שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

257 חולים אובחנו ביממה האחרונה, מספר החולים הפעילים עבר את ה-4,000

מנתוני משרד הבריאות עולה כי מאז אמש חוברו למכשירי הנשמה שלושה חולי קורונה וגם למספר החולים הקשים נוספו שלושה. ביממה האחרונה נערכו 14,676 בדיקות קורונה. באגף המודיעין מזהירים: מספרי נבדקים נמוכים ביישובים הערביים והדרוזים

בדיקת קורונה בדיקה קופת חולים מכבי רחובות (צילום: AFP)
בדיקות קורונה. ארכיון(צילום: AFP)
 

מאמש (יום ד') ועד הבוקר אובחנו עוד 111 חולי קורונה בישראל, המשך למגמת העלייה במספר הנדבקים שנרשמה בימים האחרונים. מנתוני משרד הבריאות עולה כי מספר החולים הפעילים כבר עולה על 4,000 ועומד על 4,092 חולי קורונה בישראל. בסך הכול מאז אתמול בבוקר אובחנו 257 חולי קורונה.

 

מהנתונים עולה עוד כי ביממה האחרונה לא נרשמו מקרי מוות מהנגיף, אולם מצבם של שלושה חולים הידרדר ומוגדר קשה, לצד חיבורם של שלושה חולים למכשירי הנשמה. מספר המונשמים בישראל עומד כעת על 32, ומספר החולים הקשים על 39. ביממה האחרונה נערכו 14,676 בדיקות קורונה.

 

 

Archive  ()
שלושה מונשמים חדשים, עלייה קטנה במספר המחלימים

 

 

 

במספר המחלימים לא חל שינוי ניכר, המשך למגמה של הזמן האחרון. במשרד הבריאות עדיין לא מספקים הסברים לירידה המשמעותית במספר המחלימים היומי, שעומד עתה על 15,499 ביחס ל-15,487 אמש.

 

יש לציין כי על-פי סקירה של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה של צה"ל, שפורסמה הבוקר, ביישובים הערביים והדרוזים, מספר הנבדקים לקורונה נמוך משמעותית. על פי הסקירה, עמד הממוצע החודשי על 224 בדיקות בחודש ל-10,000 תושבים ביישובים בהם התגוררו יותר מ-10,000 בני אדם. 30 היישובים בהם מספר הבדיקות לנפש היה הנמוך ביותר היו יישובים ערביים ודרוזים.

 

 

בדיקות קורונה ביישוב ערערה (צילום: דוברות קופת החולים לאומית)
בדיקות קורונה ביישוב ערערה בנגב(צילום: דוברות קופת החולים לאומית)

בדיקות קורונה ביישוב ערערה (צילום: דוברות קופת החולים לאומית)
(צילום: דוברות קופת החולים לאומית)

בין היישובים בעלי שיעורי הבדיקות לנפש הנמוכים ביותר גם העיר הגדולה בחברה הערבית, נצרת. גם יישובים גדולים כמו טמרה, סחנין, טייבה ואום אל פחם – ברשימה. באום אל פחם, למרות השיעור הנמוך של בדיקות לנפש, שיעור גבוה של בדיקות חיוביות, והוא עומד על 2%. בכפר קרע שיעור של 3.3% בדיקות חיוביות. שני היישובים צוינו כ-"מוקדי סיכון משמעותיים" להתפרצות של נגיף הקורונה.

 

"מומלץ להגביר את מספר הבדיקות בקרב המגזר הערבי והדרוזי", נכתב בסקירה. "זאת על ידי הגברת זמינות בדיקות ביישובים אלה באמצעות קופות החולים, לצד הסברה ייעודית שתעודד בעלי תסמינים להיבדק".

 

אמש המשיכה מגמת העלייה של הימים האחרונים, לאחר ש-288 חולי קורונה חדשים אובחנו ביממה החולפת. על-פי הנתונים מאמש, נרשמה ירידה בשיעור האבחון היומי. 1.7% מהבדיקות שבוצעו ביממה החולפת נמצאו חיוביות, לעומת 1.8% שלשום.

Sanitation worker disinfecting a train station  ()
הרכבת חוזרת במתכונת מצומצמת, למרות העלייה בתחלואה

אתמול בפתח ישיבת קבינט הקורונה הזכיר ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההסדר שחתמה מדינת ישראל עם חברת מודרנה לגבי רכישת חיסונים, שאת היקפו סירבה לחשוף. "חיסון כמובן יפתור לנו את הדילמה שהוועדה הזאת עסוקה בה כל הזמן - איך לעצור את התפתחות המחלה מצד אחד, ומצד שני להמשיך כמובן את המשך פתיחת הכלכלה", אמר נתניהו. "יש עלייה תלולה למדי של תחלואה. אנחנו נדבר בישיבה הזו על האמצעים השונים של בלימת העלייה הזאת".

 

נודע כי ישראל תשלם לחברת מודרנה 70 מליון דולר כדי לקבל הזכות לרכוש את החיסונים. מעט מאוד מדינות בעולם קיבלו את הזכות הזאת והדבר נעשה בעקבות סיוע אמריקני לבקשת ישראל.

 

 

"יש לנו עלייה בתחלואה, צריך להוריד אותה", הוסיף נתניהו. "צריך להמשיך לפתוח את המשק. אנחנו נדבר גם על דרך אחראית לעשות זאת גם בתחבורה, אבל אנחנו חייבים לטפל בעלייה הכללית וגם במוקדי התחלואה הספציפיים. נדרשנו לכך בוועדת שרים מיוחדת לפני הישיבה הזאת".

 

במקביל, אישר אתמול קבינט הקורונה את קיום אירועי התרבות ואת החזרת שירותי הרכבת, תחת הגבלות נרחבות. הרכבת, שחזרתה לפעילות כבר הוכרזה כמה פעמים ונדחתה, תחזור ביום שני במתכונת של עד 75 אחוזי תפוסה, קניית כרטיסים מראש ואיסור על אכילה ושתייה. הנוסעים יחויבו בעטיית מסכות למשך כל זמן הנסיעה, גם בעת דיבור בטלפון.

 

אירועי התרבות יחזרו במתכונת של עד 250 איש, ככל הנראה כבר במוצאי שבת. רכישת הכרטיסים תעשה מראש ולא תתאפשר קניית כרטיסים בקופות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים