שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

שיא של יותר מחודש במספר הנדבקים ובמספר הבדיקות

בפעם השלישית תוך שבוע מספר הנדבקים היומי היה גבוה מ-100, אתמול הוא הגיע ל-121. מספר הבדיקות: 14,139, הכי גבוה מ-23 באפריל. נמשכת סגירת בתי הספר: תלמידה אובחנה עם קורונה בחטיבת ביניים בראשל"צ, והחטיבה נסגרה. אתמול: שיא במספר הנדבקים היומי בעולם

 

 

עלייה משמעותית במספר הבדיקות - לצד שיא של יותר מחודש במספר הנדבקים: בפעם השלישית בשבוע האחרון מספר המאובחנים היומי בנגיף הקורונה חצה את רף ה-100. לפי הנתונים המעודכנים, מספר המאובחנים אתמול (יום ה') הגיע ל-121 - שיא של יותר מחודש.

 

הזינוק המדאיג במספר הנדבקים בשבוע האחרון נראה היטב כשמביטים על מספר חולי הקורונה הפעילים (סך הכול הנדבקים פחות הנדבקים שהחלימו והחולים שנפטרו). לאחר שב-27 במאי מספרם ירד אל מתחת ל-2,000, לאחרונה חלה עלייה מתמדת, וכעת מספר החולים הפעילים הוא 2,245. עד כה החלימו מקורונה 15,026 איש, ומספר הנדבקים הכולל הוא 17,562.

 

גם מספר בדיקות הקורונה שנערכו היה הגבוה ביותר מסיום הסגר - 14,139 בדיקות אתמול. למעשה, רק פעמיים בלבד מספר הבדיקות היומי היה גדול יותר - ב-20 באפריל וב-23 באפריל. אתמול, על רקע מצוקת המעבדות, הודיע משרד הבריאות כי בשבוע הבא צפויה להתחיל לפעול המעבדה החדשה של חברת "מיי הריטג'", שתוכל לבצע בשלב הראשון עד 2,000 בדיקות ביום ובהמשך כ-10,000 מדי יום.

 

 

בדיקות הקורונה בארץ: מראות עלייה חדה בנדבקים חדשים (צילום: AFP)
יותר מ-14 אלף בדיקות ביום(צילום: AFP)

23 מהחולים המאושפזים בבתי חולים מחוברים למכונות הנשמה. מספר נמוך בהרבה מהשיא באמצע אפריל. בסך הכול מאושפזים 104 חולים בבתי החולים והיתר נמצאים בטיפול ביתי או במלונית. עוד עולה מהנתונים כי 291 ישראלים נפטרו מקורונה, כלומר אחד מכל 60 חולים. אחוז התמותה בישראל עומד כיום על 1.65%, רחוק מאוד מהממוצע העולמי העומד על 5.87%.

 

על פי נתונים שאוספת סוכנות הידיעות רויטרס, אחוז התמותה באירופה עומד על 8.61%, בצפון אמריקה 5.86%, באמריקה הלטינית 5.05%, במזרח התיכון 2.43%, באסיה 2.87%, באפריקה 2.59% ובאוקיאניה 1.4%. על פי אתר worldometers, עד כה נדבקו בקורונה ברחבי העולם יותר מ-6.7 מיליון בני אדם. למעלה מ-393 אלף מהם מתו. מנגד, יותר מ-3,250,000 חולים ברחבי העולם החלימו.

 

אתמול נשבר שוב שיא במספר המאובחנים היומי ברחבי העולם, כשמספר החולים החדשים אתמול עמד על כמעט 130 אלף. בברזיל אובחנו אתמול כמעט 32 אלף חולים חדשים, בארצות הברית כ-22 אלף ובהודו קרוב ל-10,000 חולים חדשים. ישראל דורגה אתמול במקום ה-63 במספר החולים החדשים. בסך הכול מדורגת ישראל במקום ה-43 בעולם בכמות הנדבקים מאז פרץ הנגיף - והיא מדורגת בין אפגניסטן ליפן.

  

 
מקיף ו' באר שבע (צילום: חיים הורנשטיין )
עלייה במספר החולים בבאר שבע. מקיף ו' שנסגר(צילום: חיים הורנשטיין )

אתמול נמנו חולים חדשים בעשרות יישובים, רבים מהם בנגב. בין היתר חלה עלייה במספר הנדבקים בנגיף בשדרות, רהט, באר שבע, אשדוד וערערה שבנגב. חלק מהנדבקים הם תלמידים. אחת מהם היא תלמידת כיתה ט' בחטיבת הביניים אחרון הבילויים-העמית, שהבוקר נמסר כי אובחנה כחולת קורונה.

 

בעקבות ההנחיה החדשה, נסגרה חטיבת הביניים. מעיריית ראשון לציון נמסר כי התלמידה נכחה בימים ראשון ושני בחטיבה. הורי התלמידים קיבלו הודעת עדכון וכל מי שבא עם התלמידה במגע נדרש להיכנס לבידוד. בית הספר יעבור היום חיטוי.

 

ראש העיר ראשון לציון, רז קינסטליך, אמר: "אנו פועלים מול משרד הבריאות והחינוך על מנת לקיים בדיקות לתלמידים ולצוות החינוך שבא במגע עם התלמידה. חטיבת הביניים תיסגר לעת עתה ותעבור חיטוי וניקיון בשעות הקרובות. אנו נמצאים בקשר עם התלמידים וההורים ונדאג לעדכן על כל התפתחות".

 

במקביל, דיווח משרד הבריאות על מאובחן קורונה מאומת בבית הספר התורני מדעי בשדרות. הרשויות סגרו את בית הספר כבר אתמול בשל חשד להדבקה בנגיף. בבדיקות שבוצעו באמצע השבוע לתלמידים ולצוות במקיף הכללי ע"ש גוטוירט בעיר נמצאו שמונה חולים מאומתים.

 

על פי הנתונים המעודכנים שהועברו היום ממשרד החינוך, 13,702 תלמידים ועובדי הוראה בבידוד. 304 תלמידים ואנשי צוות חלו בנגיף, ואילו 92 בתי ספר וגנים כבר נסגרו - עלייה של חמישה מוסדות חינוך ביחס לאתמול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים