שתף קטע נבחר

החוקרים חשדו שהפדופיל רצח את מדלן, גרמניה התעלמה

העיתון "דר שפיגל" מדווח: ב-2013, שש שנים אחרי שהילדה הבריטית מדלן מקאן נעלמה, חוקרים שעקבו אחרי הפדופיל כריסטיאן ברוקנר חשדו שהוא חטף את מדלן ורצח אותה. גרמניה התעלמה מההתרעות שלהם. הרשויות חוקרות כעת אם ברוקנר מעורב בחטיפה של ילדה ב-2015

בגרמניה ממשיכים לעסוק בפרשת היעלמותה של הילדה הבריטית מדלן מקאן, ובאיש שלפי החשד במדינה חטף ורצח אותה: הפדופיל כריסטיאן ברוקנר. לפי דיווח של העיתון הגרמני "דר שפיגל", חוקרים שעקבו אחרי ברוקנר ב-2013 התריעו בפני הרשויות שייתכן שברוקנר מעורב בהיעלמותה של הילדה הבריטית - אך הרשויות לא עשו דבר.

 

האזהרות של השוטרים בעיר בראונשוויג, שבה גר בעבר ברוקנר, היו שש שנים אחרי שמקאן נעלמה בחופשה משפחתית באתר הנופש בפורטוגל. ב-2013 השוטרים בבראונשוויג ניהלו מעקב אחרי ברוקנר בעקבות שלל עבירות, כולל עבירות מין בילדים וסחר בסמים. בעיר היו מודעים לעבר הפלילי הנרחב של הפדופיל.

כריסטיאן ברוקנר פדופיל חשוד כ איש ש חטף ו רצח את מדלן מקאן גרמניה בריטניה (צילום: EPA, מתוך העיתון
מדלן מקאן והפדופיל כריסטאן ברוקנר(צילום: EPA, מתוך העיתון "בילד")
 

שמו של ברוקנר כחשוד בהיעלמותה של מקאן עלה אחרי שידור של תוכנית טלוויזיה בגרמניה, שעסקה בתעלומות פשע. בתוכנית ב-2013 הופיעו גרי וקייט מקאן, הוריה של מדלן, וקראו לתיירים אירופאים שהיו בפורטוגל למסור פרטים שיעזרו לפתור את תעלומת היעלמותה של בתם.

 

לפי הדיווחים בגרמניה, אחרי שידור התוכנית התקבלו כ-500 שיחות. בעקבות חלק מהשיחות עלה שמו של ברוקנר כחשוד מרכזי בחטיפה של מקאן. חוקרי המשטרה בבראונשוויג דיווחו על כך ללשכה הפדרלית הפלילית, אך במשטרה הפדרלית התעלמו מההתרעות של החוקרים. חוקר במשטרה הפדרלית אמר שהמידע שהתקבל לא הצדיק פתיחה בחקירה.

 

הרשויות בגרמניה חוקרות אם ברוקנר היה מעורב בעוד שני מקרים של חטיפת ילדים. הן חוקרות אם הוא מעורב בהיעלמותו של ילד גרמני בן שש, שנעלם בפורטוגל ב-1996 ובהיעלמותה של ילדה בת חמש, אינגה, שנעלמה ביער בגרמניה בשנת 2015 - שנתיים אחרי ההתרעה של החוקרים.

מתחם הנופש שממנו נעלמה מדלן מקאן ב מאי 2007 ב פראיה דה לוז ב פורטוגל (צילום: mct)
אתר הנופש פראיה דה לוז, שבו נעלמה מדלן(צילום: mct)
 

מאז השנה שעברה מרצה ברוקנר עונש של שבע שנות מאסר. לפי הדיווחים הוא הורשע בכמה עבירות, כולל בעבירות סמים ובאונס של תיירת אמריקנית בת 72 - אונס שביצע כשנתיים לפני היעלמותה של מדלן, ב-2005. ברוקנר, שחי מעת לעת באזור שבו נעלמה מקאן בפורטוגל, אנס את התיירת באותו אזור שבו נעלמה מדלן.

 

ב-3 במאי 2007 נעלמה מקאן מהבית שבו נפשה המשפחה באתר פראיה דה לוז. הוריה השכיבו אותה לישון עם אחיה התאומים ויצאו למסעדה סמוכה. פרשת היעלמותה של הילדה מעסיקה את בריטניה כבר שנים. מאז שנעלמה קיבלו הרשויות אינספור דיווחים על אנשים שמשוכנעים שהם ראו את הילדה, ושמותיהם של מאות עלו כחשודים פוטנציאליים.

חיפושים אחרי מדלן מקאן ב פראיה דה לוז ב פורטוגל ב 2007 (צילום: mct)
החיפושים בפראיה דה לוז ב-2007(צילום: mct)
 

בחמישי, יום אחרי שמשטרת בריטניה הודיעה על פריצת דרך משמעותית בחקירה, הודיעה התביעה בגרמניה שהיא מעריכה שמדלן מתה. החקירה החדשה מתנהלת כעת בשיתוף פעולה בינלאומי, בין בריטניה, גרמניה ופורטוגל. גרמניה חוקרת את המקרה כחשד לרצח, אך בבריטניה מתעקשים בינתיים להגדיר את החקירה כחקירה של היעלמות.

 

ב"דיילי מייל" כתבו כי החשד לגבי ברוקנר התעורר לראשונה ב-2017, עשור לאחר היעלמותה של מדלן. לפי הדיווח, הוא עצמו הודה בפני חבר בחטיפתה, כאשר שתה עמו בפאב בגרמניה ולאחר שבטלוויזיה במקום הופיעה תמונתה של מדלן במסגרת תוכנית על היעלמותה. הוא הראה לאותו חבר גם סרטון שבו הוא נראה אונס אישה, מה שהוביל את האיש לדווח על כך למשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, מתוך העיתון "בילד"
מדלן מקאן וכריסטיאן ברוקנר
צילום: EPA, מתוך העיתון "בילד"
מומלצים