שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

רן ארז נגד הארכת הלימודים: "גלנט יחזיק אותנו בכוח?"

יו"ר ארגון המורים תקף את שר החינוך בעקבות ההודעה שפורסמה מבלי לתאם עם הארגון. בריאיון לאולפן ynet אמר ארז: "בתור אלוף בצבא הוא יודע מה זאת 'אווירת סוף קורס'. אנחנו בסוף השנה והוא רוצה להוסיף תשעה ימים אומללים?". בכנסת מתחו ביקורת על ארז שנעדר מוועדת החינוך

 

 

 

יו"ר ארגון המורים רן ארז תקף הבוקר (שני) את שר החינוך יואב גלנט בעקבות הודעתו על הארכת הלימודים בגלל הקורונה מבלי שתיאם זאת עימו. ארז אמר בריאיון לאולפן ynet כי ארגונו לא יסכים בשום פנים ואופן להוסיף את תשעת הימים שגלנט הכריז עליהם, וכינה אותם "גזל".

 

"אנחנו היינו הראשונים מכל המגזרים במשק שנרתמו מיד עם פרוץ המגפה כדי לייצר מסגרת חינוכית לתלמידים", אמר ארז, שטוען כי גלנט אף קבע עימו פגישה וביטל אותה.

 

רן ארז (צילום: אלי סגל)
יו"ר ארגון המורים רן ארז (צילום: אלי סגל)

לפי הודעת גלנט, בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים (גן עד כיתה ו') הלימודים יסתיימו ב-13 ביולי, ואילו ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ד' ימשיכו את לימודיהם במסגרת של "בתי הספר של החופש הגדול". מסגרת הקיץ תחל לפעול ב-14 ביולי ותסתיים ב-6 באוגוסט. תלמידי חטיבות הביניים והחטיבות העליונות (כיתות ז'-י') יסיימו את לימודיהם ב-1 ביולי, ולא בסוף השבוע. תלמידי י"א-י"ב ימשיכו בהכנות לקראת בחינות הבגרות, שיחלו ב-22 ביוני ויסתיימו ב-27 ביולי.

 

 "עשינו את עבודתנו, מילאנו את כל מה שהוטל עלינו", טען יו"ר ארגון המורים. "מה הוא רוצה, להוסיף עוד תשעה ימים? בתור אלוף בצבא הוא יודע מה זאת 'אווירת סוף קורס'. אנחנו נמצאים בסיום הלימודים, תמיד מתכוננים לאירועי סיום הלימודים, הוא רוצה להוסיף עוד תשעה ימים אומללים? כאשר יש מגפה, יש סיכון להידבקות, תלמידים לא יבואו לבית הספר, מה הוא מעוניין לעשות? הוא רוצה להחזיק אותנו בכוח?"  

 

 

יו"ר ארגון המורים הוסיף כי גלנט רק מנסה לעמוד בהסכם שנחתם בין הסתדרות המורים למשרד האוצר. "אני חושב שיש פה הרבה מאוד מראית עין. בהסכם שהם עשו הוכנס סעיף שלא יוסיפו ימי לימודים לבתי הספר היסודיים אם לא יוסיפו גם לכיתה י'. אין שום סיבה לקשור בין הכיתות האלה". לדבריו, "למרות העבודה הקשה שעשינו בתקופת הקורונה, עדיין לא מעריכים אותנו, ומי שלא מעריך אותנו זה גם מי שעומד בראש המשרד. הוא היה צריך להתייעץ איתנו ולא לזרוק אותנו".

 

יו"ר ועדת החינוך: "רן ארז בחר להתעלם ולא להגיע לדיון"

על רקע אי-הבהירות סביב מועד סיום שנת הלימודים התכנסה הבוקר ועדת החינוך של הכנסת כדי לדון בנושא. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ רם שפע, אמר כי "אנחנו צריכים כמדינה להגיע לפתרון, ולהימנע ממצב שבו כל שנה מחדש ארגוני המורים, משרד החינוך והאוצר לא מגיעים להסכמה. בסוף השבוע הזה על פניו מסתיימת שנת הלימודים ועדיין לא יודעים מתי תסתיים השנה, זוהי מציאות בלתי אפשרית".  

 

 

שפע תקף את רן ארז ואמר כי "הבחירה של ארז היא לא לענות להזמנות ולהתעלם, והוא פשוט בחר לא להגיע לדיון. ארגוני המורים מחכים עד הרגע האחרון ואז טוענים שלא מדברים איתם, אז להגיד שההחלטה נחתה עליך זו פשוט לא האמת".  מנשה לוי, יו"ר איגוד מנהלי בתי הספר ונציג ארגון המורים, אמר בדיון כי "הנחיתו עלינו הודעה בלי מו"מ, מדובר ממש באלימות שלטונית".

 

Карантин в школе. Иллюстрация: муниципалитет Холона ()
ימים ספורים לפני סוף שנת הלימודים - ואין תאריך סופי
 

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, הוסיף כי "המגזר הפרטי שילם מחיר כבד מאוד, וכולנו צריכים להיכנס מתחת לאלונקה. אני מאמין שבסופו של דבר נגיע להסכמה מבלי להגיע למצב שנוציא צווי מניעה. היכנסו כולם לפרופורציות, לא צריך בשעה זו להתנהל כאחרוני העסקנים שמנסים להרוויח עוד שקל".

 

חברי הוועדה עסקו גם בהחלטה לבטל את כל מסיבות הסיום בנוכחות ההורים, ויצאו נגד ההגבלות. יו"ר הוועדה שפע אמר כי "ביחס למסיבות הסיום ברור שנעשה עוול, ואני קורא בשם חברי הועדה לקבינט הקורונה לתקן את ההחלטה בנוגע למסיבות הסיום, ולאפשר לקיים את מסיבות הסיום באחריות". חברי הוועדה ציינו כי לא הגיוני להתיר חתונות ולמנוע "חוויה משמעותית של סיום 12 שנות לימוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל
יו"ר ארגון המורים רן ארז
צילום: אלי סגל
מומלצים