שתף קטע נבחר

צילום: AFP

חצה לבד אוקיינוס בשביל לראות את ההורים בסגר הקורונה

הטיסות הושבתו, וכדי לראות את הוריו הקשישים חואן לקח ברגע אחד, בלי תכנון, את הסירה שלו ושט מפורטוגל לארגנטינה, תוך שהוא נאבק בסופות ובגלים. "רציתי לראות אותם, זה אנושי. עכשיו אני רגוע"

הוא לא היה יכול לטוס חזרה לבית הוריו כדי להעביר איתם יחד את סגר הקורונה, אז חואן מנואל בלסטרו החליט לחצות את האוקיינוס. במסע מפרך שארך שלושה חודשים הוא שט בסירה מפורטוגל לארגנטינה, תוך שהוא נאבק בסופות ובגלים גבוהים.

 

הקורונה והעולם – עוד כותרות:

האיש שמצלם כפפות אבודות

מגדל אייפל ייפתח בשבוע הבא - אבל בלי מעלית

נורבגיה: הסלמון שלנו לא גרם לקורונה בסין

האורחים של פוטין עוברים במנהרות חיטוי

   (צילום: AP)
מעביר בידוד בסירה. חואן רוצה להתאחד עם ההורים(צילום: AP)

שלשום, יום רביעי, הגיע סוף-סוף הארגנטינאי בן ה-47 לעיירת הולדתו מאר דל פלטה. הוא סיפר לסוכנות הידיעות AP כי את השיט תכנן ב-24 שעות בלבד, אחרי שלמד כי הטיסות לארגנטינה בוטלו כחלק מהניסיון לבלום את התפשטות הנגיף.

 

"רציתי להיות איתם", סיפר בלסטרו, שמחכה כעת לסיום תקופת בידוד בת 15 יום, שלאחריה יוכל להתאחד עם אביו בן ה-90 קרלוס ואמו בת ה-82 נילדה. את הבידוד הוא עושה בסירה שלו, שאורכה 8.8 מטר.

 

בלסטרו, שמתגורר בספרד, היה בארכיפלג הפורטוגלי מדיירה כאשר הגבלות הסגר בספרד ובפורטוגל נכנסו לתוקפן. הוא לקח איתו 200 אירו שחסך, העמיס את המפרשית שלו "סקואה" במזון, והפליג מפורטו סנטו.

   (צילום: AP)
(צילום: AP)

הוא סיפר כי לאורך המסע נקלע כמה פעמים לסופות עזות שאיימו להפיל את סירתו. סמוך לחופי ברזיל, הוא אמר, הוא כמעט איבד את חייו כאשר הגלים הגבוהים טלטלו מצד לצד את הסירה. "הייתי יכול לאבד את התורן", סיפר בלסטרו, שציין כי אחד החבלים בסירה נקרע אז, והוא נאלץ לתקן אותה בברזיל.

 

גם לנווט דרך נהר ריו דה לה פלטה שמוביל אל העיירה מאר דל פלטה לא הייתה משימה פשוטה לדבריו. "עכשיו אני רגוע, עוגן באמצע הנמל הזה", אמר המלח המנוסה, שבעברו עבד כדייג באלסקה וכקפטן של ספינות מחקר ימי שתרו אחר לווייתנים או ערכו סקרים אוקיינוגרפיים. "אין שום סופה שיכולה להפריע לי או סירה שיכולה להפיל אותי".

  (צילום: AP)
(צילום: AP)

בלסטרו אומר כי הוא החליט לעשות את המסע לעיירת מולדתו כיוון שהיה בטוח שהסגר יימשך זמן רב, ורצה להיות לצד משפחתו. הוא קיווה מאוד להגיע כבר בחודש שעבר, כדי להשתתף בחגיגת יום ההולדת ה-90 של אביו, ב-15 במאי.

 

"הגעתי לבית שלי, זה אנושי", הוסיף. כעת, הוא אומר, הדבר החשוב ביותר לו הוא להיות עם המשפחה. לדבריו היו לו מספיק הרפתקאות בים – ובתקופה הקרובה הוא מתכנן להישאר על היבשה, בבית שליד בית הוריו. "אשתול גינה ואקנה שלוש תרנגולות. אעביר את החורף עם האנשים הזקנים", אמר. "אני רוצה להיות עם המשפחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
זה אנושי. חואן בסירה שלו
צילום: AP
מומלצים