שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל ממליץ להוציא את גל"צ מהצבא: "לא סוגיה של תקציב, זה לא ערכי"

אביב כוכבי פנה לשר הביטחון והמליץ להוציא את תחנת הרדיו הצבאית מצה"ל וממשרד הביטחון כולו. "גל"צ לא צריכה להיות חלק מצה"ל", קבע הרמטכ"ל. ההכרעה עוברת לגנץ

 

IDF Chief of Staff Aviv Kochavi  ()
הרמטכ"ל כוכבי על גלי צה"ל: "לא נכון על גבול הלא ערכי"

הרמטכ"ל אביב כוכבי המליץ לשר הביטחון בני גנץ להוציא את יחידת גלי צה"ל מהצבא – וממשרד הביטחון בכלל. גם קודמו בתפקיד, רא"ל (במיל') גדי איזנקוט, המליץ להוציא את תחנת הרדיו הצבאית מצה"ל.

 

ההכרעה תעבור לשר הביטחון בני גנץ, כשבפעם האחרונה ששר ביטחון נדרש לסוגיה - אביגדור ליברמן דחה את המלצת איזנקוט והורה שלא לגעת בגלי צה"ל. עם זאת, המלצתו של כוכבי חריפה יותר.

 

הרמטכ"ל המכהן טוען כי אין להשאיר את גלי צה"ל בכלל תחת אכסניה ביטחונית- ציבורית כלשהי, גם לא כיחידת סמך במשרד הביטחון: "זה לא ערכי", נימק כוכבי את עמדתו בשיחות סגורות שקיים לאחרונה, "זה לא סוגיה של חיסכון בתקציב. גל"צ לא צריכה להיות חלק מצה"ל. זה לא נכון על גבול לא ערכי. נטפל בזה".

 

הסוגיה עלתה בדיונים פנימיים שנערכו בצמרת צה"ל בחודשים האחרונים במסגרת גיבוש התוכנית הרב-שנתית "תנופה", שכוכבי מנסה להוציאה לפועל, אך בצבא הכחישו זאת ככל הנראה בשל הרגישות מול תחנת הרדיו הצבאית שגם מסקרת את צה"ל והרמטכ"ל.

 

ראש אגף התכנון, אלוף אמיר אבולעפיה, הגדיר בריאיון ל-ynet לפני כחודש וחצי את סוגיית גלי צה"ל כ"כסף קטן", שכן כמחצית מתקציב התחנה, כמה עשרות מיליוני שקלים, ממומן מחסויות ופרסומות. מגלי צה"ל לא נמסרה תגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים