שתף קטע נבחר

אביו של הלוחם עמית בן יגאל עלה לקברו: "המחבל נתפס"

ברוך בן יגאל עלה לקבר בנו ובישר לו על לכידת המחבל שהרג אותו: "ראש הממשלה הבטיח שהבית של המחבל ייהרס, אנחנו מקבלים אהבה מכל עם ישראל". המחבל, נזמי אבו-בכר, השליך את האבן שהרגה את עמית מגג ביתו

 

 

 

ברוך בן יגאל, אביו של הלוחם עמית בן יגאל שנהרג בכפר יעבד שבצפון-מערב השומרון, עלה אמש (יום ראשון) לקבר בנו כדי לבשר לו שכוחות הביטחון לכדו את המחבל שהרג אותו. מחקירת שב"כ עולה כי המחבל, נזמי אבו-בכר, השליך את האבן שהרגה את בן יגאל מגג ביתו בליל האירוע.

 

עמית בן יגאל נזמי אבו בכר מחבל (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל )

"בן יקר שלי, באתי לספר לך משהו", אמר האב על קבר בנו, לצד חבריו של עמית ומשפחתו. "זה שפגע בך עם האבן הארורה נתפס. הוא נתפס, עמית. ראש הממשלה הבטיח שהבית שלו ייהרס". הוא הוסיף: "השתנו לנו החיים. אנחנו מקבלים אהבה מכל עם ישראל ומכל העולם, זה פשוט לא ייאמן".

 

ברוך בן יגאל ()
ברוך בן יגאל בקברו של עמית

ברוך בן יגאל ()

האב ברוך אמר אתמול כי "שלושים יום אני מחכה לטלפון הגואל. היחידה שלו והשב"כ הגיעו אליי והודיעו לנו שהוא נתפס וגם שחזר מה שקרה". האב בירך "שהחיינו והגיענו לזמן הזה", והוסיף: "חודש של סיוט, עד שסוף סוף תפסו את המנוול הזה. מקווה שהוא ישלם את המחיר הכי גבוה, שיירקב בבית סוהר כל החיים שלו".

 

"עמית, מי שתפס אותו זה חברים שלך", הוסיף. "הם עשו את העבודה הזאת בשיתוף הרבה מאוד כוחות, ותודה רבה לכל כוחות הביטחון שלנו, השם ישמור אתכם. אני מאוד מעריך את זה. אמרתי לנציגים הבכירים שהיו כאן שאני מחבק אותם".

 

ברוך הודה לכוחות הביטחון שהשתתפו במאמצי תפיסת המחבל, ואמר כי "יש לי דמעות של אושר בעיניים. אני משול לאחד שנמצא בתוך חושך מצרים וכרגע הדליקו לי נר. התחלתי לראות סוף סוף אור בקצה המנהרה".

כוחות צה
החיפושים אחר המחבל(צילום: דובר צה"ל )

כוחות צה
(צילום: דובר צה"ל )

כוחות צה
(צילום: דובר צה"ל )

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למעצרו של אבו-בכר: "אני רוצה לשבח את צה"ל, שב"כ וזרועות הביטחון על שתפסו את הרוצח השפל של עמית בן יגאל ז"ל. אני נתתי הנחיה להרוס את ביתו של המרצח הזה. מי שמנסה לפגוע בנו - ידנו משגת אותו, במוקדם או במאוחר. בשנים האחרונות אתם רואים שזה במוקדם".

 

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, סיפר כי אביו של בן יגאל אמר לו בשיחה ביניהם: "הלילה אני אשן טוב יותר". לדבריו, "זו הייתה שיחה מרגשת, כואבת. שיחה מלב אל לב. כשביקרתי את ברוך אחרי האסון הנורא, הבטחתי לו שנמצה את הדין עם המחבל. היום החשבון נפרע על ידי לוחמי צה"ל והשב"כ. ברוך אמר לי שהוקל לו סוף סוף. הלוואי שזה ינחם אותך ואת נאוה ולו במעט. כולנו כאן מחזקים אתכם".

 

סמ"ר בן יגאל, שהועלה אחרי מותו לדרגת רס"ל, היה בן 21 במותו. הוא נפל בתחילת החודש שעבר בפעילות מבצעית בכפר יעבד שבצפון-מערב השומרון. התקרית אירעה בזמן היציאה הרגלית של כוח הלוחמים שהגיע לעצור ארבעה מבוקשים בכפר. מחקירת התקרית עלה כי לעבר הכוח הושלכו כמה אבנים - כשהראשונה שבהן פגעה בין רגליו של בן יגאל לבין רגלי חברו - והוא הביט למעלה. שניות ספורות לאחר מכן השליך המחבל את האבן הגדולה יותר, חלק מבלוק שיש, על בן יגאל.

 

 

 

מהחקירה עלה עוד כי הלוחמים שהיו עימו עוד הספיקו לירות לעבר הגג שממנו הושלכו האבנים, אולם הם לא זיהו את המחבלים במקום. צוות מזל"ט שהתלווה אל הכוח זיהה שלושה חשודים על הגג שממנו הושלכה האבן הקטלנית, אך עקב במקביל גם אחרי יידוי אבנים שזוהה על ידי כוח מקביל בנקודה אחרת בכפר. כך, ככל הנראה, בעניין של שניות, פוספסה האזהרה לחולייה של בן יגאל.

 

בן יגאל, שחבש קסדה, פונה בניידת טיפול נמרץ למנחת המסוקים הקרוב ומשם הוטס לבית החולים רמב"ם שבחיפה - אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים