שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

נדבק בקורונה והמשיך להגיע לישיבה: "סיכן את כולנו"

צעיר שלומד בישיבת "גרודנא" בבאר יעקב נכח באירוע עם גיסו שנדבק בקורונה. למרות שהיה צריך להיכנס לבידוד, הוא המשיך להגיע ישיבה - ואז התברר כי גם הוא נדבק בנגיף. המשגיח הודיע על סגירת הישיבה: "חוסר משמעת של בחורים שהפרו את כללינו"

תלמיד ישיבת "גרודנא" בבאר יעקב, שנכח באירוע עם גיסו שנדבק בקורונה, לא נכנס לבידוד, אלא שב לישיבה והוביל לסגירתה. הצעיר, תושב תל אביב, עבר בדיקת קורונה ביום רביעי האחרון, אולם במקום להיכנס לבידוד ולהמתין לתוצאות הבדיקה, הוא הגיע לישיבה כרגיל – והעמיד בסיכון הדבקה עוד כ-400 תלמידי ישיבה שנכחו במקום.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

אמש קיבל הצעיר את תוצאות הבדיקה, וממנה עלה כי הוא אכן נדבק בנגיף. לאחר שהתברר המקרה, הוחלט בישיבה על סגירתה וכלל התלמידים עודכנו כי התלמיד הפר את תקנון הישיבה שנכתב על-ידי העומדים בראשה ועליו חתמו התלמידים עם פתיחתה מחדש.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות:

 • תלמוד תורה, שחיטה כשרה ויין לקידוש: קל להיות יהודי דתי באיחוד האמירויות

   

  הבוקר הודיע לתלמידים משגיח הישיבה, הרב נחמיה פרידלנדר, על סגירתה. בהקלטה ששלח בקו מידע של הישיבה אמר כי "לאור המאורעות האחרונים שאירעו בישיבתנו, ובפרט חוסר משמעת של בחורים מועטים שהפרו את כללינו כמתחייב, ובכך העמידו בסיכון גדול את בני הישיבה וחרגו מכלליה, לצערנו מודיעים אנחנו כי נאלצנו לסגור את הישיבה".

   

  ישיבת
  ישיבת "גרודנא" בבאר יעקב(מתוך גוגל מפות)

   

  עוד אמר כי "נתארגן על פתיחתה מחדש בזמן הקרוב, בתנאים מיוחדים ובצורה יעילה יותר מבחינה רוחנית וגשמית. עד היום בערב חייבים כל בני הישיבה להתארגן ולעזוב את הישיבה ללא יוצא מן הכלל. אין שום אפשרות להישאר בישיבה".

   

  פוניבז' הודיעה על דחיית פתיחתה

  ישיבת "גרודנא" נפתחה טרם קבלת האישור לכך בהנחיות משרד הבריאות. היא לא פעלה לפי מתווה הקפסולות, אולם מנגד פעלה תחת תקנון מחמיר שעליו התחייבו התלמידים לחתום. כפי שציין משגיח הישיבה, התלמיד שנמצא חיובי לקורונה הפר את התקנון. משרד הבריאות החל בביצוע חקירה אפידמיולוגית בשיתוף עם הנהלת הישיבה ותלמידיה.

   

  בעקבות המקרה, הודיעה ישיבת פוניביז' בבני ברק, שנחשבת לאחת המובילות בציבור החרדי, על דחיית מועד פתיחתה מחדש, שתוכנן להיום.
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נדב אבס
  התלמיד הפר את התקנון (אילוסטרציה)
  צילום: נדב אבס
  מומלצים