. התוצאות הפתיעו גם אותם, וכעת הם מתכוונים להרחיב את הניסוי

  ניסויים בהשתתפות תאומים זהים גנטית מרתקים את עולם המדע כבר שנים ארוכות, כיוון שביכולתם לתת אינדיקציה אמיתית להשפעת התנאים הסביבתיים עלינו. צמד התאומים הזהים רוס והוגו טרנר מבריטניה, החליטו לבחון על עצמם, האם אכן קיימים הבדלים בין השפעת תזונה טבעונית לבשרית.

   

   (צילום: האינסטגרם של theturnertwiins )
  מימין: רוס והוגו טרנר(צילום: האינסטגרם של theturnertwiins )

   

  הוגו ורוס הם תאומים זהים מבריטניה, חובבי ספורט אתגרי: הם מטיילים יחד ברחבי העולם, מבצעים טיפוס הרים, מסעות וספורט אקסטרים. הפעם, הם בחרו באתגר תזונתי. למשך 12 שבועות, מינואר עד מרץ, הוגו הקפיד על תזונה טבעונית, בעוד שרוס אכל כל מה שרצה, בדגש על תפריט עתיר בשר.

   

  השניים הסתייעו במדעני הקינגס קולג' שעקבו אחר משקלם, רמות הכולסטרול, הסוכר, אחוזי השומן, ונתונים רפואיים נוספים. המחשבה של התאומים טרנר הייתה שמאחר שהם זהים מבחינה גנטית, השוואת תפריטי התזונה שלהם תוכל לתת זרקור נוסף על השפעת התזונה על גוף האדם.

   

   (צילום: האינסטגרם של theturnertwiins )
  עקבו אחרי הנתונים הרפואיים(צילום: האינסטגרם של theturnertwiins )

   

  אבל השניים לא הסתפקו רק בתפריטי התזונה עליהם הקפידו: השניים התאמנו נמרצות חמש עד שש פעמים בשבוע. התוצאות, הפתיעו את המדענים וגם את השניים.

   

   (צילום: האינסטגרם של theturnertwiins )
  התאמנו חמש עד שש פעמים בשבוע(צילום: האינסטגרם של theturnertwiins )

  רוס שהיה על תזונה בשרית, החל את הניסוי כשהוא שוקל 79.3 קילוגרמים ובעל 13 אחוזי שומן. במהלך הניסוי הוא העלה את אחוזי השומן ל-15%, ואת מסת השריר בכשני ק"ג, הוא סיים את הניסוי כשהוא שוקל 86 קילוגרמים.

   

  אחיו הוגו, שהיה על תזונה טבעונית, זכה לשיפור משמעותי בפרמטרים הרפואיים: רמות הכולסטרול והסוכר בדמו צנחו. הוא דיווח על תחושת אנרגיה גבוהה. הוגו החל את הניסוי כשהוא שוקל 84 קילוגרמים. עם 13% שומן, וסיים את המחקר כשהוא שוקל שני קילוגרמים פחות, עם אחוזי שומן שירדו ל-12%. אבל היו גם כמה תוצאות שליליות: מסיבות שלא ברורות לו, הוא איבד את החשק המיני.

   

  המדענים אספו גם דגימות צואה לפני הניסוי ואחריו וגילו שאוכלוסיית חיידקי המעיים של הוגו, שהיה על תזונה טבעונית, היו עמידים יותר והפחיתו את הסיכון להתפתחות השמנת יתר וסוכרת סוג 2. אצל רוס לעומת זאת, לא חל שינוי באוכלוסיית החיידקים הידידודתיים.

   


   שוקלים לנסות שוב, הפעם לתקופה של כחצי שנה. האחים טרנר (צילום: האינסטגרם של theturnertwiins )
  שוקלים לנסות שוב, הפעם לתקופה של כחצי שנה. האחים טרנר(צילום: האינסטגרם של theturnertwiins )

   

  שניהם אמרו כי ישקלו בעתיד לחזור על הניסוי, לתקופה ארוכה יותר שתימשך לפחות שישה חודשים. בינתיים הם מתכננים לשלב תזונה טבעונית בתפריט התזונתי שלהם. להפוך לטבעונים מוחלטים? השלב הזה עוד רחוק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: האינסטגרם של theturnertwiins
  התאומים הוגו (משמאל) ורוס טרנר
  צילום: האינסטגרם של theturnertwiins
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים