שתף קטע נבחר

הבכירים שניצלו לכאורה את שפחת המין של אפשטיין

וירג'יניה רוברטס מאשימה בין היתר נסיך, מיליארדר ואת הפרקליט אלן דרשוביץ כי ניצלו אותה מינית. דרשוביץ שמכחיש הכול טוען כי היא שיקרה כשהעידה בין היתר שאולצה לקיים יחסי מין עם ראש הממשלה לשעבר. ברק: "שקרים, שמועות הזויות". הקורבן שהפכה למאשימה: סיפורה של רוברטס

נסיך, פרקליט על, סוכן דוגמניות מוביל, מדען, פוליטיקאים - ולכאורה גם ראש ממשלת ישראל בעבר: וירג'יניה רוברטס ג'יופרה, מהקורבנות הבולטים של הפדופיל ג'פרי אפשטיין ששם קץ לחייו בתאו בשנה שעברה, מנתה לפי מסמכים שנחשפו בעבר בכירים רבים שלדבריה אפשטיין ומי שהוגדרה כ"מאדאם שלו" - גיליין מקסוול - הורו לה לקיים עימם יחסי מין.

 

 

אחד מאותם בכירים, פרופ' אלן דרשוביץ שייצג בעבר את עבריין המין אפשטיין, טוען כי רוברטס שיקרה והעידה שאולצה לכאורה לקיים יחסי מין גם עם ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק. דרשוביץ מנהל כעת מאבק משפטי מול רוברטס, שהאשימה אותו כי קיים איתה יחסי מין כשהייתה קטינה. מטעמו של ברק נמסר כי אלו "שמועות הזויות ותצהירים שקריים" ודרשוביץ שרבב את שמו לפרשה כדי להדוף את הטענות נגדו. 

 

רוברטס, כיום בת 36, היא אחת המתלוננות בפרשת רשת הסחר בקטינות. היא הייתה רק בת 16 כשגיליין מקסוול, בתו של הטייקון רוברט מקסוול, "צדה" אותה כאשר קראה ספר על אנטומיה ועיסויים בעת שהשתיים היו באחוזה של מי שהפך לימים לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, במאר-א-לאגו שבפלורידה. מקסוול הביאה אותה לאחוזת פאלם ביץ' של אפשטיין, ואמרה לה שתקבל שכר גבוה עבור מסאז'. לפי מסמכי התביעה בפרשת אפשטיין השניים השתמשו בה כשפחת מין.

  ()
רוברטס (במרכז) עם הנסיך אנדרו ומקסוול

בתלונתה, כחלק מתביעת פיצויים לעזבונו של אפשטיין, גוללה רוברטס מה שעבר עליה בביתו של הפדופיל וסיפרה כי נדרשה לקיים איתו יחסי מין פעמים רבות ביום, וכי הוא "מסר" אותה לחברים - ודרשוביץ היה אחד מהם. לטענתה, הפרקליט הנודע קיים איתה יחסי מין שש פעמים בבתי המגורים השונים של אפשטיין, באי שלו, במכונית ובמטוסו. 

 

בחודש שעבר דרשוביץ קרא לרוברטס "להסתכל למצלמה" ולהאשים אותו בקיום יחסי מין איתה - והיא עשתה זאת. "תסתכלי למצלמה ותגידי - 'אני מאשימה את אלן דרשוביץ בקיום יחסי מין איתי בשישה או בשבעה מקרים'", אמר בסדרה הדוקומנטרית החדשה של נטפליקס על אפשטיין - והיא עשתה כך. "אפשטיין סרסר אותי לדרשוביץ", אמרה רוברטס.

 

דרשוביץ, מנגד, כינה אותה "שקרנית פתולוגית ואמא רעה". במאמר שכתב לפני כשבועיים הוא טען כי רוברטס משקרת ומסלפת את העובדות, וציין כי כמו שהיא מאשימה אותו בקיום יחסי מין איתה, היא מאשימה גם את ברק ואנשים אחרים, וכולם מכחישים זאת בתוקף.

קנת סטאר החוקר של ביל קלינטון בשנות ה-90 חבר בצוות ההגנה של טראמפ ב משפט ב סנאט (צילום: MCT)
מנסה להדוף את ההאשמות. דרשוביץ(צילום: MCT)

רוברטס תובעת עתה פיצויים מעיזבונו של אפשטיין, לצד נשים נוספות שסיפרו כי היו שפחות מין שלו. היא הקימה קרן בשם "קורבנות מסרבות לשתוק" והגישה גם תביעה אזרחית נגד דרשוביץ. הוא טען כי היא קשרה קשר עם פרקליטיה כדי להציג אותו כאונס ילדות והגיש נגדה תביעה נגדית שבה סיפר כי מאז העלילה נגדו הוא סובל מחרדות ובעיות בלב. הצדדים הגיעו להסכם שבמסגרתו היא חתמה על נוסח מעורפל שלפיו ייתכן שטעתה בזיהוי, אבל הסדרה החדשה הציפה מחדש את הזוועות בבית אפשטיין.

 

אבל דרשוביץ בן ה-81 הוא רק אחד מהבכירים שלפי רוברטס ניצלו אותה מינית. המפורסם שבהם הוא הנסיך אנדרו, בנה של המלכה אליזבת ואחיו הצעיר של הנסיך צ'רלס, שצולם לצדה. אנדרו הכחיש כי היה "בקשר מיני או במערכת יחסים" עם רוברטס, טען כי "כל טענה אחרת היא שקרית ואין לה ביסוס". רוברטס, מנגד, אמרה בריאיון לתוכנית "פנורמה" של BBC כי הנסיך "יודע מה קרה. אני יודעת מה קרה, ורק אחד מאיתנו אומר את האמת. זו אני".

 

רוברטס הובאה ללונדון על ידי אפשטיין ושותפתו מקסוול ב-2001, אז לכאורה פגשה את הנסיך. "זו הייתה תקופה מפחידה מאוד בחיי", אמרה. "אני לא יכולה להבין איך הדרג הכי גבוה אפשר לזה לקרות. ולא רק אפשר - אלא גם השתתף בזה". אנדרו טען כי אינו זוכר שפגש אותה, והעלה אפשרות שהצילום המפורסם של השניים יחדיו זויף.

Former prime minister Ehud Barak is snapped entering an NYC apartment complex linked to Jeffrey Epstein  ()
אהוד ברק נכנס לדירה של אפשטיין בניו יורק

במסמכים שנחשפו בשנה שעברה, מנתה רוברטס כמה בכירים נוספים שלדבריה אפשטיין ומקסוול הורו לה לקים איתם יחסי מין, מלבד דרשוביץ: המיליארדר גלן דובין, הפוליטיקאי ביל ריצ'רדסון, המדען המנוח מרווין מינסקי, עורך הדין ג'ורג' מיטשל וסוכן הדוגמניות ז'אן לוק ברונל. לדברי רוברטס ברונל היה מטיס לארה"ב ילדות, חלקן בנות 12, ו"מעביר אותן" לחברים שלו - כולל לאפשטיין.

 

אמש פרסם "מיאמי הארלד" כי דרשוביץ' מנסה להשיג גישה למסמכים חסויים בפרשת אפשטיין, וזאת כדי להשתמש בהם בתביעה אזרחית נגד רוברטס, שכאמור האשימה את עורך הדין כי קיים איתה יחסי מין כשהייתה קטינה. לפי הפרסום, עורך דינו של דרשוביץ, האוורד קופר, טען בבית המשפט כי הצוות המשפטי של דרשוביץ השיג גישה לחלק מאותם מסמכים וכי רוברטס נוקבת בהם בשמו של ברק ושל המיליארדר לסלי וקסנר כשניים מהאנשים איתם אולצה לקיים יחסי מין.

 

מטעמו של אהוד ברק נמסר על הפרסום כי "שמו של מר ברק שורבב לידיעה, במטרה להדוף את ההאשמות המופנות כלפי דרשוביץ. במאמרו של דרשוביץ מצוין שהתצהיר של האישה שקרי. ברק אינו מתייחס לשמועות הזויות ולתצהירים שקריים, הגם שכלל לא הכיר ולא פגש את אפשטיין בתקופה האמורה, בשנת 2002, שבה כאמור עזבה האשה את ארה"ב לאוסטרליה".

 

רוברטס היא אחת מעשרות נשים שהאשימו את אפשטיין, שהתאבד בתא מעצרו במנהטן לאחר שהואשם בעבירות מין, בכך שניצל אותן והתעלל בהן מינית. אפשטיין היה מקורב לכמה מהאנשים החזקים והעשירים בעולם, ובהם הנשיא טראמפ, הנשיא לשעבר ביל קלינטון, הבמאי וודי אלן ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. הן קלינטון והן טראמפ אמרו כי לא פגשו את אפשטיין במשך שנים ולא ידעו דבר על התנהגותו.

 

ברק תועד בעבר ב"דיילי מייל" כשהוא נכנס בפנים מכוסות לביתו של אפשטיין בניו יורק. על כך אמר בתגובה: "לא עשיתי דבר שאינו כשורה", ובהמשך הוסיף כי היה מעדיף שהקשר ביניהם לא היה נוצר. הוא הודה כי ביקר באי של אפשטיין אך לא פגש אותו "בחברת קטינות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים