שתף קטע נבחר

כתב ההגנה של אוחנה בתביעה של חפץ: "מסע סדרתי של תביעות השתקה"

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הגיש את כתב ההגנה בתגובה על התביעה נגדו מצידו של ניר חפץ - עד המדינה בתיק 4000 (בזק-וואלה) - שדרש ממנו חצי מיליון שקלים בגין לשון הרע ופגיעה בפרטיות לאחר שאוחנה חשף פרטים אסורים בפרסום בנאומו בכנסת כשהיה שר המשפטים

 

 

 

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הגיש היום (ב') לבית משפט השלום בתל אביב כתב הגנה בתגובה לתביעה שהגיש נגדו ניר חפץ בסוף השנה שעברה, שבה דרש חצי מיליון שקלים בגין לשון הרע ופגיעה בפרטיות.

 

בשנה שעברה הגיש חפץ - עד המדינה בתיק 4000 (תיק בזק-וואלה) - תביעה נגד שר המשפטים דאז בגין חשיפת פרטים שנאסרו לפרסום בצו בית משפט, בנאום במליאת הכנסת. אוחנה חשף תרגילי חקירה שהופעלו כלפי חפץ בתיק 4000, התיק שבו מואשם כעת בשוחד ראש הממשלה בנימין נתניהו - שחפץ שימש בעבר כיועץ התקשורת שלו.

 

אמיר אוחנה (צילום:  יאיר שגיא, רויטרס)
אמיר אוחנה וניר חפץ(צילום: יאיר שגיא, רויטרס)

בכתב התביעה דרש חפץ, כאמור, שאוחנה ישלם לו חצי מיליון שקלים, בגין לשון הרע והפרה של חוק הגנת הפרטיות על פי פקודת הנזיקין.

 

בנאומו בכנסת כשלושה שבועות לפני הגשת התביעה, אוחנה דיבר אז על תרגיל החקירה שבו - כפי שהותר בהמשך לפרסם - נשאלה עדה שאלות חודרניות על יחסיה עם חפץ. בית המשפט עדיין אוסר לפרסם את זהותה של אותה עדה.

 

השר טען בכתב ההגנה כי בדברים שנשא באופן גלוי ופומבי מעל דוכן הכנסת, שפורסמו לטענתו קודם כל בכלי התקשורת, ובליבתם ביקורת על התנהלות רשויות אכיפת החוק.

 

אוחנה טוען כי הדברים "נמצאים בלב ליבה של העשייה הפרלמנטרית ובמוקד הוויכוח הציבורי בישראל". כמו כן, הוא אומר כי מדובר בתביעת סרק וכי דבר חוסים תחת חסינות מהותית של חברי הכנסת ולכן הוא מוגן בידי החוק. לשיטתו של אוחנה, התביעה של חפץ היא "חלק ממסע סדרתי שלו לתביעות השתקה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  יאיר שגיא, רויטרס
אמיר אוחנה וניר חפץ
צילום: יאיר שגיא, רויטרס
מומלצים