שתף קטע נבחר

אחרי ארבעה חודשים: השליח הקטארי צפוי להגיע בשבוע הבא לעזה

בחודשים האחרונים חולק המענק הקטארי בעזה ללא נוכחותו של השליח מוחמד אל-עמאדי או של סגנו חאלד חרדאן בשל משבר הקורונה. נכון להיום יש 50 חולי קורונה ברצועה

השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי צפוי להגיע בשבוע הבא לעזה לצורך חלוקת המענק לתושבי הרצועה. אם אכן יגיע - זו תהיה הפעם הראשונה מזה ארבעה חודשים שהוא ייכנס בשערי הרצועה. בחודשים האחרונים חולק המענק ללא הגעתו של אל-עמאדי או של סגנו חאלד חרדאן בשל משבר הקורונה. ברצועת עזה נדבקו עד כה 69 בני אדם בנגיף הקורונה. מאז החלימו 18 ומתה אישה אחת. נכון להיום ישנם 50 חולי קורונה ברצועה.

 

Distributing Qarai aid money in Gaza  ()
חלוקת המענק הקטארי בעבר. הקורונה שינתה את דרך החלוקה

 

עד לפני ארבעה חודשים הגיע הכסף כאמור עם השליח או עם סגנו. השניים הגיעו לישראל, נפגשו לעיתים עם גורמי ביטחון ישראלים, והמשיכו עם המזומנים ברכב לרצועת עזה דרך מעבר ארז. אך לאחר התפשטות הקורונה במרץ הכנסת הכסף לרצועה בוצעה בצורה אחרת שלא פורטה. ב-ynet פורסם לפני שלושה חודשים כי מטוס מנהלים ישראלי הגיע מנתב"ג למפרץ הפרסי בדרך עקיפה, שהה שעה על הקרקע בדוחא בירת קטאר, וחזר לישראל.

 

כל משפחה שזכאית למענק תקבל 100 דולר במזומן, והסכום הכולל שלו הוא עשרה מיליון דולר. חמאס נאלץ לשנות את מתכונת חלוקת הכסף במהלך תקופת הקורונה, כדי שלא לגרום להתקהלות שעשויה להוביל להדבקה בנגיף. לפיכך הוחלט כי חלוקת המענק נמשכה שבועיים. כל משפחה קיבלה מראש הודעה על הזמן והמקום שבו היא תוכל לקבל את הכסף, כדי לשלוט על מספר הנוכחים בנקודות החלוקה.

 

בנוסף סימן חמאס מבעוד מועד מחוץ לסניפי הדואר את מקומות העמידה בתור כדי לוודא את שמירת המרחק בין אדם לאדם. גם בתוך הסניפים סומנו מקומות עמידה במדבקות בצורת טביעת רגל. הראשונים שיזכו למענק הם תושבים שקיבלו בעבר את המענק החודשי פחות מתשע פעמים מאז תחילת חלוקתו, ומשפחות בנות חמש נפשות לפחות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים