שתף קטע נבחר

"להגביר מאמצי הסברה": עלייה בשיעור החולים במגזר הערבי והחרדי

כ-5% אחוזים מהנבדקים בחברה הערבית אובחנו כחיוביים, ו-32 חולים אובחנו במגזר הבדואי ביממה החולפת. לפי מרכז המידע והידע הלאומי למאבק בקורונה, ישנה עלייה מחודשת גם בבני ברק, אלעד וביתר עילית: "לרכז מאמצי בדיקות ואכיפה"

צוותי מד
צוותי מד"א בבני ברק(צילום: מוטי קמחי )

לאחרונה נרשמה עלייה חדה בשיעור האבחונים החיוביים לנגיף הקורונה. כך עולה מהסקירה היומית של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה שפורסמה הבוקר (שלישי). על פי הסקירה, אחד ממוקדי ההתפרצות המרכזיים כרגע בחברה הערבית הוא בבאקה אל-גרבייה שבה מאובחנים כעת 26 בני אדם עם הנגיף.

 

מוקדי תחלואה נוספים הם אום אל-פחם, כפר קרע, פורדיס, בענה, נצרת ושפרעם. "לנוכח נתוני התחלואה שהוצגו, מומלץ להגביר את מאמצי ההסברה במגזר הערבי, להרחיב באופן משמעותי את הבדיקות ולעודד את התושבים הסובלים מתסמינים להגיע להיבדק", נכתב בסקירת המרכז.

50 ()
"להגביר מאמצי הסברה". מתחם בדיקות ביישוב חורה
 

על פי הנתונים, אתמול כחמישה אחוזים מהנבדקים בחברה הערבית אובחנו כנשאי הנגיף, לעומת 1.3-1.5% בכלל הארץ ביומיים האחרונים. גם בחברה הבדואית נרשמו בימים האחרונים נתונים חריגים. על פי נתוני משרד הבריאות שפורסמו אמש אובחנו לא פחות מ-32 נשאים בשלושת הימים האחרונים – עלייה כוללת של כמעט 22%. עלייה של יותר מ-15% נרשמה גם בערערה בנגב.

 

בתוך כך, בסקירה נוספת של המרכז מהבוקר עולה כי בעיר בני ברק נרשם שיעור גבוה של בדיקות חיוביות מזה כשבועיים וישנם כעת 264 תושבים שאובחנו כחיוביים לנגיף. השכונות המרכזיות בהן קיים ריכוז גבוה של חולים חדשים, על פי הסקירה - קריית ויז'ניץ, קריית הישיבה, גבעת סוקולוב, גבעת רוקח, רבי עקיבא, בן גוריון ואור החיים רמת אהרון.

 

 

גם באלעד, עליה הוטל בעבר סגר, ובביתר עילית נרשם שיעור גבוה יחסית של בדיקות חיוביות. בביתר עילית נרשם שיעור של 6% ביומיים האחרונים ובאלעד 3%. "לאור מצב התחלואה בערים אשר נבחנו, מומלץ לרכז מאמץ בדיקות וכן מאמץ הסברה ואכיפה בבני ברק, אלעד וביתר עילית", צוין בדו"ח.

 

הד"ר רוני ורד, מנהלה הרפואי של קופת החולים כללית במחוז תל אביב סיפר בריאיון לאולפן ynet כי ביפו ובדרום תל אביב, שם היה חשש מהתפרצות מחודשת "רואים פחות עלייה בשלושת הימים האחרונים, אבל שבוע ושבועיים אחורה בהחלט רואים". לדבריו, "בכל בתי הספר והגנים ביפו היה חולה אחד לפחות, ושבדקנו אנשים שנחשפו לחולים מצאנו עוד נשאים חיוביים, הרבה מהם הרגישו מצוין, אך עדיין הם מוגדרים חולים או מאומתים ואנחנו מתייחסים אליהם בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים