שתף קטע נבחר

אמו של נתי חדד: "לעשות טוב זה פשע? גאה בילד שלי"

חדד שנחת מתאילנד נקלט באגף הבידוד בכלא איילון. אמו נורית סיפרה מחוץ לכלא על תנאי המאסר הקשים בתאילנד: "הוא ניסה להתאבד שלוש פעמים, היה מתוסכל, נלחם על מים ואורז. העיקר שהצלחתי להביא אותו לארץ"

 

 

בכלא איילון הושלם הליך קליטתו ובדיקתו של נתי חדד, שריצה מאסר בתאילנד בגין הפעלת מרפאה לא חוקית ועבירות סמים ונשק, ונחת הבוקר (יום ב') בישראל. אימו נורית ליוותה אותו לכלא. "אני גאה בילד שלי", היא אמרה.

 

הליך הקליטה כלל בדיקות רפואיות, בדיקות מודיעין, פגישה עם עובד סוציאלי ושיחה עם מפקד האגף. חדד ישהה באגף בידוד למשך 14 ימים, על מנת לשלול כל חשד לתסמיני קורונה. בהמשך ובהתאם להערכת מצב יידון המיקום שבו ייכלא להמשך ריצוי עונשו.

 

נתי חדד (צילום: דוברות שב
ישהה 14 יום בבידוד. חדד נכנס לכלא(צילום: דוברות שב"ס)

בני משפחה של נתי חדד קבלת פנים מחוץ ל כלא ניצן (צילום: יריב כץ)
"גאה בילד שלי". נורית חדד מחוץ לכלא(צילום: יריב כץ)

בני משפחה של נתי חדד קבלת פנים מחוץ ל כלא ניצן (צילום: יריב כץ)
בני משפחתו של חדד מחוץ לכלא(צילום: יריב כץ)

"אני גאה בעשייה שלו, בנתינה שלו, במוסר ובערכים", אמרה אימו של חדד מחוץ לכלא. על התקופה שהיה כלוא בתאילנד אמרה: "לא היו ימים ולא לילות, אני לא ישנתי".

 

על הביקורים בכלא סיפרה כי "הייתי הראשונה ב-6:00 בבוקר, כשהביקור והרישום התחיל ב-8:00. אני שם אבל אי אפשר היה לגעת בו, אי אפשר היה לראות אותו, זה להיכנס והלב נקרע ונשבר. הילד שלי יושב שם על מעשים טובים. האם לעשות טוב זה פשע? העיקר שהצלחנו והצלחתי להביא את נתי לארץ".

 

נורית סיפרה שבנה נכלא בתנאים קשים, ואף ניסה להתאבד. "היו לו רגעי משבר, הוא ניסה להתאבד שלוש פעמים", אמרה האם. "נתי היה שם מתוסכל. הוא רזה מאוד, היה נלחם על האורז ועל המים, לאכול ולשתות. הייתי קונה לו קפה והוא היה נותן את זה כדי לקבל אורז, הוא חי על אורז ומים. הוא לא ידע מה זה מיטה, הוא לא ידע מה זה נעליים, תחתונים, לאכול עם מזלג, לשבת על כיסא, דברים מינימליים ואלמנטריים".

מפגן התמיכה בנתי חדד (צילום: אבי חי)
מפגן התמיכה בחדד מחוץ לכלא(צילום: אבי חי)

מפגן התמיכה בנתי חדד (צילום: אבי חי)
(צילום: אבי חי)
 

חדד התגורר בשנים האחרונות בקוסמוי שבתאילנד, והפעיל שם מרפאה לא רשמית שסייעה לתיירים ישראלים שנקלעו למצוקה. הוא נעצר במרפאה ביולי 2017 על-ידי הרשויות בתאילנד, בחשד לעבירות שונות. בזמנו נגזרו על חדד 18 חודשי מאסר בפועל בגין החזקת נשק ותחמושת ללא רישיון, החזקת מקלטי רדיו ללא רישיון, החזקת אפוד מגן ללא רישיון והפעלת מרפאה ללא רישיון.

 

במקביל הוגש נגד חדד כתב אישום גם בגין עבירות של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, החזקת תרופות ללא רישיון ומכירתן, החזקת תרופות שתוקפן פג – והכול במסגרת המרפאה שהפעיל. בדצמבר 2018 הוא נידון לעונש מאסר של ארבע שנים וארבעה חודשים בפועל, במצטבר למאסרו הראשון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות שב"ס
חדד בכניסה לכלא
צילום: דוברות שב"ס
מומלצים