שתף קטע נבחר

תביעת ענק של הורי נערה שנרצחה בפיגוע מהרשות הפלסטינית

משפחתה של הלל אריאל ז"ל, שנרצחה בשנתה בביתה בקריית ארבע, תובעת 100 מיליון שקל מהרשות הפלסטינית. הטענה: בגין תשלומים שהיא מעבירה למשפחות מחבלים רוצחים – הרשות אחראית למעשיהם. "אנו מנסים למנוע את הרצח הבא", אומרת אמה

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה אתמול (ה') תביעת פיצויים בגובה 100 מיליון שקל נגד הרשות הפלסטינית, על ידי משפחתה של הלל אריאל ז"ל, הנערה בת ה-13 שנרצחה בשנתה על ידי מחבל בקריית ארבע.

הלל אריאל ז"ל (שמאל) עם אמה רינה ()
הלל אריאל ז"ל (שמאל) עם אמה רינה

הלל רוקדת במופע שעות לפני שנרצחה בשנתה, ב-2016 (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול) (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
הלל רוקדת במופע שעות לפני שנרצחה בשנתה, ב-2016(צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)

לפני כארבע שנים חדר מוחמד טראיירה (17) מחברון לבית משפחת אריאל ורצח את הלל במיטתה. ימים בודדים לפני הרצח הוא פרסם פוסטים בפייסבוק שבהם שיבח פיגועים ומעשי טרור והצהיר על כוונותו להפוך לשהיד. מאז מותו הוא הפך לגיבור לאומי ברשות הפלסטינית.

 

מאז הרצח הקשה מנהלים הוריה, רינה ועמיחי, מאבק משפטי בכמה מדינות נגד הרשות הפלסטינית, אשר משלמת בכל חודש שכר למשפחתו. בתביעה שהוגשה אתמול נטען כי התשלומים האלה מטילים את האחריות ברצח, גם אם בדיעבד, על כתפי הרשות.

עו
"זו תביעה תקדימית". עו"ד ניצנה דרשן לייטנר(צילום: שורת הדין)

רינה אריאל, אמה של הלל, אמרה: "ארבע שנים חלפו מאז הרצח וכאילו זה קרה אתמול. על הכאב העצום שנותר בנו אין חוק התיישנות, ואנו מקווים שגם לא תהיה התיישנות על הצדק שצריך להיעשות. איננו פועלים מתוך נקמה. המלחמה שלנו נועדה למנוע את הרצח הבא".

 

עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, נשיאת ארגון "שורת הדין" ומי שמייצגת את משפחת אריאל, טוענת כי "גוף שמממן ומעודד טרור צריך לשאת גם באחריות לתוצאות המעשים שלו. כסף הוא חמצן לטרור, גם אם הוא ניתן בדיעבד. אם התביעה תתקבל יוכלו כל נפגעי הטרור לתבוע את הרשות הפלסטינית מבלי להוכיח קשר ישיר שלה לפיגוע, אלא רק להתבסס על התשלומים שהיא משלמת למחבלים ולמשפחותיהם. זו תביעה תקדימית. אם היא תתקבל, התשלום לא יהיה לפי חוק הקיזוז, שממילא לא מיושם או נתון לגחמות שר ביטחון כזה או אחר. זה יהיה בפסק דין של בית משפט בישראל, ומחירו יהיה יקר מאוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול
הלל אריאל ז"ל
צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול
מומלצים