שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

נכנסו לתוקף ההגבלות בבת ים ובאשדוד, התפרצות בצה"ל

מהבוקר חל איסור התקהלות של יותר מ-10 אנשים בבת ים ובשלושה רובעים באשדוד. מנגד, הוסרו ההגבלות בשכונת עג'מי ביפו וברהט. האכיפה תוגבר. מספר הנדבקים בצה"ל חצה את רף ה-100 - לראשונה זה חודשיים

 

 

עוד "אזורים מוגבלים" בעקבות הזינוק בנתוני התחלואה: בשעה 08:00 הבוקר (יום ו') נכנסו לתוקפם האיסורים שעליהם הוחלט בוועדת השרים להגדרת "אזור מוגבל".

 

לפיכך, בעיר בת ים נסגרו החל מהבוקר כיתות ה' ומעלה. בנוסף, חל איסור על התקהלות של יותר -10 אנשים ברחבי העיר ותתבצע אכיפה מוגברת בחתונות ובמקומות נוספים. באשדוד חלות הגבלות על רובעים ג', ז' ו-ח'. במסגרת ההגבלות נסגרו כל מוסדות החינוך בשלושת הרובעים וחל איסור על התקהלות של יותר מ-10 אנשים במקומות אלה.

חוף הסלע בבת ים סגור למתרחצים בעקבות תחלואה גבוהה של נדיף הקורונה בעיר (צילום: מוטי קמחי)
מתרחצים בחוף הסלע בבת ים התבקשו לעזוב(צילום: מוטי קמחי)

חוף הסלע בבת ים סגור למתרחצים בעקבות תחלואה גבוהה של נדיף הקורונה בעיר (צילום: מוטי קמחי)
חוף הסלע בבת ים(צילום: מוטי קמחי)

חוף הסלע בבת ים גודר על ידי פקח ()
מחסום בכניסה לחוף הסלע בבת ים
 

חוף הסלע בת ים (צילום: מוטי קמחי)
אכיפה בחוף הסלע בבת ים(צילום: מוטי קמחי)

 

חוף הסלע בת ים (צילום: מוטי קמחי)
הגבלות בבת ים. חוף הסלע, אתמול(צילום: מוטי קמחי)הנחיות הקורונה ()
הנחיות הקורונה

תחנת עד הלום אשדוד (צילום: אבי רוקח )
תחנת הרכבת עד הלום באשדוד. הגבלה בשלושה רובעים(צילום: אבי רוקח )

תחנת עד הלום אשדוד (צילום: אבי רוקח )
(צילום: אבי רוקח )

במקביל, ועדת השרים החליטה להאריך את ההכרזה על "שכונה 2" ביישוב ערערה בנגב כ"אזור מוגבל" עד 1 ביולי בשעה 08:00 בבוקר. מנגד, הוסרו ההגבלות על שכונת עג'מי ביפו ובעיר רהט. עם זאת, בשתי הערים תוגבר האכיפה.

 

המשטרה עדכנה כי אמש והלילה ביקרו שוטרי המחוז הדרומי ב-329 מקומות בילוי ועסקים ובכללם אולמות אירועים, בתי קפה ומסעדות לצורך אכיפת הנחיות משרד הבריאות. עוד נמסר כי במהלך הפעילות ניתנו דו"חות, בוצעו אזהרות ושישה בעלי עסקים זומנו לשימוע.

 

במחוז חוף סיירו השוטרים במוקדי הבילוי ובחנו את עמידתם של 172 בתי עסק בתנאי התו הסגול . נרשמו עשרות דו"חות אזהרה וכ-200 דו"חות בסך 200 שקלים בגין אי עטיית מסיכה. כמו כן נרשם דו"ח בסך 5,000 שקלים למסעדה בגין אי עמידה בתנאי התו הסגול. בשלושה בתי עסק זומנו הבעלים לשימוע לבחינת סגירת המקום במסגרת הליך רישוי, בשל חריגה ואי עמידה בתנאים.

 

כמו כן, מנתוני ההדבקה בצה"ל עולה מספר הנשאים חצה אמש את ה-100: 113 חיילים אובחנו עם הנגיף - יותר מחודשיים אחרי הפעם הקודמת של חציית 100 נדבקים. השיא השלילי בצבא נרשם ב-17 באפריל, אז עמד מניין הנדבקים על 132. ב-14 ביוני עמד מספר החולים בקורונה בצבא על 21 בלבד, ובתוך 10 ימים זינק מספר הנדבקים בצה"ל פי 4.5.

 

בסל הכול עומד מספר הנדבקים בצה"ל מפרוץ המגפה על 351, אולם 237 מהם הבריאו או השתחררו מהשירות. נכון לעכשיו, 4,461 חיילים ועובדי צה"ל נמצאים בבידוד.

 

 

ועדת השרים דנה אמש בהכרזה על "אזורים מוגבלים" על רקע אבחונם של 668 נדבקים חדשים ביממה החולפת. ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה לקיים את דיון ועדת השרים, וראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ דרש לקיים דיון ב"קבינט הקורונה". בשל כך יכונס הקבינט ביום ראשון.

 

ראש העיר בת ים צביקה ברוט גיבש מתווה הגבלות שנועד לעצור את התפשטות נגיף הקורונה בעיר, ובמקביל לאפשר את המשך השגרה. לפי המתווה, שאומץ ברובו על-ידי משרד הבריאות, לא הוטל סגר על העיר, אך הוטלו כאמור הגבלות נקודתיות במטרה לצמצם את ההדבקה.

 

 

 

כמו כן, במשרד הבריאות המליצו לאמץ את הצעתו של ברוט שלפיה יצומצמו שעות השהייה בחופי הים למשך שבוע, בהתאם למודל האמריקני - וייאסר להימצא בהם בין 10:00 ל-17:00.

 

הרחצה תתאפשר בשעות הבוקר המוקדמות או, כאמור, אחרי 17:00. במקביל, לפי המתווה של ראש העיר, ייאסרו למשך שבוע התקהלויות של יותר מעשרה בני אדם אנשים - כולל בתי כנסת. עם זאת, במתווה של ראש העיר יתאפשר לקיים מנייני תפילה בשטחים פתוחים בהשתתפות של עד 20 איש.

 

בעירייה ציינו כי מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי פנה במכתב לראש העיר והודיע לו כי הממשלה החליטה להעביר סמכויות לגבי חוף הים לראש העיר. במסמך שהועבר, מנכ"ל משרד הבריאות ציין כי הוא מבקש מראש העיר להפעיל את סמכותו ולסגור את החוף. במשרד אמרו שאם המתווה יצליח יעבירו אותו גם לערים אחרות.

 

בתוך כך, המשטרה נערכת למשחק הכדורגל בין מכבי להפועל תל אביב שייערך מחר באצטדיון בלומפילד. בצל מגפת הקורונה והאיסור לקיים משחקים עם קהל, קראה המשטרה לאוהדי שתי הקבוצות לא להגיע לאזור האצטדיון ולהימנע מהתקהלויות אסורות. שוטרים ופקחי עירייה ירשמו דו"חות למתקהלים ולמפירי ההנחיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אכיפה בחוף הסלע בבת ים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים