שתף קטע נבחר

לפיד תקף את נתניהו וגנץ: "הבושה מתה, אנחנו בלוויה שלה"

יום לאחר פרסום המסמך שפירט את הטבות המס לנתניהו והתנאים שלהם יכול לזכות גנץ כראש ממשלה חליפי, אמר יו"ר האופוזיציה: "מיליון מובטלים, העצמאים קורסים והם אפילו לא מתביישים". ליברמן: "מצפצפים על הציבור"

 

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) תקף בצהריים (יום ב') בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ. "הבושה מתה, אנחנו בלוויה שלה", אמר לפיד בישיבת סיעתו יום לאחר שפורסם המסמך המפרט את התנאים שלהם יזכו שני ראשי ממשלת האחדות.

 

לפיד אמר עוד: "אתה מסתכל על הממשלה המנותקת הזו, ושואל את עצמך 'איך הם לא רואים?', 'איך הם לא רואים מה זה עושה לאזרחי ישראל?'. מיליון מובטלים, העצמאים קורסים והם אפילו לא מתביישים. אין להם רק מעון חליפי, יש להם מצפון חליפי. אטום לגמרי. מנותק ממה שקורה במדינה".

יאיר לפיד (צילום: ערוץ הכנסת)
"מצפן חליפי". ח"כ לפיד(צילום: ערוץ הכנסת)

לפי המסמך, שקיבלו אתמול חברי ועדת הכספים, ראש הממשלה נתניהו ייהנה מהטבות מס רטרואקטיבית, ואילו גנץ יהיה זכאי כראש ממשלה חליפי לתנאי תחזוקה, ניקיון, הוצאות כלכלה לו ולבני משפחתו, צוות עובדים, כל הוצאות האירוח של פגישות פוליטיות וכל הנגזר ממעון רשמי של ראש ממשלה מכהן. עם זאת, יצוין כי גנץ הודיע אתמול כי הוא מוותר על הוצאות המעון החלופי.

 

יו"ר יש עתיד לפיד אמר בהתייחסו לדברים: "זה מסע לוויה ארוך. שיירה של מכוניות, 36 שרים, 16 סגני שרים. שני אודי E-8 בהתחלה, שני אודי E-8 בסוף. אין להם בושה. אתמול העלינו לוועדת שרים לחקיקה הצעת חוק - דמי אבטלה לעצמאים. הדבר הכי מתבקש, הכי דחוף, הכי חיוני לכל העצמאים בישראל. הם העיפו אותה מהשולחן בלי למצמץ. הפרו את כל ההבטחות לעצמאים ולעסקים הקטנים.

 

"העיקר שהם מכרו לנו שזו ממשלת חירום בגלל הקורונה. הייתי אומר שזו בושה וחרפה, אבל אין להם בושה ולא מפריעה להם החרפה. נתניהו נכשל לגמרי בניהול המשבר הכלכלי של הקורונה. אחוזי האבטלה בישראל הם מהגבוהים בעולם. גנץ פשוט לא קשור לעניין. הוא ואשכנזי לא נמצאים בשום עמדה שמשפיעה על הטיפול במשבר הקרונה.

 

"אנחנו לעומתם נמשיך להיאבק פה בכנסת על מה שחשוב: על דמי אבטלה לעצמאים, על סיוע למובטלים, על הפיצוי לאנשים שכל החיים שלהם שילמו מסים גבוהים וביטוח לאומי. מעמד הביניים הישראלי שכל חייו עבד כמו חמור, ובשעתו הקשה ביותר ממשלה חסרת בושה הפקירה אותו".

בני גנץ בנימין נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת)
נתניהו וגנץ(צילום: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת)

אביגדור ליברמן  (צילום: ערוץ הכנסת)
"דוגמה של אובדן בושה". ח"כ ליברמן(צילום: ערוץ הכנסת)

גם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הצטרף לביקורת על נתניהו וגנץ. בפתח ישיבת סיעתו אמר ליברמן: "בתקופת משבר מצופה מההנהגה לתת דוגמה אישית. לצערי, מה שקורה בפועל הוא שאנו מקבלים דוגמה נוראית. דוגמה של אובדן בושה.

 

"על רקע 920 אלף מובטלים, והגירעון שיגיע בסוף השנה ל10% - קיבלנו ממשלה עם 35 שרים, 9 סגנים ועוד 7 ח"כים שהצטרפו על בסיס החוק הנורבגי. ובנוסף, ראש הממשלה מבקש לעצמו החזרי מס והטבות שונות בסך מיליון שקל, וזה במקום לבקש מהשרים והח"כים לוותר על 10% משכרם או לצמצם 10 משרות של שרים וסגני שרים לכלום ושום דבר ולוותר על החוק הנורבגי.

 

"אך סדר העדיפויות של נתניהו וגנץ הפוך. הם דואגים לעצמם ומצפצפים על הציבור. ההנהגה הנוכחית איבדה כל בושה. היא אטומה ומנותקת מהעם ודינה לחלוף מהעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
יו"ר האופוזיציה לפיד
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים