שתף קטע נבחר

גרמניה: "יש לנו ראיות שמדלן מקאן מתה"

התובע הגרמני שחוקר את פרשת מדלן מקאן אמר שיש ראיות שהילדה הבריטית מתה - אך הן לא מספיקות כדי להעמיד לדין את החשוד ברצח שלה, האסיר הפדופיל כריסטיאן ברוקנר. התובע ביקש מהציבור פרטים על בתים שבהם חי החשוד - כדי לחפש את גופתה של מדלן: "אין לנו גופה"

התובע הגרמני שחוקר את פרשת מדלן מקאן אמר שלגרמניה יש ראיות שהילדה הבריטית מתה. "לפי כל המידע שיש לנו, הילדה מתה. אין לנו מידע שמצביע על כך שהיא בחיים", אמר התובע בראיון לסקיי ניוז. "כרגע אין לנו מספיק הוכחות שיובילו למשפט, אבל יש בידינו כמה ראיות שהחשוד ביצע את המעשה".

 

בשבוע שעבר הודיעו בריטניה וגרמניה על התפתחות משמעותית בפרשת היעלמותה של מקאן, שנעלמה במאי 2007 כשהייתה בת שלוש במהלך חופשה משפחתית בפורטוגל.

 

גרמניה ובריטניה הודיעו שיש חשוד חדש ומרכזי בפרשת היעלמותה של הילדה: כריסטיאן ברוקנר, פדופיל מורשע בן 43 שמרצה מאסר בגרמניה על עבירות אחרות. גרמניה חוקרת אותו בחשד לרצח של הילדה. בבריטניה טרם קבעו שמדלן נרצחה.

כריסטיאן ברוקנר פדופיל חשוד כ איש ש חטף ו רצח את מדלן מקאן גרמניה בריטניה (צילום: EPA, מתוך העיתון
מדלן מקאן והחשוד הגרמני(צילום: EPA, מתוך העיתון "בילד")
 

התובע, הנס כריסטיאן וולטרס, אמר שהמשטרה צריכה עוד מידע על המקומות שבהם גר החשוד כדי שתוכל לחפש את גופתה של הילדה. הוא הודה שלפי שעה אין מספיק "ראיות מוצקות" כדי להעמיד את ברוקנר למשפט רצח.

 

"כל המידע שיש לנו – שעליו אני לא יכול לדבר – מצביע על כך שמדלן מתה. יש דברים שאנחנו לא יכולים לדבר עליהם שתומכים בתיאוריה שהיא מתה, למרות שאני חייב להודות שאין לנו את הגופה".

מתחם הנופש שממנו נעלמה מדלן מקאן ב מאי 2007 ב פראיה דה לוז ב פורטוגל (צילום: mct)
המתחם שבו נעלמה מדלן במאי 2007(צילום: mct)
 

ב"סאן" נכתב שב-2014 ברוקנר ניהל פאב והשתולל כששמה של מדלן מקאן עלה במהלך שיחה של העובדים. מלצרית שעבדה במקום סיפרה שברוקנר צעק: "הילדה מתה וזה דבר טוב". לדבריה לאחר מכן אמר ברוקנר שניתן "להעלים גופה במהירות".  

 

ב"דיילי מייל" הבריטי נכתב שהחוקרים בגרמניה ובבריטניה מעוניינים לחקור את חברתו לשעבר של ברוקנר, ומאמינים שיש לה מידע שיסייע בפתרון הפרשה. לפי הדיווח גרמניה פרסמה "התראה אדומה" באינטרפול כדי להביא את החברה לשעבר לחקירה.

 

בזמן שהשניים היו יחד החברה הייתה בת 17, וברוקנר בסוף שנות ה-30 לחייו. היא הגיעה איתו לפורטוגל ב-2014, אך אחרי פחות משנה גורשה בחזרה לגרמניה בעקבות טענות לעבירות פליליות, כך לפי ה"דיילי מייל". לפי עדויות ברוקנר היכה את הנערה כשהיו יחד. במהלך החקירה השוטרים חקרו בריטית שהייתה במערכת יחסים עם ברוקנר ב-2004.

חיפושים אחרי מדלן מקאן ב פראיה דה לוז ב פורטוגל ב 2007 (צילום: mct)
חיפושים ב-2007 באתר הנופש שבו נעלמה מקאן(צילום: mct)
 

בזמן היעלמותה של מקאן חי החשוד הגרמני באזור אתר הנופש שבו נעלמה בפורטוגל, פראיה דה לוז. בשבוע שעבר פרסמו בריטניה וגרמניה תמונות של רכבים שהיו שייכים לחשוד באותה תקופה וכן מספרי טלפון ששימשו אותו.

 

"אנחנו צריכים עזרה מאנשים, מהתיירים הבריטים שאולי היו בפראיה דה לוז בין 1995 ל-2007. רק בעזרת השיחות האלה נוכל לפתור את פרשת מדלן מקאן", אמר התובע הגרמני. "אנחנו מעריכים שהחשוד שלנו ביצע עוד פשעים נגד אזרחים בריטים, אירים או אמריקנים. כולם מתבקשים להתקשר אלינו כדי שנוכל לפתור את הפרשות האלה".

 

אחרי שגרמניה הודיעה שברוקנר חשוד בפרשה דווח במדינה שהרשויות חוקרות את מעורבותו בשני מקרים נוספים של ילדים שנעלמו.


פורסם לראשונה 08/06/2020 22:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, מתוך העיתון "בילד"
מדלן מקאן וכריסטיאן ברוקנר
צילום: EPA, מתוך העיתון "בילד"
מומלצים