שתף קטע נבחר

ג'פרי אפשטיין ו"המגדל המסתורי": "ברק ביקר כמה פעמים"

ב"דיילי ביסט" וב"ביזנס אינסיידר" דווח כי דיירים במגדל במנהטן סיפרו כי ראש ממשלת ישראל לשעבר ביקר כמה פעמים בבניין שרוב דירותיו בבעלות אחיו של המיליארדר - ושבו גרו בין היתר עורכי דינו של ג'פרי אפשטיין, חברותיו ודוגמניות. ברק: "לא עשיתי דבר שאינו כשורה. כל תגובה נוספת רק תשמש במשחק הפוליטי בישראל"

 

בניין שקשור לג'פרי אפשטיין מנהטן נטען ש אהוד ברק ביקר בו ()
הכניסה למגדל במנהטן

עוד דיווחים אמריקניים על הקשר בין ראש ממשלת ישראל לשעבר למיליארדר הפדופיל - והפעם הם מתמקדים במגדל המכונה "מסתורי" במרכז מנהטן. ה"דיילי ביסט" האמריקני דיווח הלילה (בין שני לשלישי) כי דייריו של בניין בניו יורק הנמצא ברובו בבעלותו של מרק אפשטיין, אחיו הצעיר של המיליארדר ג'פרי אפשטיין, סיפרו כי ראש הממשלה לשעבר וחבר "המחנה הדמוקרטי", אהוד ברק, ביקר בבניין פעמים רבות בשנים האחרונות, וכי הם "זיהו אותו לפי המכונית היוקרתית וצוות האבטחה שליווה אותו".

 

לפי דיווחים קודמים בארה"ב, הבניין שנמצא ברחוב 66 בצפון מזרח מנהטן, קשור להאשמות נגד המיליארדר, שהורשע בעבר בשידול קטינה לזנות ונעצר לאחרונה בחשד לניהול רשת לסחר בקטינות למטרות מין. מרק אפשטיין הכחיש כל מעורבות בעניינו של אחיו.

אהוד ברק ג'פרי אפשטיין (צילום: אבי מועלם, AP)
אהוד ברק וג'פרי אפשטיין(צילום: אבי מועלם, AP)

כשנשאל על ביקוריו בבניין, ענה ברק לדיילי ביסט: "מלבד העובדה שלא עשיתי שום דבר שאינו כשורה, ואין גם כל חשד שעשיתי משהו כזה, לא אתייחס לשאלות בגלל המצב הפוליטי הנוכחי בישראל. כל תגובה שלי רק תשמש כספין במשחק הפוליטי". הוא הסכים לומר לעיתון כי "כראש ממשלה ישראלי לשעבר אני מלווה במאבטחים לכל מקום אליו אני הולך".   

 

תושבים במגדל שבו 16 קומות סיפרו כי ראו את ברק ואת אנשי האבטחה שלו כמה פעמים. אישה סיפרה כי זיהתה את ראש ממשלת ישראל לשעבר ואחרים נזכרו במאבטחים שדיברו בעברית במעלית. "הם בילו בלובי כאילו שזה היה הסלון שלהם", אמר אחד הדיירים. "הם השתרעו על הספות, שמו עליהן את החרא שלהם, ולפעמים אכלו על השולחנות שם".

 

ב"ביזנס אינסיידר" נכתב כי רוב הדירות במגדל ב"אפר איסט סייד" במנהטן, שכתובתו 301 East 66th St, נרכשו על ידי אחיו של ג'פרי אפשטיין, איש הנדל"ן מרק אפשטיין. הוא קנה אותן מהמיליארדר לסלי וקסנר, מייסד קרן וקסנר ששילמה 2.3 מיליון דולר לברק בגין ייעוץ על מחקר שלא פורסם.

 

אהוד ברק ג'פרי אפשטיין ()
כותרת הדיווח ב"ביזנס אינסיידר"

אהוד ברק ג'פרי אפשטיין ()
כותרת הכתבה ב"דיילי ביסט"

לפי אותו דיווח, בדירות התגוררו עורכי דין של אפשטיין, טייסים שעבדו אצלו – וגם דוגמניות צעירות וחברותיו של המיליארדר הפדופיל. בין היתר, סוכנות הדוגמנות MC2 השתמשה בדירות כדי לשכן דוגמניות מחו"ל ולמייסד הסוכנות, ז'אן לוק ברונל, הייתה דירה בבניין. בעבר נטען כי הסוכנות "סיפקה" קטינות לאפשטיין.

 

לפני כשבועיים פרסם הדיילי מייל הבריטי כי ברק הסתיר את פניו בכניסה למסיבה בביתו של אפשטיין בניו יורק, בה השתתפו גם נשים צעירות. לאחר הפרסום טען ברק ש"הרמזים בכתבה הם שקרים מתועבים" ואיים לתבוע את העיתון אם לא יסיר את הכתבה, אך זו עדיין לא הוסרה עד היום.

 

בראיון שהעניק ברק לדיילי ביסט בחודש שעבר הוא התייחס לקשריו עם המיליארדר וטען כי "מעולם לא השתתפתי במסיבה עמו, ומעולם לא נפגשתי איתו בחברת נשים או בנות צעירות".

 

אהוד ברק נכנס ל דירה של ג'פרי אפשטיין ב ניו יורק קור ארה
הדיווח בדיילי מייל

ברק סיפר בראיון כי בינו לבין אפשטיין חיבר נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, לפני כ-17 שנים. "זה היה באירוע שנכחו בו הרבה אנשים חשובים", אמר ברק, "כולל בני הזוג קלינטון ומאות נוספים". ברק אישר כי ביקר באי של אפשטיין פעם אחת, אך ציין: "זה היה למשך מספר שעות, ושנים לאחר הפרסומים על מסיבות סקס או אורגיות שהתקיימו שם. פגשתי שם אנשים מכובדים מאוד, ביניהם מדענים או זוכי פרס נובל". ברק ציין כי פגש את אפשטיין "יותר מעשר פעמים אך פחות מ-100".

  

ברק הוסיף כי פגש את אפשטיין גם באוניברסיטאות האמריקניות MIT והרווארד, במעבדות בהן הוא תמך פיננסית. "בכל האירועים האלו מעולם לא פגשתי נשים או נערות", טען. כשנשאל האם ייתכן שבעתיד יתפרסמו תמונות שלו מאירועים כאלו, השיב ברק כי "אין שום סיכוי".

  

ברק אף הודיע בחודש שעבר שהוא בוחן את הדרכים המשפטיות לסיים את ההתקשרות העסקית שלו עם ג'פרי אפשטיין.

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם, AP
ברק ואפשטיין
צילום: אבי מועלם, AP
מומלצים